Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 735
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 3 484
Със Скрача не се справи добре - отплесна се, и само гледа за ефектите, записва си гласа и се забавлява, и не учи особено много. ...

Сега платих. 60 лв в крайна сметка, не са толкова много. Е, аз платих малко повечко, ама нейсе Wink за догодина ще знам. Поне е на български. Интересно е. Аз имам възможност да следя до къде е стигнал, и какво е минал. Получава разни рекорди. Не се "отплесва" . Което за мен беше важно.
За нас този вариант работи засега, добре Wink

Аз и за Уча.се - съм го абонирала. Не че не ми е по силите да седна, и да учим заедно Човеците Wink Но аз няма да разполагам с нужното време, да го правя всеки път. Затова и така се реших с двата сайта.
Wink
Уча се и аз съм си го платила и то за много време напред. В София или в Младост се оказа, че трябва да плащам по 120 лева на месец за да учи детето. Хубавото е, че са в групи по 5-6 деца, но цената ми идва свръхвисока. В CoderDojo са по 60 деца понякога, но се справя.

Иначе за заплесването - според мен точно това е учене. И моят си прави игра и си играе, като коригира тук там по нещо. Ама всеки следващ път е все по-смел с коригирането.
Нека прави каквото иска, няма за къде да бърза. Поне език за програмиране се учи бързо. Труден е първия, втория е за месец, третия за седмица и така. Има време докато стане на 18 да научи каквото поиска.


Здравейте, едно приятелче Павел Панев от СМГ организира състезание за 2,3и 4 клас: http://www.childrens-academy-bg.com/index.php?page=novini&article=386. Интересни задачки за наборите. Който има желание да заповяда.
Чудесна идея. Поздравления за Павел.

# 181
  • Мнения: 9 866
Ааа, не се разбрахме нещо:-)
Ти говориш за 60 лв на Месец, а аз за 60 за ПОловин ГОДИНА - 10 лв на месец.
Вече сме на 5-тата игра. Много съм щастлива:--)

# 182
  • София
  • Мнения: 122
Според мен, колкото е по ангажирано едно дете, толкова е по-отговорно. Дъщеря ми всеки ден е по 3-4 часа на спортна гимнастика. Събота ходи на математика и на английски език по два часа. Всеки ден като приключи училище, отива до стола, обядва и излизат да играят навън в занималнята. Домашната пише или след самия час по дадения предмет или до 14,00ч в занималнята. След това отива на гимнастика. След тренировка, излиза навън /кара колело или рита футбол/. Като се прибере /когато се стъмни/ минава през банята и в общи линии зяпа тв. Рядко дописва нещо, което не е успяла да напише. След като вечеря, ляга с книга или телефон и след 10 мин вече спи. Заспива много лесно, защото е изморена. Английският не й е от любимите неща за правене, предпочита математика и да чете. Гледам да хвърлям по един поглед на тетрадките, все пак да има контрол. Иначе е 29кг и е 133см.

# 183
  • гр.София
  • Мнения: 380
Как се справят вашите деца с разказвателните предмети? Моята дъщеря среща сериозни трудности с "Човек и природа". С "Човек и общество" е малко по-добре. Много са й трудни за разбиране понятията за обем, маса и т.н. Правили си тест по "ЧП" и има тройка. Не ме притеснява самата оценка, а фактът, че уж бяхме учили, а резултатът е плачевен.
Ние учим така: карам я да прочете на глас урока, след това й пускам съответната "лекцийка" в "Уча се" и прави теста там под моя надзор. Не я оставям да сбърка отговора, а ако видя, че се насочва погрешно, я насочвам леко, защото ако сбърка се демотивира. Имам чувството, че прекалено много се намесвам в учебния процес, но ако я оставя сама да учи, тя просто ще прочете механично урока и нищо няма да разбере.

# 184
  • Мнения: 14 489
При нас е обратно - човек и общество я затруднява, уж ги научава нещата, но й е трудно да ги възпроизведе. Но според мен и учебника не е написан добре, какви са тези цитати на древните историци в учебник за трети клас?!?

# 185
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Нашата схваща учудващо бързо понятията по ЧП, определено не се е метнала на мен. Laughing
За сметка на това, на теста по ЧО беше объркала тотално празниците.

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Няма проблем и с двата предмета.Чете два пъти ,ако има нещо неясно пита и ми го разказва.Досега само веднъж съм я карала два пъти да разкаже урок .Уча се редовно го забравям като помощ,още нямам навика.
Но имам тотален проблем с количеството домашни.За този уикенд имат: 3 преписа,2 стр от езикови задачи,уроците по ЧО и ЧП + упражненията във уч тетрадки и вълшебно ключе,по извънкласно четене една глава от Карлсон,думите по англииски .Катоникога нямат домашно по математика ,но обикновено там има поне 1 стр от сборника и задачи от уч тетрадка.

