Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 245
  • 3 904
  •   1
Отговори
# 3 300
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Няма как да има, защото, ако има още едно участие, интервютата на изтеглените ще започнат на 10/01/19, а тогава излиза, че лотарията свършва, както и фискалната година.

# 3 301
  • САЩ
  • Мнения: 666
Мен ме притеснява дали до 01.10 ще минат интервютата или който минал до тогава - минал, на останалите: честито.


Ако до първи октомври (която и да е година) не минеш на интервю, гориш така или иначе. Можеш да си на интервю само в рамките на фискалната година.

Иначе отдолу има събмитнат амендмънт от демократите:


10   Version 1   Jackson Lee (TX)
   Democrat   Strikes the section of the bill which eliminates the diversity visa program.   Submitted


Не виждам да е гласувано обаче

# 3 302
  • САЩ
  • Мнения: 666
Намерих още информация - внесен е за разглеждане, дебата е минал, още не е минало през house/senate/president, още *НЕ Е* закон, отложено е:

Latest Action:    House - 06/21/2018 POSTPONED PROCEEDINGS - Pursuant to clause 1(c) of Rule 19, further consideration of H.R. 6136 is postponed until a time to be announced.  (All Actions)


Повече инфо тук:
https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-bill/6136/all … ithout-amendments

# 3 303
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Аз си мисля, че в крайна сметка няма да я спрат. Лотарията е нещо, които което кара хората от цял свят да мечтаят за Америка, тя е каквото е останало от американската мечта. На фона на цялата нелегална емиграция да се каже, че лотарията е проблем е несериозно.

# 3 304
  • София
  • Мнения: 3 414
Изгражда стена,няма незаконни,тези които са незаконно на триторията ги екстрадират,няма лотария,няма работни визи,до две години и персонала в супермаркета ще си замине.........аз го виждам като:Няма човек няма проблем.
Daylily,да не рИва,все нещо ще измислим.

# 3 305
  • Мнения: 3 510
Според мен спирането на лотарията ще доведе до още по-голям брой нелегални.

# 3 306
  • Мнения: 419
Добре де, нека помислим върху двата варианта:
1. Не спират лотарията всичко си продължава по старо му - чакаш, надяваш се и така до незнайно кога.
2. Спират лотарията - трябва да има някаъв заместител на програмата за разнообразяване на имигрантския поток чрез слагането на някакви точни и ясни критерии покриването на които минаваш към процедура (каквато е след ижтегляне от лотария).
При единия вариант чакаме на томбола, при другия действаш да си покриеш критериите.

# 3 307
  • София, България
  • Мнения: 5 596
За мен най-възможен е третият вариант, при който ако спрат лотарията да няма нищо като алтернатива. Не е казано, че трябва да има. Мозъците, които искат да привлекат, ще си ги вземат и без точкова система, а с конкретни предложения за работа.

# 3 308
  • Мнения: 1 179
Това е законопроект за изменение на Закона за имиграцията ( не си спомням точното наименование). Не е приет от Конгреса. Както в Бг се гласува на ниво Комисия преди да се внесе в НС за гласуване на първо четене, така и в САЩ е подобно. Сега е на ниво обсъждане от Камарата на представителите, а след това от Сената. Трябва и двете камари да са на едно и също мнение относно финалния текст на законопроекта преди да се представи на президента. Той пък може са наложи вето, което е преодолимо, ако 2/3 от членовете на Конгреса гласуват "За".
 От 2010 г. насам има няколко законопроекта за премахване на Лотарията. Всички завършват
неуспешно.
Според мен този законопроект е популистки.

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 11:05 от Coelum

# 3 309
  • Варна
  • Мнения: 995
Според мен, лотария ще има и след 01.10.2019. Ще поживеем и ще видим.

# 3 310
  • Мнения: 25 736
 Aко ще я спират пустата лотария, поне да въведат веднага точкова система, със изисквания и т.н. Тези слухове ми идват в повече.

# 3 311
  • София
  • Мнения: 3 414
Мозъците са там,отиват и ще отиват,но на тези хора им трябват други да изпълняват и да реализират проектите им.Да им създават уют и спокойствие за развитие.
Все нещо ще има.Немогат да се затворят за външния свят,нищо че скоро се срешнаха със северно корейците 😄

# 3 312
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Номерче, чак пък да се затворят за света Simple Smile Тя лотарията е капка в морето, хора постоянно отиват там по други начини Simple Smile

# 3 313
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Определено ще ми липсва и темичката ни, и гъделът около подаването, после чакането и коментирането на резултати, но всичко това е едно тото, което се разиграва докато си подреждаме тухличките в реалността. С лотарията, или без, който иска нещо - ще намери начин да го постигне Flowers Hibiscus

# 3 314
  • Мнения: 3 510
И аз не мога да се сетя кои са тези чак такива специалисти, които те не могат да си произведат сами, та ще ги чакат да им дойдат от някъде. Канада и Австралия нямат ресурсите на САЩ, затова имат точкова система. На САЩ им трябва евтина работна ръка.

Общи условия

Активация на акаунт