Как става тази работа с училищата?( САЩ)

  • 3 079
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Чета ви темичките за учениците и се хващам, че нищо не знам за образователната система тука.
Поразпитах няколко майки около нас, но от всички толкова противоречива информация получавам, че не е истина Rolling Eyes.
Разбрах, че децата тръгват от 3 години, но не е проблем и по-късно да го дадеш( аз мисля моя да го пратим догодина, че бебето да е на 1 годинка тогава) и че се разпределят по квартали на живеене в кое училище да ходят. Казаха ми че pre-school може да се запише навсякъде ако искаш, но после си продължава в училището по квартал, освен ако не отиде в частно.
Обяснете ми, тъй като сме под наем това важи ли за наематели или само за собственици на къщи? Всички, които питах си притежаваха къщите и не можаха да ми кажат нищо, освен че поне една година по-рано трябва да го запишем, че да има места.  А как точно трябва да изровя на този pre-school данните от изпитите ( т.е бива ли го горе-училището)? Аз се порових в нета, обаче не можах да намеря нито към кое се води нашия квартал, нито резултати от изпитите. Имаше отчети за училищата, но за да ги разгледаш се плаща, така ли е по принцип? А какво правят в тоя pre-school изобщо? newsm78 Blush Laughing Като слушам деление на десетични дроби в 8-ми клас, пък почват от 3 годишни...странна работа.

# 1
  • Мнения: 3 491
Не е необходимо да си собственик, за да ти ходи детето в общинско училище. Изискването за райониране важи както са собственици, така и за наематели. Ако общината ви предлага детска градина за 3-годишни, според мене изобщо не се колебай, а подавай документи. Винаги можеш да се откажеш, ако толкова не ти харесва. Най-вероятно ще има достатъчно мераклии да се възползват от мястото на детето ти.  Grinning

# 2
  • usa
  • Мнения: 2 113
най-добре се обади на scool district-a, в който сте. обикновено ги кръщават на името на селището или на името на каунтито, ако селището е малко и скул дистриктът обслужва повече от един град - нашият например се казва beaverton school district. те ще ти кажат има ли preschool в районното ви училище и ако няма точно в него, в кое може да се запишете детето. или разгледай им разгледай уебсайта. предполагам, че на сайта им има и информация за резултатите на училищата от тестовете. но по-добре се обади, ще ти отговорят и на въпроси, които не си се сетила да питаш  Simple Smile.

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 03:11 от миз

# 3
  • Мнения: 7 091
най-добре се обади на scool district-a, в който сте. обикновено ги кръщават на името на селището на името на каунтито, ако селището е малко и скул дистриктът обслужва повече от един град - нашият например се казва beaverton school district. те ще ти кажат има ли preschool в районното ви училище и ако няма точно в него, в кое може да се запишете детето. или разгледай им разгледай уебсайта. предполагам, че на сайта им има и информация за резултатите на училищата от тестовете. но по-добре се обади, ще ти отговорят и на въпроси, които не си се сетила да питаш  Simple Smile.

Мерси, ей сега почвам да го търся!  bouquet

# 4
  • Мнения: 39
Ей тука можеш да си намериш дистрикта и да сравняваш училищата: www.greatschools.net
А пък тука можеш да сравняваш училищата в целото IL : www.schoolmatters.com

# 5
  • Мнения: 7 091
Ей тука можеш да си намериш дистрикта и да сравняваш училищата: www.greatschools.net
А пък тука можеш да сравняваш училищата в целото IL : www.schoolmatters.com

 Мерси за линковете, аз не съм в Илинойс Simple Smile, а в Пенсилвания. Аз намерих на нашия дистрикт сайта, имаше там и телефони, ще се обадя да питам. А  за този сайт www.greatschools.net дори се абонирах и попрегледах малко статистики какви са резултатите от тестовете на училищата около нас.
Благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 39
Де да знам що реших че си в ИЛ Joy. Аз съм на 10 минути от границата с ПА, от към МД.
Ще пипам и приятелка, която миналата година записа щерка си в К ж МД и се оплакваше че много чернилка имало. Училището не лошо, обаче средата е потресающа.....

