ПОТРЕСАВАЩО-ШАМАР ОТ ГОСПОЖАТА В ГРАДИНАТА

  • 3 326
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ!!! Ще започна нова тема ,защото мисля че доста майки са го преживели затова искам съвет ако може!!!!! Praynig
Снощи когато взех сина ми от градина видях ,че нашата госпожа я няма някаква друга я замества.Детенцето ми само като ме видя на врата се разплака и така жално ме гушна ,че разбрах че нещо е станало. newsm78/Той никога не иска да си тръгва от градината/Попитах няколко пъти какво му е,но отговора беше"ще ти кажа вкъщи".Прибрахме се и той разказа ,че е разпилял книжките си и  госпожата му е ударила шамар по лицето и след това го е наказала ,защото той се е разплакал много #2gunfire.Думите му бяха"И аз толкова много плаках,плаках а тя ме наказа"Направо пребледнях от тези думи. CryЧестно незнаех нито какво да му кажа ,нито как да постъпя и не можах да се сдържа и се разплаках. CryТолкова ми стана мъчно ,че не мога да ви опиша.Цяла нощ не съм спала.То вярно ,че синът ми не е от най послушните ,или че и аз съм го шамарила по дупето,но по лицето и след това да го накажеш защото се е разплакал.........Не мога да го понеса.А по принцип съм страшно доволна и от градината и от госпожите ,но тази госпожа изобщо не я познамам.Тази сутрин се бях зарекла да и вдигна луд скандал,но тя не била на смяна,а била след обед и сега се чудя дали с нея да говоря или направо при директорката да отида?????.Но няма да оставя нещата така.
О ле, малко дълго стана ,извинявайте ,но не мога да ви опиша как се чувствам и сега ми се пълнят очите. newsm45 newsm45 newsm45

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Отиди при директорката направо! Потресена съм от разказа ти Shocked Не може да си позволиш да мълчиш при такова отношение към детето ти. Разкажи всичко, както го разказа тук, само че с решителен тон и заплаши, че ако не се вземат мерки спрямо въпросната госпожа, ще се оплачеш в Инспектората. Недопустимо е да се удря дете, каквото и да е направило Naughty Аза т.нар. "провинение" е направо шокиращо! Поискай и разговор с госпожата. Ох, направо се ядосах ужасно като прочетох постинга ти. Търси си правата, не ги оставяй на мира! Успех Peace И успокой милото детенце!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Разбира се, че няма начин да оставиш нещата така. При положение, че госпожата е по заместване, аз бих говорила и с нея, и с директорката. С нея, за да й махна главата от кръста, с директорката, за да съм сигурна, че рецидив няма да има.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
Разбира се, че няма начин да оставиш нещата така. При положение, че госпожата е по заместване, аз бих говорила и с нея, и с директорката. С нея, за да й махна главата от кръста, с директорката, за да съм сигурна, че рецидив няма да има.

 Точно! Аз не съм си удряла децата по лицето никога, за да позволя на някой друг. Няма да позволя това да се размине и детето да се почувства незащитено.

# 4
  • Мнения: 328
 newsm45 И на мен ми се доплака!Как може такова безобразно отношение за няколко разпиляни книжки!?!В никакъв случай не бива да оставяш нещата така!Въпросната госпожа няма място там нито минута!
Толкова много емоции ме заливат в момента,че просто думи нямам!
Целувки на детенце! Heart Eyes

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 605
При директорката! Доколкото помня от предишната тема, тя беше човечна и отзивчива.
А въпросната госпожа трябва да си актуализира възпитателните методи  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 6
  • Мнения: 155
Отиди направо при директорката и се оплачи от въпросната госпожа. Няма какво да си кажеш с педагожка, която бие децата. Никой няма право да удря детето ти, камо ли пък по лицето. Това е безобразие Twisted Evil Дори и детето ти да е било виновно трябвало да говори с теб, да се оплаче от него, а не да го шамаросва Close

# 7
  • Мнения: 417
БОЯТ в детската градина е абсолютно забранен като визпитателен метод. Те учителките затова учат по пет години, за да могат ба де оправят без него. Задължително е да коментираш въпроса с директорката.  Това го знам от директорката на нашата градина, която при един случай на издърпано ухо го обясни на нас родителите и кажа, че иска да е информирана веднага ако такова нещо се случи в нейната градина.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
И моят съвет е: директно при директорката.

