Трудната страна на майчинството

  • 49 635
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Не мога да си представя да почна да хваля майчинството (отрочетата си) пред хора без деца, по-голяма досада от това няма. Обсъждам подобни теми единствено с бабите и дядовците, да ги радвам хората.

Аз година и половина не съм спала като хората, на какъв лекар да ида? На психиатър да ми предпише бели хапченца най-добре, ама пък не са съвместими с кърменето вероятно. Язък...

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 14:50 от Анонимен

# 331
  • Мнения: 4 087
И ако ти споделят дружки, че искат деца, ама ги е страх, щото са чували какви ли не истории страховити и за бременност и за раждане и за отглеждане, какво ще им кажеш?...
  Е от мен чуват хубавите неща, със сигурност Peace Peace Както и не съм крила за тях от ин витрото, от това, че лежах за задържане и т.н, те тези неща ги знаят също. Но като заговорим за това и ме попитат, никога няма да кажа, да го отлагат колкото мога или че е нещо егати трудното и невъзможно и живота свършва след детето, масово това се дава като съвет на двойки без деца   ooooh! ooooh! че даже и от такива, които нямат деца .

Основното е човек наистина  да е "подготвен" и да е убеден, че го иска. И двамата  да са наясно  какви отговорности ще поемат. За това казвам, че може би при мен минава по-леко , имахме време да се изясним и за себе си и помежду си. Това е разликата, според мен де между двойките които от първият път забременяват и тези дето минават през тази идея с времето.


# 332
  • Мнения: 4 087
Прави ми впечатление, че най-големи са драмите, когато се забременява неочаквано или само защото така се очаква от двойката - дълго време са заедно или са се оженили наскоро.....или просто не са се напаснали и  единият има различна представа и очакване от партньора си като родител......А не когато и двамата са го пожелали и са узрели за идеята самостоятелно, без външна намеса или натиск на един от двамата.

Но най-честата причина за подобни минорни нотки около годинката на детето , че просто майката е изтощена и си минава през бойното кръщене, т.нар след родилна. Най-умното и правилно е, ако е много зле положението да се търси помощ, професионална, не форумна.

# 333
  • Мнения: X
Никоя дружка не се е допитвала до мен дали да забременява и изобщо да има ли деца. Това са лични решения и не зависят от моя опит и живот.

Не съм забременяла от първия път и много исках да имам деца. Е пак е трудно. Ама какво да повтарям едно и също до откат. Като си пееш Пенкеле, кой ли те слуша....

# 334
  • Мнения: 4 087
Ние си говорим на тези теми, поне с близките . Никога не съм има проблем да им споделям личните си неща , но и не съм си позволявала да им наливам акъл какво да правят. Но ако говорим на тази тема, говоря винаги от позицията , че майчинството може да бъде удоволствие основно . Може би ме заговарят, защото сме едни от първите двойки в приятелският кръг, на които им се роди бебе.  


Повече трудно и наказание ли е или е повече лесно и удоволствие?Това е разликата.

# 335
  • Мнения: 30 802
... да се търси помощ, професионална, не форумна.
Под професионална помощ да се разбира чистачка, готвачка, детегледачка и фризьорка:)

Аз забременявам супер лесно. Общо взето майчинството е като да откраднеш 10 млн. долара и да излежиш 10-годишна присъда. Гадно е, но после имаш скрити 10 милиона долара.

# 336
  • Мнения: 4 087
Когато те боли зъб отиваш на зъболекар, когато те боли корем отиваш на гастро, когато те боли душата си има съответният специалист, който знае как да ти помогне.

# 337
  • Мнения: X
Ти как мислиш, Чери, дали е голяма тегоба за мен да съм майка, щом съм си го причинила съзнателно и втори път?
Ти наистина обаче не разбираш, че умората говори в моментите на отчаяние, за каква душа говориш!!!

