Трудната страна на майчинството

  • 49 571
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 087
Понякога съм си мислила , че много искам да ми дадат за 2 часа едно такова "трудно" дете или "да ми се падне" едно такова, само за да се тествам и да проверя аз ли греша в преценката си или не  Rolling Eyes Rolling Eyes Допускам, че може да греша, ама за сега съм убедена в противното.

В обкръжението ми трудните деца някак не ми се струват трудни, ама майките ще кажат, това е защото си външен човек и с теб се държат "нормално" , което ме навежда пак на мисълта, че или аз не им се връзвам или те реагират според моето отношение. Нямала съм контакт за повече от 2-3 часа с такова дете и не мога да преценя.  newsm78

Моето не мога да го определя като трудно, макар като сравнявам да не прави кой знае какво по-различно или аз като майка.

# 481
  • Мнения: X
Не знам Черри.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 23:37 от Анонимен

# 482
  • Мнения: X
Cherry^Blossom, ами щом толкова искаш пожелавам ти да ти се падне! После ела пак да си поговорим. Когато ти останат сили и време де...Blush

# 483
  • Мнения: X
Чери Блосъм, готова си за свекърва, душко! Дано имаш момиче, че жална ѝ майка на снахата!!!

# 484
  • Мнения: X
Не знам Черри.
В практиката си имам над 350+ деца под 6 години и ми е ясно за какво става въпрос. Просто не е само до дете, а до организираност и подход. Виж тези над 7 не са ми специалност и те са ми леко мътни като концепция.

Как зависи от подхода на родителите дали детето им ще спи например? От новородено до 2 годишна вързаст, да кажем? Детето се буди, през деня спи малко, заспива трудно, видимо просто не му се спи. Вечер си ляга навреме, но нощем се буди. По 1 - 2 - 3 - 4 пъти. Ей така. 2 години. Или 3. Къде бъркат родителите и как да се "организираме и тренираме" да започне да спи като ангелче по 10 - 11 часа нощем?

# 485
  • Мнения: X
Чери Блосъм, готова си за свекърва, душко! Дано имаш момиче, че жална ѝ майка на снахата!!!

То и на дъщерята жална й майка. Аз ако тръгна да обяснявам на майка ми, че ми е трудно с детето и че ме побърква, а тя ми дрънка глупостите на Чери Блосъм, ще спра да й вдигам телефона и да контактувам с нея!

# 486
  • Мнения: 4 087
Женско имам, аз наистина, готова съм да вдигна летвата и да се тествам.... Crazy

Ако дъщеря ми ми каже, че и е трудно ще ида да и помогна, то е елементарно.  Ако пък се жалва, за да получи съвет, ще я посъветвам, дали тя ще чуе си е неин проблем....То понякога и опита учи. Пет пъти съм и казвала, че като слага най-малкото кубче отдолу кулата пада. Докато не тества  всичките варианти, не се убеди- иначе се жалваше, че пада кулата.....просто в един момент след като и казах я оставих сама да се убеди. Сега като строим кула, първа ме е "посъветвала" , че най-дебелото кубче е основата.....ако схващате аналогията.

# 487
  • Мнения: X
Нещо бъркаш набиването на канчето с даването на съвети...

# 488
  • Мнения: 4 087
Когато се жалваш за нещо- очакваш някой да ти помогне със съвет обикновено, особено ако той се е справил в тази ситуация.  newsm78  

Очаквана реакция е или да му помогнеш чисто физически или да му дадеш съвет. Ако и това не помогне, просто го оставяш да открие сам топлата вода. Конкретно за децата в случая.

# 489
  • Мнения: X
Когато се жалваш за нещо- очакваш някой да ти помогне със съвет обикновено, особено ако той се е справил в тази ситуация.  newsm78  

Очаквана реакция е или да му помогнеш чисто физически или да му дадеш съвет. Ако и това не помогне, просто го оставяш да открие сам топлата вода. Конкретно за децата в случая.


Ами там е работата, че не си била в тази ситуация! Ти си гледала ТВОЕТО дете, не това на дъщеря си! А то може да е много различно от нейното. И това, което е проработило при твоето може да не работи при друго дете! Ти май отказваш да разбереш, че хората все пак са различни! Още от новородени.
И не винаги очаквам реална помощ. Понякога искам просто някой да ме изслуша. В моменти, в които съм изпушвала тотално съм звъняла на майка ми ей така, да си изкажа болката и съм искала всичко друго, но не и критика и обяснения, че сама съм си виновна!

# 490
  • Мнения: X
Чери Блосъм, готова си за свекърва, душко! Дано имаш момиче, че жална ѝ майка на снахата!!!
А зетя кучета го яли.  Mr. Green

# 491
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Barefoot Kontesa, това пък какво беше? Детето ми не ходи на ясла и не планирам да ходи. Иначе благодаря.

# 492
  • Мнения: 4 087
Само да ми падне зетя  Mr. Green Mr. Green жална му майка верно. Мъжът оцеля някак , корав излезе!

Ако дъщеря ми не ходеше по забавачници или градина, сигурно и аз щях да съм на някакви хапчета сега като се замисля  Thinking Thinking  От един момент нататък, просто си трябва, за доброто на всички.

Отделно я водя по гори, плажове и детски центрове - да врещи, търкаля се, скача и дивее, че иначе ....и няма дъжд, няма пек е навън пред блока, пак със същата цел.  2 дена да остане вкъщи и работата загрубява.

Не знам дали някой проследи драмата ми с градината, но я избутах в по-горна група, само защото малките не ги извеждаха. На 10тият ден започна да истерясва и да си гризе шишето.  Peace

Сега се оглеждам и за някакъв спорт..

# 493
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да, бе Чери, само твоето ходи. Нашите си ги държим затворени.

# 494
  • Мнения: X
Barefoot Kontesa, това пък какво беше? Детето ми не ходи на ясла и не планирам да ходи. Иначе благодаря.

Олеле, извинявай! Някъде май бях чела, че тръгваш на работа. Но може и да съм се объркала.
Когато се жалваш за нещо- очакваш някой да ти помогне със съвет обикновено, особено ако той се е справил в тази ситуация.  newsm78   

Очаквана реакция е или да му помогнеш чисто физически или да му дадеш съвет. Ако и това не помогне, просто го оставяш да открие сам топлата вода. Конкретно за децата в случая.

Съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт