Дами, дайте идеи и своето мнение за проект за апартамент !

  • 31 897
  • 317
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 483
Значи, представи си следния сценарии - запознаваш се с някое момиче и на сутринта те пита: Милооо, а каква е тази празна стая в края на коридора? Ти ѝ намигаш: Бъдещата детска стая... Simple Smile Дали няма да избяга с 200, а? Grinning
Според мене апартаментът е малък за семейство, където детето е на повече от 2. Живот и здраве, има много вода да изтече дотогава и не си струва да седиш 5-10 години с празна стая, а дотогава кухнята, която правиш сега, ще се е амортизирала и може да е за смяна. А пък като сте двама, евентуалната продажба и покупка на по-голямо жилище ще е по-лесна.

# 16
  • Мнения: 214
Значи, представи си следния сценарии - запознаваш се с някое момиче и на сутринта те пита: Милооо, а каква е тази празна стая в края на коридора? Ти ѝ намигаш: Бъдещата детска стая... Simple Smile Дали няма да избяга с 200, а? Grinning
Според мене апартаментът е малък за семейство, където детето е на повече от 2. Живот и здраве, има много вода да изтече дотогава и не си струва да седиш 5-10 години с празна стая, а дотогава кухнята, която правиш сега, ще се е амортизирала и може да е за смяна. А пък като сте двама, евентуалната продажба и покупка на по-голямо жилище ще е по-лесна.

Колкото до бягането с 200 - повярвай ми ще и отворя входната врата Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз не бих местила кухнята.
Всички помещения са миниатюрни.
Според мен е абсурд да събереш кухня, трапезария и дневен тракт на 16 кв.м.
А пък в стая под 8 кв.м. не можеш да поместиш спалня.

# 18
  • Мнения: 225
Остави кухнята, където си е и си направи един хубав просторен хол, в бъдеще, щом дойде момента с децата, вие можете да си преградите една спалня в хола или да спите на дивана. Абсурдно тясно е хол и кухня на 16 кв. - или ще трябва да ядете на дивана или да имате само маса със столове, и дори пак ще е тясно и ще се чудиш кое къде.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 176
Кухнята - в най-голямото помещение, Г-образна, на стените граничещи със сегашната кухня за минимум път на тръбите. В останалата част от стаята ще има място за дневна/хол. Втората по големина стая - спалня, която ще е и най-близо до банята. Най-малката стая може да е кабинет, за да не е плашещо празна и да бягат момите като чуят за бъдещата детска Simple Smile, а пък и ще изглежда делово. Ако в бъдеще наистина има нужда от детска, може спалнята да се премести в най-малката стая - най-малко заради терасата, а детската да бъде в по-голямата от двете стаи.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 987
Кухнята - в най-голямото помещение, Г-образна, на стените граничещи със сегашната кухня за минимум път на тръбите. В останалата част от стаята ще има място за дневна/хол. Втората по големина стая - спалня, която ще е и най-близо до банята. Най-малката стая може да е кабинет, за да не е плашещо празна и да бягат момите като чуят за бъдещата детска Simple Smile, а пък и ще изглежда делово. Ако в бъдеще наистина има нужда от детска, може спалнята да се премести в най-малката стая - най-малко заради терасата, а детската да бъде в по-голямата от двете стаи.

Ти имаш ли представа колко са 7 и 12 кв.м. ?
Моята спалня е 13 кв.м. и бих казала, че е миниатюрна.
А как в 16 кв.м. се прави хол плюс кухня и трапезария за мен остава мистерия.

# 21
  • Мнения: 1 483
Оставям тука за размисъл, че едно легло 1,70х2,00 отнема 3,4 кв.м. от площта.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 987
Оставям тука за размисъл, че едно легло 1,70х2,00 отнема 3,4 кв.м. от площта.

Именно, а като добавиш гардероб и нощно шкафче и /или скрин, не остава място за минаване.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 176
Ако целта е да се обясни как е по-добре да имаш 100 квадрата вместо 50 - разбирам. Човекът поиска идеи, а не причини защо няма да стане. Поразгледайте малко дизайн на японски апартаменти и стая от 7.8кв.м. ще ви се стори подходяща и за хол. Спалнята на най-малкия ми син в момента е около 7кв.м. и има легло, гардероб, скрин, нощно шкафче, бюро, компютър, телевизор. Мисля, че ако се наложи, съвсем спокойно може да бъде и родителска. А и идеята е, че в момента най-малката стая е по-скоро резерв. При всички случаи съм по-скоро "за" местенето на кухненската част в най-голямата стая. Отделна кухня е лукс за апартамент с подобни размери.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 476
Това жилище е почти като нашето, така че казвам какво направихме ние.
Разбихме стените на коридора и хола и направихме едно голямо помещение.
Предлагам това, още повече, че нямаш прозорци и естествена светлина в кухнята.
Кухнята си остава куня, но ще е свързана с хола.
Другата стая си я правиш спалня засега.
Ако някой ден имаш жена и деца - намерете по-голям апартамент. Аз в момента вече съм на ръба на полудяването. Мястото не стига за нищо - нито за живот, почивка, учене, гости, нито за дрехи, играчки и учебници.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 959
Free Agent, аз предложих същото в началото на темата, но не се прие.
Разбирам, че възможностите са ограничени, но на това пространство въобще не виждам как ще се живее с дете по-голямо от 5 години да речем. С времето неминуемо се натрупват вещи, дрехи, книги, домакински принадлежности, а това жилище няма нито една складова площ, килер или нещо подобно.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние имам таван 8 кв, изхвърлям максимално /8 торби с дрехи съвсем наскоро и 2 торби с играчки/, използвали сме всяко възможно място - всички легла са с място за съхранение, направихме специален гардероб в коридора, имаме стаичка на етажа за колела и пак е тяясно!

# 27
  • Мнения: 15 619
Винаги има вариант, щом искаш да направиш някаква организация. За мен е по-практично общите помещения като хол и кухня да са и най-обширни и ако е възможно да са едно цяло, а личните, където не се очаква да има стълпотворение, да са най-малки.
Аз пък обожавам миниатюрни спални. От вратата скок в леглото.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние сме си направили спалня в кухньо-хола. Завиваш зад един шкаф и скок - в леглото.

# 29
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Според мен голямата стая може да се прегради със стъклена стена от матирано стъкло и плъзгаща се врата. В по-светлата част може да се направи детска стая за едно дете. Трябва да се поберат легло, гардеробче, бюро+стол, шкаф.
В другата част може да се побере малък диван, холна маса, секция с телевизор. Може в тази част да се сложи кухненски ъгъл с голяма маса и удобно канапе + шкаф/секция с телевизор. Така ще имате трапезария, в която да посрещате гости, но няма да имате хол. Кухнята ми се струва, че е малка да се използва и като кът за готвене, и като трапезария едновременно.
Другата стая може да стане на спалня.

Хрумва ми и друга идея, но не знам дали е изпълнима. След като се прегради голямата стая в тъмната част става спалня. Трябва да се поберат двойно легло, гардероб, евентуално нощни шкафчета. Светлата част става детска. Срещу прозореца се избива стената между двете стаи и се слага врата. Така, когато детето ходи до тоалетна или до кухнята, ще минава през другата стая и няма да пречи на родителите си.
Другата стая, която е 12, 3 кв.м става трапезария и хол, кухнята си остава кухня.

Ако искате да ядете на холната маса, тя трябва да е поне 70 см. висока. Това е с 20 сантиметра повече от стандартните холни маси. На 50 см. холна маса е мъчение да се яде.

Общи условия

Активация на акаунт