Клиники в Истанбул - тема №3

  • 98 485
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 221
Dundiu86, малки полипи не се виждат на ехограф, но полип не се получава току така, за ден два, особено ако не си имала механична намеса в матката. Не се вкарвай в излишни филми с горния пост на Buena.

Ааа не съм се притеснила въобще, просто си питам Simple Smile Аз се успокоявам че имаше имплантация и според доктора просто макар и красиви, ембритата не са били читави. Дано следващия път оцелим правилните 2 снежинки Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 4 884
Dundiu86, малки полипи не се виждат на ехограф, но полип не се получава току така, за ден два, особено ако не си имала механична намеса в матката. Не се вкарвай в излишни филми с горния пост на Buena.

Алмира, полипи се получават много бързо и въобще не е необходимо да е имало механична намеса, за да се появят, особено когато се приемат естрогени и прогестерони в големи дози, каквито взимаме всички ние, правещи АРТ.Цветната снимка, без значение какъв писък на технологията е, не е метод за диагностициране на полип, още по- малко УЗИ е такова. Ако с ЦС ставаше, нямаше да я има диагностичната хистероскопия.
Що се отнася до плацентата в 4та гс., тя тогава едва започва да се формира, та не знам какво може да падне при БХ, което да се нарече плацента, да не говорим, че повечето БХ са още преди 4гс. Как изглежда плацента при ЧХГ 25 , че ми е интересно, не се заяждам, наистина искам да знам.

# 17
  • Мнения: 2 636
Искаш да кажеш, че си правила ЦС в Ехомар, и полипа не се е видял ли? На коя клиника и доктор си пациентка?

# 18
  • Мнения: 465
Еххх, Jessy_85,
искрено ме накара да се усмихна. Simple Smile Благодаря ти за хубавото пожелание, дано да си ни на късмет на всички момичета във форума, мила.
Желая ти от сърце лека и безпроблемна бременност ! Kissing Heart

# 19
  • Мнения: 119
Здравейте мили момичета. Отдавна не съм ви чела и виждам, че вече съм изпуснала две-три теми:blush: Влизам, за да ви кажа, че преди три седмици се роди нашето  мемориалче.. Не го наричам чудо, защото за мен синът ни е плод на професионализма на лекарите и ембриолозите в тази болница, въпреки че при първичния преглед ни дадоха не повече от 30% шанс за успех. Нещата се случиха при първия опит, ЗЕТ след ПИД. 
 
А за информация на Buena:  аз имах полип, който се откри именно при цветната снимка, която правих в Ехомар. Видя се много добре, като окръглена сянка.  Не мисля да влизам в излишни спорове за качество и апаратури, защото всяка една от нас, която действително е била пациент на турска клиника знае за какво говоря.
Искрено пожелавам успех на всички вас. Продължавайте да се подкрепяте и да споделяте:hibiscus: От мен имате много син прашец за поръсване:blush:

# 20
  • Мнения: 2 636
Честито, да ви е жив и здрав малкия юнак и много да ви радва.

Аз имам въпрос за ПИДа който сте приложили. На кой ден от развитието на ембриона взеха клетка за биопсия; и колко ембриона върнахте? За колко време излезе резултата от ПИД?

# 21
  • Мнения: X
Lily, да сте живи и здрави и много щастливи.
Джеси, много мило ми стана от твоя пост.Наминавай да пишеш как си.

# 22
  • Мнения: 2 673
Благодаря, Jessy_85! Успешен финал ти желая! Hug Благодаря и на всички момичета за пожеланията и подкрепата! Hug Lily, да ти е живо и здраво детенцето! Hug Много късмет желая на всички в новата тема! Hug Имам няколко въпроса, ако може някой да ми помогне, ще му бъда много благодарна. Колко по-рано трябва да се обадя, за да си запиша час за първичен преглед? Защото, ако има много хора, може да не ме запишат, за когато искам. Обявените цени - евро, т. лири и долари, така, както са написани ли трябва да се заплащат, или може само в една валута? Благодаря! Hug

# 23
  • Мнения: X
Пишеш на координатор и казваш, кога твоето семейство има възможност да посети болницата и питаш има ли тогава свободни часове.
Координаторката проверява и ти връща отговор.
Успех!

# 24
  • Мнения: 119
Направиха биопсията на 5-ти ден. Резултатът излезе след 18 дни доколкото си спомням, от всички 7 ембриончета две бяха с отклонения.
При мен трансферът беше голяма игра на нерви. Трябваше да е в 3ч. следобед, но се забави с три часа панеже ембриологът каза, че първите два ембриона, които преди замразяването са били най-добри, не са се размразили добре и ако се стигне до бременност то най-вероятно тя ще е биохимична. Съгласих се да размразят трети ембрион, който ми върнаха и резултата сега ми "спира тока" от колики:joy:. Мъпреки че аз настоявах, отказаха да ми върнат два ембриона заради рисковете на двуплодната бременност.

