Любители на кучета - тема 75

  • 32 336
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 348
не сме ли леко вманиачени животнолюбки тук, а

моите мяукащи хиени прилично си хапват, не съм им засичала за колко стига чувал Тоу от 7 кг да речем
Брит кеър го купувам на по 2 кг, ама застъпвам различни видове та трудно следя

Рея за по-малко от месец омиташе нейния ТОУ сега с двете храни ще видим
сега си спи в краката ми следобедния сън за разкрасяване, след като нагриза до смърт един кашон
и изяде едно заешко ухо, сушено, много обича да джвака такива гадорий

сега съм и поръчала телешко шкембе сушено, да я видя

# 676
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Решила съм да купувам намордник и/или нашийник с вибрация срещу ядене на л.....на.
Не мога повече с нейната копрофагия  Sick Някакви мнения?

# 677
  • Мнения: 3 067
Посс, направо да Grinning
Никога не съм предполагала, че мога толкова силно, безкористно, с такава топлота и нежност да обичам животно.
Натутках се най-сетне да ида до ветеринарите  - в петък ще я водя на профилактика за дирофилария. Купих й тефтерче, в което всеки месец да си записваме обезпаразитяванията. Вписахме в паспорта последната ваксина и ми дадоха напомняне за годишната, ама тя е след година де Grinning  Помня, че коментирахте, но аз още бях в шаш, за различните препарати за обезпаразитяване. До колкото помня, голяма част от вас не обезпаразитяват всеки месец, нали?
Разбрахме се и за кастрация след теста. Може на разсрочено плащане и май ще я кастрирам, а как ще плащам - не знам. Имам някакви морални и етични скруполи да я заведа и да я представям за бездомна, за да я кастрират по-евтино или безплатно. Не ми се струва редно някак си. Та така, тази профилактика 43 лв., помня че НоМе говореше за 20 лв., но за тест, може би са различни неща ?

# 678
  • Мнения: 2 907
Кафе може би нашийника ще свърши работа, защото с него можеш да учиш и на команди. Намордника ще е само за яденето на гадости и друга полза няма да видиш от него, но пък не е скъп така че за начало можеш да започнеш с него.

# 679
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Кафе може би нашийника ще свърши работа, защото с него можеш да учиш и на команди. Намордника ще е само за яденето на гадости и друга полза няма да видиш от него, но пък не е скъп така че за начало можеш да започнеш с него.
Мерси за мнението. Обаче не откривам много места, откъдето се купува такова нещо.... Само един-два сайта, неизвестни за мен.

# 680
  • София
  • Мнения: 9 850
Виж  в ebay.

Духче, аз не обезпаразитявам всеки месец, муцуните досега бълхи не са имали. Виж, кърлежите са друга работа - тях и с препарат, и без препарат, все ги има...

# 681
  • Мнения: 2 907
Кафе доколкото знам има само в чуждестранни сайтове. Тук и да има са същите, но с доста по висока надценка. Аз поръчвах преди година на един колега от али експрес. Намират се и в ибей. Наскоро приятел имащ такъв нашийник ми каза ако реша да си взема да гледам да е със сменяеми батерии, защото ако е със зарядно има вероятност като отслабнат батериите вече да не се произвеждат същите. Та ако решиш да поръчваш, обърни внимание дали е с обикновени батерии или зарядно и избери първия вариант.

Духче какво включва тази профилактика - тест и хапче ли? Ако е за двете е нормална цената май. Аз давах само хапче на Макс, като за него бе хапче и половинка, като цената на едно бе 6 лв.
А за вманиачаването по животинките ни съм съгласна и аз. Какво ли не давам и не правя за тоя ушат звяр, че и не само за него. Имам още няколко подопечни на които им бера грижата, ама Макс си ми е душицата - най-глезена и най-гледана. Heart Eyes
soon123 да е жива и здрава малката беляджийка. Hug

# 682
  • Мнения: 3 067
Sivi, хапчето е 8.50 но е за тройна профилактика и ще се дава с обезпаразитяващите препарати. А другото не се сетих да попитам, какво се включва, мисля че тест.

Коте, мерси Simple Smile

# 683
  • Мнения: 2 695
Теста за дирофиларията е 20 лв.
За вътрешно обезпаразитяване аз давам Милпразон, а за външно каишка Скалибор. Каишката е със срок 6 месеца, но държи до 8. И Милпразона и Скалибора са с действие против комарите.

# 684
  • Мнения: 2 907
И аз давам Милпразон за комарите. Тази година започнах външното обезпаразитяване с каишка Форесто, но след два месеца видях, че му е зачервена шията и му е оредяла козината. Махнах каишката (4-5 месеца е без нея) и от тогава не съм слагала нищо за външно и странното е, че Макс няма ни бълхи, ни кърлежи. Догодина ще си го започна с Адвантикса, от който съм супер доволна, но с тая каишка уж реших да спестя някой лев.

# 685
  • София
  • Мнения: 8 348
отказах се от противопаразитни каишки, засега
имам една неразпечатана, но Рея много си играе с други кучета, което задължително включва хапане за врата и дъвкане на каишки
първата оцеля две седмици
след години, ако улегне, може да ползвам
капки също не става, защото лятото всеки ден се къпеше я в езеро, я в река
та си останах на хапчета

замисляла съм се и аз за електронен нашийник, за в работата
ама трябва да почета как действа и тогава ще реша
не искам да се отдалечава твърде много
както казах, ще почета

а намордник ще взема, че понякога мрънкат в тролея
все си мисля, че куче с намордник ще е по-притеснително в градски тарнспорт, отколкото симпатично куче без, ама пусти правила....

# 686
  • Мнения: 2 907
possessed лятно време и Макс все е мокър. Почти всяка вечер в жегите го разхождах по Дунава и той не излизаше от водата и с капките на Адвантикс не е имало пропуск. По-късно от ветеринарите разбрах, че и те били водоустойчиви. Обикновено като му сложа го пазя 2-3 дни да е сух и после го оставям да си прави магариите в реката или на канала в полето. Grinning

# 687
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря ви за отговорите за нашийника. Тази вечер на поляната имаше едно малко маламутче с такъв нашийник, собственикът каза, че е от Али експрес. Много добра работа му вършел, когато се отдалечи. Каза, че е пробвал тока върху себе си и изобщо не било силно или опасно. Звуковия сигнал също му помагал да се осъзнае бързичко и да идва при него. Аз проблеми с идването й нямам, само дето първо ще изяде гадорията или ще се омаже, а после бързо и щастливо пристига 🙄.

# 688
  • Мнения: 5 597
Тук в темата бяха споделили за кучета,които обичат да хапват л@й..-сурово неизмито шкембе.
Нашия поприключи с тази част,може пък и твоето да го израсте Simple Smile

Днес една жена ми похвали вайм-а .Аз я похвалих,че познава породата. Оказа се международен съдия на киноложки изложби  Laughing

# 689
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Имали е защо да го похвали твоя красавец!
В Пловдив в панаира на 21 и 22 ще има изложби за  C.A.C. и C.A.C.I.B.. Ние с внука сигурно ще се завъртим натам, за да видим освен цветята и хубави кучовци.

Общи условия

Активация на акаунт