# 9
  • Мнения: 1 492
Ужас, представям си какво ти е и на теб и на детенцето. И аз съм за директорката, но си мисля,че тя ще потули нещата или най-малкото ще каже, че не е възможно и детето си е измислило или преувеличило. И по-добре ще е май да и отидеш на въпросната ВЪЗПИТАТЕЛКА да и теглиш един скандал и тогава при директорката. Успех и да кажеш какво е станало.

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз пък имах следната случка:
Прибирам се с детето си и го питам как е изкарал театъра.
И той ми отговаря:
- Ама мамо госпожата днес ме наказа преди театъра и после ме забрави наказан в спалната и чак като се върнаха се сети за мен и ми се извини.
И понеже не ми го казаха те, а детето ми, да видите просто какво стана.
Веднага пуснах оплакване до директорката и не мога да Ви опиша що молби бяха да си оттегля оплакването. И извинението беше, че били последна група и взели вече 3 год за следващата година едно ли две ли и те не били свикнали малките и тя била заета с тях и се шашнала и го забравила. Като имате предвид, че той им беше любимеца много надарено дете, умно сравнително кротко. На мен мотива ми беше, че след като не могат да опазат голямите да не взимат малки. Оттогава от 4 год насам не съм чула някъде вече да взимат малки с голями в София.
И Вие като пуснете оплакване и останалите ще разберат, че не е това начина да осмиряват децата с шамари. Като не могат да се спряват да си викнат помощ от другаде дали ще са психолози дали ще са специални педагози да ги научат как трябва да се държат с децата.

# 11
  • Мнения: 1 425
Благодаря Ви за съчувствието !!!!! И аз мисля ,че най добре ще е да говоря направо с директорката,защото не мисля че госпожата ще си признае-най вероятно да каже че той си измисля ,но не знам как ще се сдържа довечера да не  bash bash bash на госпожата незнам.А иначе директорката ни е страхотна и мисля че ще се заеме с въпроса доста на сериозно.Обаче ако Ви кажа че днес цял ден за това мисля и какво ли прави момченцето ми сега/в момента вече сигорно е въпросната госпожа на смяна/ А знаете ли кое най-много ме потресе:Тази сутрин в двора на градината докато споделях болката си с други майки едната се обърна и каза"Е какво толкова че изял един шамар,голяма работа,защо го правиш на въпрос".ПРЕДСТАВЯТЕЛИ СИ,бях смаяна......... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 492
Хич да не ти пука какво говорят другите майки, ако бяха ударили техните деца едва ли ще говорят така, ама няма значение.
Ако не си на работа или имаш възможност иди по-рано за да засечеш директорката. Че ако я изпуснеш, след това може да се върне и старата госпожа и няма да има смисъл.

# 13
  • Мнения: 2 471
Отиди  при директорката направо! Потресена съм от разказа ти Shocked Не може да си позволиш да мълчиш при такова отношение към детето ти. Разкажи всичко, както го разказа тук, само че с решителен тон и заплаши, че ако не се вземат мерки спрямо въпросната госпожа, ще се оплачеш в Инспектората. Недопустимо е да се удря дете, каквото и да е направило Naughty Аза т.нар. "провинение" е направо шокиращо! Поискай и разговор с госпожата. Ох, направо се ядосах ужасно като прочетох постинга ти. Търси си правата, не ги оставяй на мира! Успех Peace И успокой милото детенце!


