Проблемни съседи - как да постъпя?

  • 17 604
  • 131
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Като чета темата за трудностите на майчинството, оказва се, че е пълно с такива бебета. Според спомените на потърпевшите и аз съм била такова чудо на природата.

# 46
  • Мнения: 1 776
Скрит текст:
Можете да пробвате да използвате чл.11,т.10,б.е от Закона за управление на етажната собственост относно изваждане на обитател от сградата,като първо вземете решение от Общо събрание относно вътрешния ред-за шума в етажната собственост и обитателят систематичен ли го нарушава.Успех.
Могат. За тази цел трябва да докажат, че в тяхното помещение шумът надвишава допустимите децибели. Да се обадят като го докажат.
Нищо подобно не се изисква в закона.Просто трябва да си приемат свои правила за тяхната етажна собственост за часовете,в които не трябва да се вдига шум,като могат да си ги направят както им е удобно с решение на Общото събрание.Никой не е нужно да го замерва, достатъчно е систематично да се нарушават часовете,в които може да се вдига шум,било то от ремонти,било то от свиркачи,пиячи и т.н. за да се изведат обитателите.Консултирайте се с адвокат и действайте според мен имате шанс дори и да е само в насока сплашване.
Грешиш точно за две неща:
1. Доказване се изисква при прилагане на закона.
2. Не може да се приемат свои правила, които са в противоречие с предвиденото от Закона. В противен случай щеше да е чудесно. Бихме могли да приемем свое правило да отстрелваме всеки, който с тъпотата си ни нарушава дзен състоянието. Уви, няма как да стане.

https://pravatami.bg/9298

# 47
  • Мнения: X
Ти май не си прочела инфото в линка, който пускаш. Ако беше, щеше да забележиш, че тя потвърждава моята теза.

# 48
  • Мнения: 1 776
Ти май не си прочела инфото в линка, който пускаш. Ако беше, щеше да забележиш, че тя потвърждава моята теза.
Както се казва,много юристи много тълкувания,затова съдебното производство е инстанциионно.Ти го тълкуваш в потвърждение на твоята теза,а аз на моята.За съжаление не сме в съда,така че това няма значение:) Достатъчно е да се загатне на обитателите музиканти за тази правна възможност,за да има ефект,а останалото си зависи добрата воля на всички съседи:)

# 49
  • Мнения: X
Ясно. Не си я прочела.

# 50
  • Мнения: 46 489
И какво като си намери работа. Нали пак ще се прибира в 18 ч., примерно, и вместо да може да си почине от работния ден, пак ще й пили нещо на главата.
И защо въобще се захващате с този, който не вдига шум, а не с тези, които тормозят цял блок? Типично за нашите ширини.
Какъв съвет ще дадете на учениците, които трябва да се подготвят за следващия ден? Да идат да учат навън или м/у 14 и 16 ч. и след 22?
Това, че не трябва да се пази абсолютна тишина, не значи, че трябва да се вдига шум през цялото време. Нужна е мярка - отдели 1 час, и то не всеки ден, и никой нищо няма да каже.
Или поговори с най-близките съседи в които часове ги няма и свири тогава.
Като правихме ремонт, въпреки че спазвахме часовете и дните, когато имаше много шумни дейности питахме тези около нас кога ще е удобно. Човешко е. Ако хората работят до късно и стават в 9 ч. примерно, нищо няма да ни стане, ако не стартираме баш в 8.

А бебетата, повечето, въобще не се чуват. Има и ревливи, в/у които някой си прави експерименти или имат здравословен проблем, но каквото и да е не трае 8 г.

Бихме могли да приемем свое правило да отстрелваме всеки, който с тъпотата си ни нарушава дзен състоянието. Уви, няма как да стане.
Е, хайде сега.
Говорим за съвсем нормални мерки, които ги има по цял свят. Има си сгради без шум, без домашни любимци и т.н. правила, нищо ново под слънцето не е. Точно в момента не, но и тук ще стане, няма как да избягаме от цивилизованите решения, така че не е чак толкова фантастично.