# 7
  • Мнения: 4 458
Можеш на гугъл да напишеш адреса ви и пред него да пишеш предучилищни градини : preschools in ........ и то ти дава училищата около вас. Аз така ровя сега по нета да видя кое къде е че на мен ми трябват К1. Моите деца завършват предучилищна юни.

Питаш какво учат в прискула. Моите учат азбуката, цифрите, да си пишат имената и да събират елементарни неща (едно момче + 2 момчета=?) учат ги и изваждане - пак елеменатарно. Започват да учат и фонетика и четене на елементарни едносрични думи.


Аз да използвам темата и да питам как стои въпроса за хора без зелена карта и сошъл секюрити? Още не съм решила 100%, но ако се ориентирам към САЩ как децата ми ще ги запиша на училище? Имат ли право на държавно у-ще?

# 8
  • Мнения: 3 367
киара,вси1ки деца имат право на държ.у-ще;легалния статус на родителите няма зна1ение..а в 1астно съвсем..
от 3 до 5 години е прискул,после е задължителен киндергарден,това си е като нашия 1 клас;прискула не е задължителен изобщо,т.е ако не ходи дете няма да е проблем да запо1не у-ще..обикновено заниманията са 3/седмицата по 3 1аса,т.е е идеално за майки к си седят у дома..1есто прискулс са афилиирани към 1ерква,не е ре1ено 1е ги у1ат на религия там оба1е..

# 9
  • Мнения: 7 091
А я да питам аз по-опитните майки как стои въпроса с боледуванията, като ходят на училище? Т.е бележки от педиатъра ли се вземат? Има ли някакви ограничения?
Дано да не ни се случва пак де, но като си спомня как боледуваше малкия в детската градина..знам ли. Затова искам да го пусна малко по-рано преди задължителния КГ, че да не почне точно там да се разболява.

# 10
  • Мнения: 3 367
НЯМА бележки от педиатър;след 3 години имунитета на децата се повишава много  и боледуват дале1 по-малко;аз не бих си ограни1ила детето от прискул по никакъв на1ин,най-малко от гл.то1ка за соц.контакти,а и ги подготвят за техния си КГ..ограни1ения няма никави,деца с разли1ни степени на умствено и физ,развитие у1ат заедно(което за мен е огормен +на щатите). За 10 1аса на седмица не бих се тревожила аз,а рано или късно все ще трябва да го пуснеш сред деца
Анна
пс. Искат документ 1е детето е ваксинирано:)Ако не е-има протокол к се спазва,попълват се хартии и пр . но пак си ходи на у-ще

# 11
  • Мнения: 3 491
Ето тук има разни училищни статистики конкретно за вашия щат:

http://www.paayp.com/

# 12
  • Мнения: 826
А я да питам аз по-опитните майки как стои въпроса с боледуванията, като ходят на училище? Т.е бележки от педиатъра ли се вземат? Има ли някакви ограничения?
Дано да не ни се случва пак де, но като си спомня как боледуваше малкия в детската градина..знам ли. Затова искам да го пусна малко по-рано преди задължителния КГ, че да не почне точно там да се разболява.

Тандури,колко голямо беше твойто мом4енце като го записа на детска?
Ние запо4нахме прискула като навършиха 3г.(януари т.г.) и не сме боледували,може би наистина след 3г. имунитета е по-силен? newsm78
Ина4е бележки от педиатъра не ти трябват,ако е болен и не може на ходи на у-ще,само трябва да се обадиш и да ги уведомиш.

# 13
  • Мнения: 4 458
А вие плащате ли си за прискула?

# 14
  • Мнения: 826
А вие плащате ли си за прискула?

Плащаме си. Heart Eyes
До колкото ми е известно безплатното обу4ение запо4ва от киндергарден нагоре,прискулите са платени(и не са задължителни).

Общи условия

Активация на акаунт