# 187
  • Мнения: 8 228
На моя по ЧП му е лесно, но по ЧО му е голяма каша. Не може да запомни кой, кога, какво. Пускам му уроците от Уча се, прави и упражненията от там. На него поне му допада сайта и го ползва. На големия никак не му харесва, ни уроци, ни упражнения и не го ползва. Не го юркам много с човеците, каквото запомни толкова. Догодина пак същите неща ще учат, но по разширено.
Вчера го изпратих на спортен лагер. Една седмица ще отсъства от училище. Спортната им зала е в ремонт и заминаха да тренират във Варна. В края на другата седмица е на турнир в Благоевград. После през ваканцията пак ще са за 5 дена лагер и отново имат турнир в Русе. Доста отсъствия от училище ще му се съберат. Сложила съм му в багажа математика и български. Уж каза, че ще пише там. Таблетът е зареден и с уроците от Уча се, но не знам дали няма да се ползва само за игра.

# 188
  • Мнения: 3 411
ЧО е проблем при нас, ЧП му е интересно. Преди две седмици го спрях от занималня и следобяд е сам и си написва  по някои предмети,  по други учим заедно. Определено тази година е по-трудна. Не може и да чете на английски, иначе думите ги знае и ги преговаряме редовно. Направила съм му картончета с думите и след всеки урок правя картонче та с новите думи.

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Аз от петък съм дала на моя да пише едни думи по английски,но само с обещанието си остана. Не иска да пише и това е!
Магаре е голямо! Незнам кога ще му дойде кефа.
Знае,че трябва да ги пише за да ги научи,но не и не!
Домашна за събота и неделя нямаме.Не им дават. Всичко си пишат в училище.

# 190
  • гр.София
  • Мнения: 380
И при нас не дават домашни за почивните дни, но аз използвам съботата и неделята, за да попълним пропуските, които съм установила, че има дъщеря ми. Често в проверените и подписани от госпожата домашни откривам грешки, които не са отбелязани и поправени. Фактът, че домашните й са написани в занималнята, в нашия случай не е гаранция за усвоен без проблеми материал. Затова аз по своя инициатива давам домашни. Използвам повечето свободно време и за учене по разказвателните предмети, защото вечер след училище нямаме време и сили.

# 191
  • Мнения: 9 866
На моя по ЧП му е лесно, но по ЧО му е голяма каша. Не може да запомни кой, кога, какво. Пускам му уроците от Уча се, прави и упражненията от там. На него поне му допада сайта и го ползва. На големия никак не му харесва, ни уроци, ни упражнения и не го ползва. Не го юркам много с човеците, каквото запомни толкова. Догодина пак същите неща ще учат, но по разширено.
Вчера го изпратих на спортен лагер. Една седмица ще отсъства от училище. Спортната им зала е в ремонт и заминаха да тренират във Варна. В края на другата седмица е на турнир в Благоевград. После през ваканцията пак ще са за 5 дена лагер и отново имат турнир в Русе. Доста отсъствия от училище ще му се съберат. Сложила съм му в багажа математика и български. Уж каза, че ще пише там. Таблетът е зареден и с уроците от Уча се, но не знам дали няма да се ползва само за игра.

Как се зареждат уроци на таблети?

# 192
  • Мнения: 8 228
Просто настрох като начална страница на интернет да е сайта на Уча се със запомнени потребителски име и парола. Всеки път като реши да се рови за глупости, първо да му изскача сайта, та да си спомня, че има и уроци да прави. Синът ми каза, че има добра безжична мрежа там. Лятото пак бяха на лагер там. Естествено първото, което хлапетата проверяват е дали има бърз безплатен нет Simple Smile

# 193
  • Мнения: 9 866
хитро
Wink
Моят зорлям гледа уроците, които са по учебната програма. С интерес гледа някакви учебни игри, и уроците за горните класове. Не знам защо се е лепнал на химията???

# 194
  • Мнения: 8 228
Много, много се чудих дали да правя абонамент за Уча се. Големият категорично не харесва сайта, нито уроци, нито упражнения. Не знаех дали на малкия ще му допадне. За моя радост той го хареса и си прави упражненията. Радва се като изкара висока оценка.
Аз също не харесвам сайта. Много неща ме дразнят в него, не е моят начин на учене. Щом на детето му допада обаче, ще си го ползва. Още едно по-различно представяне на уроците, току виж му останало нещо по-трайно в главата. По английски също не са лоши упражненията. Друг е въпросът, че само заради английския не си струва плащането. В нета е пълно с безплатни ресурси и упражнения.

Общи условия

Активация на акаунт