Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 752
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 19 294
Заслон, аз имам желание за тренировките, но само ако са уикенда. Нямам претенции за района, само времево евентуално.

# 631
  • Мнения: 363
да, трябва си редовно занимание, но на нас личната ни дава талон за 2х10 от ЗК. Споделям за да се знае Simple Smile

# 632
  • Мнения: 67
да, трябва си редовно занимание, но на нас личната ни дава талон за 2х10 от ЗК. Споделям за да се знае Simple Smile
Супер, попаднала си явно на много читав лекар!  Simple Smile

# 633
  • Мнения: 9 991
http://www.spine-health.com/conditions/scoliosis/types-scoliosis-braces

В едно предаване по телевизията давах едно момче, че е имало скулиоза и носело шина като дете, нямаше никакво изкривяване в последствие . Някакви американски шини . Имате ли идея дали се продават в България , ако не дали в Америка се правят по мярка или може да се поръча и по интернет. Благодаря предварително.

# 634
  • Мнения: 21
http://www.spine-health.com/conditions/scoliosis/types-scoliosis-braces

В едно предаване по телевизията давах едно момче, че е имало скулиоза и носело шина като дете, нямаше никакво изкривяване в последствие . Някакви американски шини . Имате ли идея дали се продават в България , ако не дали в Америка се правят по мярка или може да се поръча и по интернет. Благодаря предварително.

Това, което е на снимките не е шина, а корсет и се правят по мярка на детето. Няма как да са универсални, защото при някои деца сколозата може да десностранна, при други лявостранна, а при трети като при моето S-образна. Такива се правят и в България  Peace Ако се интересуваш пиши на ЛС ще ти дам координати  Peace

# 635
  • Мнения: 624
Малко нахълтвам в темата, обаче не мога да не споделя. Peace
Корсетите са нож с 2 остриета - държат гръбнака изправен, но от постоянното носене отслабват мускулите! А точно те държат гръбнака изправен.За това спортовете, според мен, са по-добри! Плуване, йога, пилатес, фитнес също, при добре подбрани упражнения. Hug

А колкото до болниците за рехабилитация има много добри отзиви за специалистите в Кокаляне. Базата обаче е под всякаква критика за жалост.И има много възрастни хора, така че по-добре на плуване, йога  и тн. отколкото по такива здравни заведения.  Rolling Eyes

# 636
  • Мнения: 21
Humpty Dumpty  абсолютно съм съгласна с теб  Peace точно за това при слагането на корсет е задължително и правенето на упражнения всеки ден.

# 637
  • Мнения: 624
Да, но един час или два на ден няма как да заменят постоянното използване на мускулите. За това съм много против корсетите при по-леките случаи. При сериозните изкривявания обаче  е  сложно.  От всичко най-важно е да попаднеш на читав лекар и терапевт, което си е направо мисията навъзможна. Tired

# 638
  • Мнения: 9 991
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150554450528998&se … ype=3&theater

Ето я фирмата в България която ги прави . И след като н познавам един който да се изправил от гимнастика мисля , че са добра алтернатива.

