Трудната страна на майчинството

  • 49 567
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 10 993
Аз все още не съм остаряла, дори съм малко гадничка като се сравнявам с други момичета от отдела, които са ми набори и се намирам доста по - свежа от тях. Но аз не пуша, не пия и гледам да не се ядосвам от нищо - пълен тапир.
Не живея с майка ми от 18-годишна, но на нея и е мечта, да се разведа и да ида да живея при нея, та да слушам кой как я е обидил. Тя е жена с много голямо его и никакви проблеми. Купих и жилище, защото тя се впусна в една авантюра на зелено и проекта фалира, та сега няма нейно, защото предишното си го продаде, защото я подтискало - пък беше и в провинцията.
Както и да е - сега има къде да живее, отскоро има и платена работа, преди работеше в един офис и само се уяждаше с колегите, аз нали съм тапир не мога да разбера как колегите дразнят, - аз се научих да не ги чувам моите, ама тя не може.
Спастик чилдрен основния ти проблем е, че не се разбираш с бащата на детето. Ако някак се погодите с него голяма част от проблемите ще изчезнат, но сигурно е трудно да се пречупиш и да го приемеш такъв какъвто е. Аз съм готова на всичко да живея с бащата на децата си, само и само да не опирам за помощ от роднини.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз все още не съм остаряла, дори съм малко гадничка като се сравнявам с други момичета от отдела, които са ми набори и се намирам доста по - свежа от тях. Но аз не пуша, не пия и гледам да не се ядосвам от нищо - пълен тапир.
Не живея с майка ми от 18-годишна, но на нея и е мечта, да се разведа и да ида да живея при нея, та да слушам кой как я е обидил. Тя е жена с много голямо его и никакви проблеми. Купих и жилище, защото тя се впусна в една авантюра на зелено и проекта фалира, та сега няма нейно, защото предишното си го продаде, защото я подтискало - пък беше и в провинцията.
Както и да е - сега има къде да живее, отскоро има и платена работа, преди работеше в един офис и само се уяждаше с колегите, аз нали съм тапир не мога да разбера как колегите дразнят, - аз се научих да не ги чувам моите, ама тя не може.
Спастик чилдрен основния ти проблем е, че не се разбираш с бащата на детето. Ако някак се погодите с него голяма част от проблемите ще изчезнат, но сигурно е трудно да се пречупиш и да го приемеш такъв какъвто е. Аз съм готова на всичко да живея с бащата на децата си, само и само да не опирам за помощ от роднини.
Проблемът е свързан с насилие, аз това не прощавам. Затова съм при тях.

# 1 022
  • Мнения: X
Ако някак се погодите с него голяма част от проблемите ще изчезнат, но сигурно е трудно да се пречупиш и да го приемеш такъв какъвто е. Аз съм готова на всичко да живея с бащата на децата си, само и само да не опирам за помощ от роднини.
Това е много притеснително, Кристина,. Надявам се да го осъзнаваш, че си сменила модела на властната майка и подчинението със същият модел на правещият си каквото иска мъж. Твоята стратегия да не обръщаш внимание на нищо и никого е такъв зов за помощ, че не знам защо си мислиш, че тази ситуация е добра.

Само ви четях, но поста на Кристина ме разтърси!

# 1 023
  • Мнения: 4 087
Оправете бактерията, почни с някакви имуноукрепващи и съм убедена, че ще се закрепи, та може и да се поуспокои, като е здравичък! Дано!

# 1 024
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
ЕДИТ: Замисляте ли се за някакви по-сериозни козметични процедури?
Аз уж съм се засилила тази зима да си правя някакви неща в дерматологична клиника и по-конкретно обновяване и освежаване, но все още не съм успяла да се занеса дори за преглед и консултация.
Определено искам да се вкарам малко в по-познат вид и при първа възможност ще си отделя това време. За торбичките под очите, обаче не съм оптимист, ако не се подложа на нещо кардинално.😆Последно на преглед и изследвания за щитовидната съм била по време на бременността и всичко беше нормално. Не съм знаела, че е възможно да имат връзка.

# 1 025
  • София
  • Мнения: 1 489
ЕДИТ: Замисляте ли се за някакви по-сериозни козметични процедури?
Аз уж съм се засилила тази зима да си правя някакви неща в дерматологична клиника и по-конкретно обновяване и освежаване, но все още не съм успяла да се занеса дори за преглед и консултация.
Определено искам да се вкарам малко в по-познат вид и при първа възможност ще си отделя това време. За торбичките под очите, обаче не съм оптимист, ако не се подложа на нещо кардинално.😆Последно на преглед и изследвания за щитовидната съм била по време на бременността и всичко беше нормално. Не съм знаела, че е възможно да имат връзка.
Изобщо не се стряскай, не е задължително да е свързано с щитовидната жлеза. Това го писах на Калина, понеже тя има проблем, като мен. И обикновено при такъв проблем се задържат течности. Торбичките може да са от какво ли не - от недоспиване (задължтиелно и най-вече!), от много седене пред компютъра, от проблеми с бъбреците (пак се задържат течности).
Гледам, че по козметичните салони има разни освежителни терапии за зоната около очите, също някаква кислородна мезотерапия, чудя й се. Би трябвало да има пакет с отстъпка за уморени майки, че не са 1 и 2. Simple Smile Преди 5г си мислех, че никога няма да ми се наложи, толкова свежа бях.

Чери, на АБ е детето. Писах вече. Ще търпим лиготии още 1 седмица, после го пускам на детска, ако се е оправил.