Съгласна съм. Не оставяй нещата така. Никой няма право да посяга на децата ни. АМА КЪДЕ Е ТАЗИ ГОСПОЖА ДА И ОДАРЯ АЗ ШАМАР
[/quote] Close

# 14
  • Мнения: 1 425
Да, току що говорих с нея по телефона и тя каза че ще ме очаква към 16ч.
А сега седя и си мисля ,а уж трябва да учим децата че удрянето е лошо нещо и вообще да ги възпитаваме никога да не посягат на други.Е след този случай къде отиде целият ми труд до сега,като детето вижда това от госпожата/човекът който ги учи на почти всичко/ незнам ,но не бих се учудила днес сина ми ако щамароса някокого,ама никак не бех се учудила??????

# 15
  • Мнения: 4 414
 виждам, че има развитие на въпроса...  пожелавам ти успех!  bouquet
боят не е средство за възпитание! дори да е било виновно детето, има си други начини да му се покаже!

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Направо си напишете жалбата от сега и решете при срещата дали ще я пуснете, но мисля че трябва да я пуснете и си вземете номерче. Като вземете номерче тя директно си отива и по-нагоре. Ако не е тайна в кой квартал е детската градина.

# 17
  • Мнения: 1 425
До втори корпус на ВИНС.Първо ще говоря с директорката да видим тя как ще реагира,ако не се предприеме нищо тогава ще санкционирам по -горе.

# 18
  • Мнения: 1 416
Аз бих говорила и очи в очи с учителката, не просто с директорката на градината...

# 19
  • на североизток
  • Мнения: 285
Отивай при директорката.Недей да позволяваш да се държат така с детето ти.Та тази госпожа е там, за да възпитава децата, да им вдъхва увереност и да ги учи на полезни неща.Това се постига с много любов и търпение - спор няма не се работи лесно с деца.Но щом не ставаш за тази работа newsm78 - защо въобще се занимаваш с нея - питам аз.
Според мен не е вината в детето ти - какво като е буйно - сега му е времето да палува Grinning - така се порасва.Да ти е жив и здрав  bouquet
Вземи мерки!Не позволявай повече шамари!
Потресена съм и аз - ужас Shocked Shocked ShockedДа бият собственото ти дете и да го наказват!Не го проумявам #Crazy

# 20
  • Мнения: 3 089
малееее  #Crazy
жалба и каквото можеш направи, за да й съкратиш живота на тая лелка. може и виновно да е било детето, но не е нейна работа да шамари и да въздава правосъдие по този начин. ако ми се случи на мен, направо ще откача. а за мъжа ми не ми се и мисли...

# 21
  • Мнения: 581
Стискам ти палци да успееш по най-добрия начин да защитиш малкото си съкровище, за да може то да се чувства сигурно и спокойно, дори далеч от теб  newsm10

# 22
  • Мнения: 7 263
Здравей!
Ужасно е че това трябва да се случва с децата ни през 21 век!
Нямам думи - съвсем скоро бях инициатор на подобна тема и съм на мнение че за такива случаи не трябва да се говори Naughty Naughty
ЗА ТАКИВА СЛУЧАИ ТРЯБВА ДА СЕ ТРЪБИ!!!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97903.0
Това е линк към темата която бях пуснала.
Посочи ако искаш името на госпожата и детската градина. Анда след това беше пуснала една тема с предложение да направим черен списък - но се оказа че освен мен няма други недоволни newsm78 newsm78 newsm78.
Ето ти линк и към тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98009.0

Милинкото детенце! Целуни го  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Но не оставяй случая да отшуми - защото тоя ще се повтори!

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 14:50 от Lennyh

# 23
  • София
  • Мнения: 39 745
Разговор с учителката. Ако проблема не се разреши - разговор с директорката.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
ДА А А А , за съжаление и на мен ми мина през главата  #2gunfire
Въпросната госпожа естествено , че не е права - няма никакво основание да удря детето. Нормално е едно 4 год дете да разпилява книжки и играчки.

