Зеленина в банята

  • 6 866
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 492
Здравейте,
в новото ми жилище в банята има малък прозорец, за което преди време мечтаех да имам - някаква зеленина в банята. Майка ми е скептична и смята, че няма растение, което да е подходящо, но все пак ще се радвам да чуя някакви идеи от вас. През лятото прозорчето е отворено и влиза повече светлина, но мястото за саксия е по-навътре върху вграденото казанче. Друг вариант е да закача висяща саксия по-близо до прозореца.
Последен вариант може би ми е ако местя растението от време на време ?!

# 1
  • Мнения: 198
Здравейте,
ние също имаме малък прозорец в банята и по същия начин започнах с идеята за естествена зеленина, но до момента никое растение не удържа на експеримента за съжаление, а избирах растения, които би трябвало да се чувстват добре с по-малко светлина. Мисля, че и влагата в банята, колкото и да е проветрена, оказва влияние.
Свекърва ми отглежда в банята палми и й се получава доста добре, но тя има голям прозорец с източно изложение.
Но пробвайте, може пък да имате повече късмет от мен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 492
Mimische, благдаря за отговора Flowers Bouquet. А с кои цветя сте опитвали ? Бях чела преди време за въздушна тиландсия.

# 3
  • Мнения: 198
Опитах със зелена лилия, sansevieria, малка палма Кенция и други растения, на които вече не им помня имената - повечето бяха нецъфтящи. От Икеа бях си взела впоследствие един микс от мини стайни растения, но никое не се чувстваше добре на това място и накрая се отказах. Сега съм си сложила изкуствени цветове магнолия, не е същото разбира се като истинско цвете, но в краен случай и това е решение за някакъв вид придаване на свежест Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 4
  • Мнения: 6 921
Пробвай със спатифилум, ако ги харесваш. Те са много тъмнолюбиви и стига да се поливат редовно би трябвало да оцелее.

# 5
  • Мнения: 6 166
А ако няма прозорче в банята и светлината е много оскъдна?

# 6
  • Мнения: 25 398
Някой пробвал ли е да отглежда орхидеи в банята? Влагата ще им дойде много добре, не знам светлината дали ще е достатъчно обаче.

Скрит текст:





# 7
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Моя приятелка от години има бамбук в банята, която е без прозорец. Растението се чувства добре, но расте много бавно.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Папрат ?
Мисля , че орхидея би се чувствала добре .

# 9
  • Мнения: 6 921
С орхидеи може и да се получи. По принцип точно орхидея се убива трудно. Grinning Мой приятел беше забравил една под леглото си и милото беше ОК цели 3 месеца, докато се сети за нея. Grinning Ако няма прозорче в банята съм скептична.

# 10
  • Мнения: 6 166
Орхидеите няма да станат - корените им се хранят с вода и светлина.

# 11
  • Мнения: 25 398
И в моята баня няма прозорец, затова и не отглеждам никакви растения там. И да има такива, които да издържат по-дълго (т.е. да не умрат веднага), не виждам смисъл да ги мъча.
Не знам с изкуствено осветление дали не би могло да се постигне нещо... Щом хората марихуана гледат по мазета, може и да става.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 492
Благодаря за отговорите. Купих вчера спатифилум и едно сукулентно, което ми препоръча продавачката. Поръчах сансевиера за спалнята Simple Smile. Била превръщала въглероден двуокис в кислород нощно време.

# 13
  • Мнения: 3 480
Единият от офисите, където работя няма дневна светлина и никакъв прозорец. Разбира се, няма и толкова влага (ако прозорецът се отваря не би трябвало да има проблем с влагата), само изкуствена светлина от 8 до 6. Имаме 4 вида драцени, които с поддръжка и поливане са в отлично състояние. Нашите са високи и също не растат, но оцеляват.
Сукулентните мисля, че не са трудни за гледане, имам вкъщи няколко и само ги топя във вода веднъж в седмицата.

# 14
  • Мнения: 4 991
Бамбук и сансевиера имам в банята, не съм ги убила вече цяла година, което говори много, даже изглеждат добре и свежи.  Mr. Green Имам малко прозорче и те са точно до прозорчето, явно светлината им е достатъчна, въпреки че изложението е северно.

Общи условия

Активация на акаунт