Хиперемезис гравидарум

  • 2 348
  • 9
  •   1
Отговори
  • Благоевград
  • Мнения: 98
Здравейте, настоящи и бъдещи мами!
Знам, че са изписани вече много теми за повръщането по време на бременността. Аз не моля за съвети как да се справя с него или какъв лек да използвам, защото се уверих, че такъв няма. В момента съм в 17+ г.с. Неприятното повръщане започна още в 6 г.с., но тъй като продължаваше денонощно, се наложи да ме хоспитализират. Първият триместър прекарах в болница на системи. В началото на този месец ме изписаха за домашно лечение. Сега съм през ден на системи и бременността ми преминава прикована за леглото, а по ръцете вече нямам здрава вена. Психически започвам да рухвам, какви ли не мисли ми преминават през ума. Не се чувствам пълноценна, отслабнах и нямам никакъв апетит. Бебето поне се развива добре и само това ме държи. Всеки ми казваше, че състоянието ми ще премине още към 12 г.с, после беше 15 г.с., и така аз съм все още в очакване, но вече губя надежда, че ще приключи скоро. Пиша с молба майки, които са преминали или преминават през същото в момента да споделят своя опит. Как се справихте вие чисто психически? До края на бременността ли продължи? Благодаря ви!

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 16:39 от niya.ivanova

# 1
  • Мнения: 1 503
Не беше до края.

# 2
  • Мнения: 11 234
Но защо го наричате "Злокачествено"?
Звучи страховито  Shocked

# 3
  • Благоевград
  • Мнения: 98
Но защо го наричате "Злокачествено"?
Звучи страховито  Shocked

Защото според лекарите не е нормалното повръщане, което се появява по време на бременността, а води до рискове и за майката, и за бебето.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моля ви сменете си заглавието!
Иначе братовчедка ми беше така през цялата бременност. Няколко пъти лежа в болницата за обезводняване. Тежко е и трудно, но целта си струва.

# 5
  • Мнения: 11 234
Думичката ми навява за нещо друго, но важното е да сте добре.

За съжаление макар и рядко има момичета, които повръщат до края. Това е доста мъчително и изнервящо. Лично аз познавам 2 такива, като и двете родиха здрави деца и вседнага се възстановиха.
Едната бе по-упорита с търсенето на  правилно хранене, което да и помогне да не повръща. Смучеше лед, правеше смутита, пиеше по малко мента и няколко глътки мастика. Ядеше по една шепичка на всеки час.
Айрян например я караше да повръща чак стомашна лигавица.

Храната подбираше така, че да не предизвиква повишаване на киселинността. Ядеше разделно.

Пробвай ако искаш.  Peace

# 6
  • Мнения: 7 325
Аз не се справих никак. Тук, където живея не хоспитализират. Дават едни хапчета - ако помогнат ок., ако не - оправяй се, при мен не действаха. И аз отслабнах. Припадах. Нямах сили да живея. Голямото ми дете ме гледаш, пазаруваше, миеше чинии, .... като влезех в банята да се къпя сядаше до вратата ако припадна да ме свести. Изобщо беше голяма гадост. Бебето изоставаше, не растеше. А от докторите чувах яж, много си слаба, ако се случи нещо не се притеснявай, млада си че опитате пак  ooooh!.... все такива окуражаващи.
Към 7 месец се поосвестих. Повръщането беше само нощем. През деня можех да ям нещо, да излезна. Тогава пък ми казаха да лежа. Важното е, че резултата е почти 6 годишна, здрава, силна и много, много упорита.
Та с две думи - забравя се  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 27 992
Защо да сменя заглавието? Терминът е точно "злокачествено повръщане". Пример: http://www.mu-pleven.bg/forms/Konspekt,%20MRE%20IV%20kurs,%20VII%20sem%202015.pdf




niya.ivanova, дано да успеете да овладеете положението. Simple Smile


# 8
  • София
  • Мнения: 1 257
Състоянието не е ли по - скоро известно като "Хипермезис гравидариум"? Иначе - съчувствам ти. Аз съм в 14+ г.с. и не съм спряла с повръщането от 7 г.с. При предишната бременност пак бях така, отшумя в 20 г.с., сега се надявам да се случи по - рано, но надали. Става ми тежко от всичко, постоянно имам усещането за гадене, наистина е по - добре когато ям по-малко, но на често. Сутрин със ставането тичам към тоалетната, ако се събудя през ноща пак така... Буквално като парцал съм някои дни, но няма как. Надявам се, че скоро ще отмине...  Praynig

# 9
  • Мнения: X
Да, сменете заглавието със хипермезис

Общи условия

Активация на акаунт