# 639
  • Мнения: 67
Здравейте момичета, аз като виден член на асоциацията на сколиозните да споделя: колана както вече беше казано е 100% нож с две остриета, той изнежва ако се носи постоянно и не е добър вариант (изпробвано лично). Аз лично използвам моя, когато планирам да стоя цял ден на крак, да имам активен ден с натоварване и носене на относително тежки неща (за мен над 4 кг вече е тежко), та това за колана, използвайте го, но с мяра, нека ви бъде от помощ.
Относно гимнастиката и как никой не се е изправил с нея съм склонна да споря. Аз лично започнах с гимнастиката когато вече беше късно за корекция на гръбнака, демек на 29 години. Ефектът беше рязко намаляване на болките, направо живнах. Нека дефинирам и какво е да превърташ от болка, хората, които имат целодневни такива ще ме разберат. Това е да живееш, спиш и правиш ВСИЧКО в живота си с постоянна болка, която варира в скала да речем от 1 до 10. Да превъртам, за мен означава в поредица от 3-4 дни да съм в зоната на 8 и нагоре, това означава да си лягам с болка в 8 и нагоре и да ставам с нея, което разбирате, че ви превръща в половин човек! Идеята на гимнастиката за хора като мен в зряла възраст е да укрепи мускулатурата, съответно да намали триенето (протрузията) на прешлените при дискови хернии (а те са сигурни при изкривявания рано или късно) и да облекчи цялостното състояние на дискомфорт (ад).
Относно гимнастиката в детска възраст от 6 до 16 години: вероятността от настъпване на асиметрии и в последствие от гръбначни изкривявания в тази възраст е много голяма. Ролята на гимнастиката в този период е да подсили мускулатурата на торса и да действа като основа за по-нататъшно развитие на тялото на детето. И още, ако има настъпили отклонения/ асиметри в тялото на децата, това е периодът в който може активно да им се противодейства, демек да действа изправително с подходящите упражнения, интензивност и правилност на изпълнението.
Всеки път ми се получава дълго, да ме прощавате!
Като човек от гилдията на страдащите, толкова много неща прочетох и изпитах върху себе си и децата си, че се чувствам длъжна да ги споделя! 
Приятен ден!  bouquet  bouquet

# 640
  • Мнения: 624
Маруся14, много точно казано! Peace

# 641
  • Мнения: 6 549
Маруся, а ти с какви градуси си? Щом си на 29 си започнала, значи вече растежа е бил стопиран със сигурност  Hug
Наистина ли дисковите хернии са на 100 процента сигурни при изкривяване рано или късно  #Crazy

# 642
  • Мнения: 38
http://www.spine-health.com/conditions/scoliosis/types-scoliosis-braces

В едно предаване по телевизията давах едно момче, че е имало скулиоза и носело шина като дете, нямаше никакво изкривяване в последствие . Някакви американски шини . Имате ли идея дали се продават в България , ако не дали в Америка се правят по мярка или може да се поръча и по интернет. Благодаря предварително.

Това, което е на снимките не е шина, а корсет и се правят по мярка на детето. Няма как да са универсални, защото при някои деца сколозата може да десностранна, при други лявостранна, а при трети като при моето S-образна. Такива се правят и в България  Peace Ако се интересуваш пиши на ЛС ще ти дам координати  Peace
Здравейте, аз се интересувам къде в България може да се направи сносен преглед със сносна рентгенова снимка при добър лекар. Бих желала да разбера типа сколиоза, която имам, тъй като до момента, макар и с диагноза, не са ми казали такава информация. Тазът ми е изместен нагоре от дясната страна и дясното рамо е по-високо от лявото. Също така имам леко завъртане на ляво. Всичко това се получи от минлата година, аз съм на 35.

Видях в интернет как се правят изследвания, измервания на градусите и т.н, само че на мен никой не ми е правил такова нещо, дори нямам и свястна снимка. МОля кажете ми от къде да започна. Ще съм много благодарна....

# 643
  • Мнения: 9 991
Много интересно чак на 35. Обездвижи ли се , каква да е причината.  newsm78 Иди при джипито , тя ще те насочи . Да не си имала нещо в много лека форма преди и сега да се е задълбочило ?

# 644
  • Мнения: 2
Напълно разбирам хората с болки провокирани от сколиоза. Носила съм 5 години този пластмасов корсет и имаше резултат, но след свалянето му сколиозата ми пак  се възвърна. Сега съм на 25 години, от 2-3 години свалих напълно корсета, имам 40 градусова сколиоза и не знам кой път да поема. Правя гимнастика всеки ден и ми помага за 1-2 часа, след което болките се връщат и така. Струва ми се, че най- добрите прегледи са в Токуда(американски екип от ортопеди, които идват два пъти в годината). Голям късмет имаме, че и българските деца са попаднали в добри ръце. Не знам дали и ние порастналите вече деца ще имаме възможност за някакъв вид лечение.

Общи условия

Активация на акаунт