# 25
  • Мнения: 213
Обявените цени - евро, т. лири и долари, така, както са написани ли трябва да се заплащат, или може само в една валута? Благодаря! Hug
Цената на стимулацията ми беше в евро, цената на ПИД в долари, но всичко платих с кредитната карта от БГ банка. Ако сумата е 1000 евро, болницата си взима 1000 евро от картата, а банката превалутира според своя курс за деня и ти начисляват сума, която е еквивалент на 1000 евро. За плащане в брой не съм и мислила с тези големи суми.

# 26
  • Мнения: 465
Lily..., прекрасни новини, мила ! Heart Eyes Много да те радва малкото човече !!!! Simple Smile Благодарим на теб и Jessy_85 за прашеца, с който ни благословихте, вярвам, че ще ни е на късмет. Wink
Искрено се радвам да прочета, че новата тема стартира с толкова хубави новини, момичета !!!!

# 27
  • Мнения: 2 673
Обявените цени - евро, т. лири и долари, така, както са написани ли трябва да се заплащат, или може само в една валута? Благодаря! Hug
Цената на стимулацията ми беше в евро, цената на ПИД в долари, но всичко платих с кредитната карта от БГ банка. Ако сумата е 1000 евро, болницата си взима 1000 евро от картата, а банката превалутира според своя курс за деня и ти начисляват сума, която е еквивалент на 1000 евро. За плащане в брой не съм и мислила с тези големи суми.

Много ти благодаря! Hug Днес ходих до банката, но попаднах на некомпетентна служителка, а нямах време да чакам, трябваше да тръгвам, нямам издадена карта, плащам винаги чрез банков превод, та така нищо съществено не научих, даже карта не можа да ми предложи, ужас... разбрах обаче, че такса винаги има, когато плащаш с карта в чужбина, макар и минимална.

# 28
  • Мнения: 213
Много ти благодаря! Hug Днес ходих до банката, но попаднах на некомпетентна служителка, а нямах време да чакам, трябваше да тръгвам, нямам издадена карта, плащам винаги чрез банков превод, та така нищо съществено не научих, даже карта не можа да ми предложи, ужас... разбрах обаче, че такса винаги има, когато плащаш с карта в чужбина, макар и минимална.
Банковият превод е по-скъп начин за плащане в сравнение с дебитна или кредитна карта. Зависи и от банката естествено. Последно като звънях на Уникредит Булбанк да проверя ми казаха, че с тяхна дебитна карта може да се плаща на ПОС терминал в Турция без такса. В Мемориал имат ПОС терминал, както и в много магазини. Имаше лимит от 11000 лв за плащане на ПОС на 24 часа. Другото хубаво нещо беше, че ако теглиш от банкомат на Yapı Kredi (турска банка) няма такса за държатели на Уникредит дебитна карта. При теглене на банкомат на други банки в Турция ми казаха, че има такса от 3 евро плюс 1% от изтеглената сума. Най-добре се обадете на вашата банка и питайте за условията.

# 29
  • Мнения: 2 673
Много ти благодаря! Hug Днес ходих до банката, но попаднах на некомпетентна служителка, а нямах време да чакам, трябваше да тръгвам, нямам издадена карта, плащам винаги чрез банков превод, та така нищо съществено не научих, даже карта не можа да ми предложи, ужас... разбрах обаче, че такса винаги има, когато плащаш с карта в чужбина, макар и минимална.
Банковият превод е по-скъп начин за плащане в сравнение с дебитна или кредитна карта. Зависи и от банката естествено. Последно като звънях на Уникредит Булбанк да проверя ми казаха, че с тяхна дебитна карта може да се плаща на ПОС терминал в Турция без такса. В Мемориал имат ПОС терминал, както и в много магазини. Имаше лимит от 11000 лв за плащане на ПОС на 24 часа. Другото хубаво нещо беше, че ако теглиш от банкомат на Yapı Kredi (турска банка) няма такса за държатели на Уникредит дебитна карта. При теглене на банкомат на други банки в Турция ми казаха, че има такса от 3 евро плюс 1% от изтеглената сума. Най-добре се обадете на вашата банка и питайте за условията.

Много ти благодаря! Hug Ще отида пак до банката, днес просто нямах време да се консултирам с друг служител, а тази жена нищо не можа да ми каже. Сметката ми е в Пощенска банка - „Юробанк България“ АД.

Общи условия

Активация на акаунт