Решение за мазна кожа?

  • 5 620
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
Аз имам доста мазна кожа, а преди време страдах и от пъпки. Отидох на дерматолог и оттогава кожата ми е в много добро състояние. Казва ми какви точно продукти за подходящи за моята кожа, защото всичко е много индивидуално, за един може да е добре едно, за друг друго.  Освен това от време на време правя процедури, с които да контролирам кожата ми  и от това забелязах много по-голям ефект, отколкото от всичко друго.

# 16
  • Мнения: 4 446
Не ползвайте спирт и не се опитвайте да изсушавате с агресивни продукти.
Ще ви отвърне с още повече лъщене, ще изглежда грозно дехидратирана и може да ви отвърне с още по-бурна реакция.
Това от личен опит.

Към автора на темата - прегледай си козметиката за нещо, което е агресивно или неподходящо за мазна кожа - алкохоли, парафини и т.н.
Много е вероятно и то да е предизвикало влошаване на положението.

# 17
  • Мнения: 5 047
Писнало ми е да чета за хранителните навици. Момичето пита за някое мазило или някаква козметика която да и матира кожата!
Моята Т-зона също се омазнява, не ям вредни храни,  храня се здравословно, с тегло идеално за ръста ми съм.  Така че стига с тия коментари.

По темата- Когато съм гримирана
 използвам матиращи кърпички, както и козметиката ми е за мазна кожа(фондьотен и т.н) . И аз пробвах с няколко лосиона но ефект 0.
Даже на сутринта ми е мазно лицето..

И аз така мисля.Аз спортувам редовно-йога,фитнес,плуване,разходки в планината и тн.
Храня се здравословно,спя достатъчно ,но кожата просто си ми е такава.Това не ми е проблем,свикнала съм да се приемам така,не е болка за умиране.Повече ме притеснява целулита.На 29 съм,слаба и пак имам.Не че е нещо кой знае какво,просто не мога да разбера от какво е!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз се справям с омазняването и пъпките чрез маслено почистване.От 2 месеца и половина го прилагам,но сега не съм много редовна и все пак кожата ми е в добро състояние.

# 19
  • Мнения: 698
Да ви кажа, при мен единствения продукт, който регулира омазняването е Акне Аут крем. От години го ползвам ( не постоянно) и в такива моменти винаги съм опирала до него, защото от всякаква друга козметика кожата лъщеше. Но напоследък и той не дава същия ефект. Дали кожата привикна или нещо промениха състава, но ефектът е временен. Дразни ме, че заради мазната кожа избиват пъпки и черни точки.
Бих опитала с чаено дърво и домашни маски.

# 20
  • Мнения: 698
Аз се справям с омазняването и пъпките чрез маслено почистване.От 2 месеца и половина го прилагам,но сега не съм много редовна и все пак кожата ми е в добро състояние.
Пробвах го. Първите седмица-две кожата ми станамн мека, но лъщенето се увеличи и спрях. Иначе за кожа, която не е склонна към омазняване и несъвършенства може би е много добър начин за почистване.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз се справям с омазняването и пъпките чрез маслено почистване.От 2 месеца и половина го прилагам,но сега не съм много редовна и все пак кожата ми е в добро състояние.
Пробвах го. Първите седмица-две кожата ми станамн мека, но лъщенето се увеличи и спрях. Иначе за кожа, която не е склонна към омазняване и несъвършенства може би е много добър начин за почистване.

Моята кожа също е мазна и е нормално след втория-третия път кожата ти да не е много добре,но ако беше продължила малко по-дълго кожата ти щеше да излезе от шока. Има значение и маслото,което си използвала.Най-добри за такава кожа са жожоба,шипка,бадем с комбинация с етерично масло от чаено дърво или лимон.

# 22
  • Мнения: 7 006
Ако щеш само марули да рупаш то мазната кожа си е мазна. Това е ген, структура, сербум. Нека сега обясним на хората с мазна кожа, широки пори и пъпки как те сами са си виновни  Crazy наред с дебелите щото нали марулите ВСИЧКО ОПРАВЯТ!

Та директно по темата - прави си всеки ден маска с хума, мед, няколко капки плод и понякога кисело мляко. Чудесно се справя с мазната кожа.
С годините сербума намалява,  Peace

Тъкмо по повод на храната исках да кажа..
Скрит текст:
И аз така мислех,че е ген..
Преди няколко месеца,поради една или друга причина,се наложи да мина само на течна храна,за около 60 дни.Ама толкова течна,трябваше да е като айрян най-много,инак просто не минаваше и нямаше как да се храня.Което значи,че готвена храна,трябваше да се разрежда твърде много,и губи не само вкус,но и хран.качества,защото поемаш предимно вода.Решението бе фрешове с добавки на мед витамини, и полезни мазнини.72 изкарах само и единствено на фреш от много моркови,ябълки,червено цвекло(това ми бе базата) и каквото още имам в хладилника.И няколко пъти пасиран таратор..
Като цяло съм слаба ,но с мазна кожа и коса.Храня се с бяло брашно,пържени храни,и много шоколад
През тези 72 дни нямах възможност да вкарам нищо от тези неща в тялото си.Съжалявам,че не се снимах преди и след..Кожата и косата ми спряха да отделят този мазен себум,лицето се избистри,а папиломите се свиха,някои опадаха..Гледах и не вярвах..Обаче,пък и се намъчих за храна и веднага щом можах,се върнах към стария си начин на хранене и сега всичко  си е пак като преди.И порите и мазнотията..И твърдо съм решена да променя тотално начинът си на хранене,но ще си дам още малко време на чревоугодничество,че съвсем наскоро ми беше соковия режим,още качвам маса..Но,хора..Изумена съм..Никога не съм вярвала,че храната има чааак такова голямо значение..Все го отдавах на гена..


Инак масажите с чаено дърво са полезни да.
И маските с глина,мед,лимон и белтък

# 23
  • Мнения: 5 478
Абсолютно подкрепям горното мнение! За съжаление аз лично нямам волята да се лиша от пържено, сладко и т.н... Далеч съм от идеята да ставам вегетарианец или веган, но и не мога да отрека, че здравословното хранене е решение за много неща. И далеч не говоря за марули, това по повод изказването на една дама... Правилно хранене не означава гладуване и нагъване на треволяци. Само че, темата е за друго и аз вече съм си споделила опита.

Друго, което мога да препоръчам е прахообразната пудра на Аура - Shine Killer.

# 24
  • Мнения: 9 052
Не само хранене , но и на4ин на живот > спокойствие, достъ4но сън, намаляване на тревоги и стрес ...

# 25
  • Мнения: 698
За масленото почистване ползвах масло от шипка. Бих пробвала пак, но примерно 1-2 пъти в седмицата.
Съгласна съм, че правилното хранене повлиява цялостното състояние на организма. Гледам да хапвам разнообразно и здравословно. Не ям пържени храни,сладкото ограничавам, не пия газирани и подобни напитки. Вероятна причина е и стрес, преумора.

Благодаря на всички за съветите.

# 26
  • Мнения: 7
Вижте тази статия, на мен ми беше полезна много.

Аз също съм с мазна кожа, склонна към възпаления. От собствен опит бих препоръчала Pore Refiner на Биодерма. Харесва ми повече от Mat Control на същата марка.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 21:38 от Лу.

Общи условия

Активация на акаунт