# 338
  • Мнения: 4 087
що пък реши, че за теб говоря, идея нямам  newsm78 newsm78 Нали друг е автора и да, от написаното звучи много повече от тревожен, освен ако не преувеличава или да си драска просто.

Повечето тук се знаем, както и се и знаем, че си мрънкаме основно или просто сме си такива характери, аз за това и изобщо не се захващам с редовните...

# 339
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ти коя беше, че си позволяваш да нареждаш кой и къде да търси помощ?
Да закрият форума в такъв случай. Това е тема за споделяне, не за начукване на канчета мадам. На мен, ако не ми харесва дадена тема не пиша и не се натискам в същата. Тук всички сме големи, пълнолетни хора, решенията и действията ни зависят от самите нас, не от нечий наклон.
Може би трябваше да си направиш труда да прочетеш споделеното от момичета, да ни спестиш глупостите, които си измисляш като съжаление, прецакване, неочаквани бебета и т.н. Нямам спомен някоя да е писала подобни неща. И дори да е, who cares. А твоите проекции са си за теб прекрасно и щастливо майче, защото това че ние не сме такива, отново е твоя измишльотина.
И отново ще повторя, че темата е за който желае и има нужда да изохка, което не го нещастен, провален, достоен единствено за сочене с пръст, или че ще си остави детето без прегръдка, целувка, гладно и на произвола въобще.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 489
Ние си говорим на тези теми, поне с близките . Никога не съм има проблем да им споделям личните си неща , но и не съм си позволявала да им наливам акъл какво да правят. Но ако говорим на тази тема, говоря винаги от позицията , че майчинството може да бъде удоволствие основно . Може би ме заговарят, защото сме едни от първите двойки в приятелският кръг, на които им се роди бебе.  


Повече трудно и наказание ли е или е повече лесно и удоволствие?Това е разликата.
Е как смятате, че им помагате по този начин? Нали утре ще забременее девойката, ще роди и ще седи и ще чака да усети удоволствието от майчинството, а то... гърч. Ако някой ми беше обяснил за трудните страни на майчинството преди да забременея, може би щях да бъда по-подготвена психически и да подходя по различен начин към ситуацията. Не случайно на повечето майки отглеждането на второто дете им е по-лесно. Правят го с ясното съзнание какво да очакват. Единственото, което АЗ слушах беше колко е хубаво да си майка, как няма по-голямо щастие от това, колко е лесно да си седиш вкъщи с детето, вместо да се бъхтиш на работа... идилия! И какво стана после? Няма смисъл да казвам. И не, не съм нещастна, не съжалявам за детето, да - хубаво е да си майка, но с цената на много жертви, усилия, нерви. Майчинството ми беше най-тежкото изпитание до момента. Иска ми се някой да ми го беше казал навреме.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 16:32 от Spastik Children

# 341
  • Мнения: 4 087
Vermilion` не си ми интересна какво не разбра само се чудя  newsm78 newsm78 що пак се опитваш да ме кълвеш, идея нямам. Как пък не разбра, че не обичам да се заяждам и не съм от тея дето ще ти се вържат на подобни заяждания на дребно,

# 342
  • Мнения: 30 802
Когато те боли зъб отиваш на зъболекар, когато те боли корем отиваш на гастро, когато те боли душата си има съответният специалист, който знае как да ти помогне.
Не може все да притърчаш някой да ти намества психиката. Някой път е по-лесно да помрънкаш и да минеш през блатото. Да си дотанцуваш балета, дори пръстите да болят и кървят- примата не ходи на ортопед през антракта, нали?

Пък и ходенето на психолог не е за българи, не действа...

# 343
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На мен много слабо ми пука дали съм ти интересна и не съм тук, за да ти го правя такова. Малко повече финес, покажи наистина, че си щастлива, а размахването с пръст го запази за обкръжението си. 😉

# 344
  • Мнения: X
Ама какъв псохолог, аз до тоалетната, ако отида ще съм доволна 😂😀😅!

Общи условия

Активация на акаунт