# 51
  • Мнения: 1 776
Според мен ти не си я прочела до края.Може да се отиде на следващата страница от статията в линка,който изпратих като се щракне в полето под нея,което доизяснява тематиката й:)
   От личен опит мога да кажа,че с бебето ще стане още по-трудно на авторката.Бебетата обикновено не се вместват по отношение на съня си само в часовите диапазони,посочени в Наредбата на съответната Община.Едно изнервено и недоспало бебе влече след себе си изнервена и недоспала майка и ред негативни последици. Съветвам авторката да опита с добро,както пише в продължението на линка в статията по-горе,а ако не стане така,с помощта на домоуправителя, етажната собственост,институциите,които имат касателсто по отношение на казуса,но да открие решение на проблема,който със сигурност не е само неин.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Предложението да си намери работа беше шеговито. Simple Smile
Аз се съмнявам и тези двамата музиканти да свирят нон-стоп от 8 до 14 и от 16 до 22, всеки ден. То ще има да се лее кръв от пръстите на виолончелиста и ще му пресъхнат устните на флейтиста. Но когато човек е нон-стоп вкъщи и всеки ден слуша дори и по 2 часа нещо повтарящо се, тези 2 часа му се струват като 8 и лека-полека границата му на поносимост намалява все повече.


Големият ми син беше изключително ревливо бебе, но и той се е чувал максимум в преките съседи.

# 53
  • Мнения: 11 573
Хубаво е да се съберете във входа и да обсъдите проблема. Да, позволено им е да репетират, но ако шумът е в определени граници, иначе трябва да направят шумоизолация или да им бъдат ограничени часовете за репетиции.
Ето нещо от друг форум, за да видят защитниците на закона как постъпват разумните хора, нищо че законът им го позволява (още второто мнение):
http://forum.muzikant.org/topic/151460-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE% … 0%B8%D1%82%D0%B5/

# 54
  • Мнения: 420
Кое ви тавежда на мисълта, че не работя по принцип? Не работя в момента, защото съм бременна и има съответните причини да съм си у дома, а не на работа. Съответно сега ми се налага да ги слушам много повече, отколкото по принцип. А и когато работех се дразнех, защото е нормалто в почивните дни да се наспиш, но не - няма събота, няма неделя - в 8ч са на старта и започват да се набират. А и да не работех, не мисля, че решението на един такъв проблем е да започна работа, за да избягам от вкъщи, че да не ги чувам. Аз да си променям живота, понеже те са несъобрадителни. Пълна тъпотия е тоя закон.
Както каза една от потребителките, не може ученик или студент да ходи другаде да учи, защото някой репетира нещо.
А има и хора инвалиди, които не излизат. Те какво да правят..
Има болни хора, на легло...
Всякакви случаи има. Защо всички тези хора да са задължени да слушат дрънканиците на някой? Много по-лесно е законът просто да задължи такива хора да си шумоизолират апартамента. Сега излиза, че те имат повече права от останалите. Двама човека имат правото да нарушават спокойствието на още 5-10 човека, напълно законно. Това си е дискриминация.
Наистина не е ежедневие и едва ли надвишават допустимите децибели, но това, че шумът не е нездравословно висок, не го прави по-малко дразнещ и неприятен. Достатъчно е да заскърцат в 8 сутринта в почивните дни или да застанат до отворения прозорец през лятото и да те принудят да затвориш своя, защото ти е нужна почивка извън регламентираните часове, например... И когато това продължи 8 години си се натрупва и е гадно. Идва един момент, в който и 1 час да свирят на ден, ти се изправя косата като ги чуеш.
А относно съседите, силно се съмнявам, че ще има подкрепа от тези по високите етажи, които не чуват, но не пречи да опитаме.
Ако нищо не помогне - двама бойни братя отиват, изнасят им инструментите и продължаваме напред 😁

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Е, щом са от 8 години там, значи вероятно не смятат да се изнасят скоро. Ми да си изолират в такъв случай. Не е като да са еднодневки дето ще си заминат утре и затова да не им се влагат средства.

# 56
  • Мнения: 46 489
Ако нищо не помогне - двама бойни братя отиват, изнасят им инструментите и продължаваме напред 😁
Мхм, напред към районното 😁

# 57
  • Мнения: X
...няма събота, няма неделя - в 8ч са на старта и започват да се набират.

Наистина не е ежедневие...
Кое от двете?

# 58
  • Мнения: 1 985
Ние имаме същия казус, само че с оперна певица. Пее си по цял ден жената.
Нищо не може да се направи, освен нова шумоизолация, която обаче не знам също колко ще е ефективна, при положение, че сме през 2 етажа и пак се чува.
Аз обаче си имам ревливо бебе и отмъщавам доволно. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 11:18 от Likeadream

# 59
  • Мнения: 46 489
...няма събота, няма неделя - в 8ч са на старта и започват да се набират.

Наистина не е ежедневие...
Кое от двете?
А защо не и двете, не се изключват.
Примерно понеделник, сряда, събота и неделя.

Общи условия

Активация на акаунт