# 1 026
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз на козметик само си чистя веждите, но познай дали и това съм правила последната година. Да ми правят някакви неща, давам само на лекари.
Виждала съм резултати от лазер върху по-възрастни хора -мъж и жена и бях изумена. Е, не е като лифтинг, но е поразително и точно за това искам да се консултирам и ако е подходящо за мен, направо се мятам. И ефекта от мезотерапия е много добър, но мисля, че само тя ще е много слаба работа.
Да не обръщаме темата на козметична, но се навивам. Определено някакви мерки трябва да предприема, защото не се поглеждам и без очила не се показвам.
В понедерник трябва да подам едно заявление, което трябваше да е със снимка и се оказа, че нямам снимка без очила от последните 2 години. 😂

По въпроса с бактерията, 10 дни не са ли малко за АБ? На мен преди няколко години ви изолираха е-коли и пих около 3 седмици. Не помня добре точно колко, но за такива гадове знам, че приема е по-продължителен.

# 1 027
  • София
  • Мнения: 1 489
Зависи от инфекцията, зависи и от АБ. Различно е. Simple Smile

# 1 028
  • Мнения: X
Явно и аз трябва да взема по - кардинални мерки с майка ми, защото НЕвдигането и затварянето на телефона не помагат. Казвам й, че ще спра напълно да комуникирам с нея, но полза няма, освен да взема наистина да го направя?!?
Но си признавам и че разчитам от време на време на нея за детето...
Иначе според нея отдавна съм за психолог, проблемът е в мен и точка! Сложно е с нея като цяло...
За сериозни козметични процедури засега не съм се замисляла, първо трябва да си оправя здравословните проблеми. Мисля че ако успея да се справя с тях и постигна някаква промяна в живота си като цяло ще бъде най - добре.

От известно време се замислям да пусна детето на частна ясла. Много исках да я гледам поне до 2,5 или до 3 години дори, но просто не се издържа вече. Чувствам се супер виновна защото можем да си позволим на този етап да стоя вкъщи и да я гледам (което смятам за по - добре), но просто не се трае. И ММ и майка ми и други близки са на мнение, че ще е най - добре да тръгне на ясла като виждат какво е положението, а на мен ми е мнооого мъчно...

# 1 029
  • Мнения: 1 985
Калина, не се притеснявай за яслата и не се чувствай виновна!  Hug Доколкото си спомням детето е около 2 годинки, може пък там сред децата да се чувства добре, ако вкъщи и става скучно. А и щом е частна, може би ще им обръщат повече внимание. Нищо не пречи да пробвате, пък ако не се получава - ще си се гледате вкъщи.
Моята е на годинка, със сигурност цялата зима ще се гледаме двете вкъщи. Напролет обаче също ми се ще да измисля вариант- дали ясла или детегледачка не знам още, тепърва трябва да се заема да проуча нещата. Още повече, че ще се местим в нов квартал съвсем скоро и там не знам как стоят нещата. Но съм сигурна, че 2 години вкъщи са ми много. При моята работа трудно ще наваксам това време, а пък опция за работа от вкъщи нямам.
Относно поправянето на щетите по тялото - тази зима искам да оправя пигментните петна с лазер. Бръчките и другите последици от бременността не ме дразнят толкова, но тея петна са като трън в очите. А и искам да свикна да нося лещи - хич не се харесвам с очила, а пък диоптерът ми скочи в небесата, та си карам с тях. Sad

# 1 030
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Калина, пробвай с яслата е моят съвет. Приятелка, която имаше такива изживявания с детето си каза, че на ясла е съвсем различна и учителките се скъсват да я хвалят колко била послушна и примерна. Пък като не стане винаги можеш да я спреш.

# 1 031
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да кажа, има в Бургас една частна градина(център за ранно развитие) и предлагат всякакви варианти. Групите са малки и са готови да вземат Чудо, като навърши 2 год. Но мен ме притесняват боледуванията, няма начин да си го причиня, то и няма никакъв смисъл, ако се заредят.
Иначе и аз вече нямам никакви сили вече 24/7 съм, откакто е родена. Знам, знам че съм лигла, но имам нужда от рехабилитация направо. 😂
Мъжът ми е твърдо за детегледачка, той дори е против градина от всякакъв тип, ама той не е ангажиран с детето нон-стоп, а и аз винаги съм наоколо и на нисък старт. Не знам, не знам...ще трябва и да се преместим в Бургас най-вероятно.

# 1 032
  • Мнения: 1 985
Вермилиън, никаква лигла не си! На мен една година вече ми е много, та страх ме хваща пред идващата зима. Сигурна съм, че всички бесове ще я хванат и трудно ще избутваме дните.
Иначе и на мен ми обясняват, че за детето било най- добре до две години да го гледа майката. Само че съм сигурна, че повечето разбирачи, ако прекарат една седмица с моя Тайфун плътно, ще си прережат вените по дължина.
Затова си правя каквото сме решили с мъжа ми и това е. Поне от него имам пълна подкрепа, защото я е гледал достатъчно пъти и сам, та знае, че дъщеря ни е терорист от Ал Кайда.

# 1 033
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Как лигла бе, жена?! Мен ми настръхваше косъма само като те четях. Аз не бих издържала, честно.

# 1 034
  • Мнения: X
Март месец ще навърши две години моят син и го записвам веднага в градината на брат му. Но децата са различни, за някои детегледачка би била по-удачен вариант, докато са малки.

И аз имам огромно пигментно петно на челото и съм в чуденка какво да го правя. С предишната бременност правих успешно някакви процедури, но изобщо не помня какви, а имаха ефект. Ще се завличам на лекар за консултация, само да видя кой ще гледа малкия звяр.

Общи условия

Активация на акаунт