Когато аз разбрах, че една госпожа е ударила шамар на дъщеря ми- побеснях и на следващия ден "говорих" с нея - като я питах дали си е чела скоро длъжностната характеристика за работата в детската градина, обясних й че съм си направила трлуда аз да я прочета и там не съм видяла да влиза в задълженията й да бие децата, ако това е някакво хоби от нейна страна я предупредих че ако пипне детето ми още веднъж дори за да й избърше сополите - аз ще започна да упражнявам новото си хоби - побой над госпожи - върху нея - и др. от тоя сорт. След разговора с госпожата я уведомих, че при най-малкото съмнение за психически натиск или тормоз над детето ми, не само ще подам жалба в общината срещу нея, като длъжностно лице, но и ще заведа съдебен иск и тя най-добре веднага да се консултира с директора на ОДЗ - то как да постъпи. След което си взех детето и си тръгнах и й пожелах приятна вечер.
В къщи инструктирах малката  да ми разказва абсолютно всичко за детската градина и така след 4 дни въпросната госпожа беше преместена в друга група.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!!!!! нЕ ПОЗВОЛЯВАЙ ДА НАРАНЯВАТ ДЕТЕТНЦЕТО ТИ.

# 25
  • Мнения: 78
Задължително отивай при Директорката.Незнам къде смята ,че се намира тази Госпожа  newsm78.Възмутена съм от тази агресивна постъпка.Постави я там където и е мястото smile3527

# 26
  • Мнения: 603
Съчувствам ти напълно! И аз мисля, че трябва да вземеш незабавни мерки - разговор с директорката и, или с учителката.
Недопустимо е да се удрят децата в градината. Представям си, ако се случи с моето дете. Аз никога не съм го удряла. Откъде, накъде някаква чужда жена ще го тормози...

# 27
  • Мнения: 14 654
аз пък мисля че направо може да подадеш жалба в общината,не знам точно какъв е реда,но тази мърла,дето си позволява да удря чужди деца трябва да не работи в детската градина!

# 28
  • Мнения: 7 837
Мисля, че в Регионалния Инспекторат можеш да подадеш жалба.

Съветвам ви при такива случаи да ходите на среща с адвокат или някой по-устат познат. Така беше направила моя приятелка след като детето й на два пъти беше шамаросано в градината. Първият път й бяха казали, 4е то си измисля, но явно не им мина номера  Confused
Време е ве4е да тръгне практиката и в БГ за търсене дори и на обезщетения в такива случаи. Защото ако аз тук си удрям детето, веднага ще дойдат Социалните да се разправят с мен. А ако в градината го правят, направо ще ги побъркам и ще е гоня до дупка тази, която си позволява своеволия...

# 29
  • Мнения: 1 400
Директорката!
Малко ще спамна, но не мога да се стърпя.. Crazy В първа група от ДГ с малката се държаха по подобен начин. Бях предупредила госпожите, че е по- особенна , т.е. - понякога са захласваше като се разплаче, много е чувствителна и т.н. След месец два ходене на градина детео започна да плаче и да терпери цялото когато видеше въпросната госпожа сутринта. Да трепери чак!!! Госпожата бие, не искам при нея! Видях се в чудо! И то само защото се разплакала като дошло време за спане за майка си!На всичко отгоре лелката ми пошушна, че им се е захласвала един два пъти от рев, ама не ми били казвали да не ме тревожат! Само като се сетя - побеснявам....
Развръзката - директно при директорката с молба детето да се премести в друга група. Не може, късно било и т.н. от хиляда кладенци вода ми вадиха. Че тя като била толкова чувствителна смяната на възпитателката нямало да помогне и т.н.Накрая им казах - ами щом не може, дайте ми документите на детето - отписвам я! И между временно ще подам жалба срещу вас.
Да видиш колко бързо се намери място за детето в другата група и как всичко си дойде на мястото.
Хайде! УСПЕХ и на вас! Не се давай лесно , ей! Hug

# 30
  • Мнения: 1 761


 Тази  учителка не става за работа с деца.Аз с чиста съвест бих написала оплакване до районния инспекторат,отдел " Просвета" и Министерството на Образованието.И бих пуснала съдебен иск срещу нея.
 Никой няма право да удря,още по-малко пък дете.Не бих приела никакви извинения за такава постъпка.И не бих спряла да защитавам детето си.Ако е било някакъв голям проблем,с който учителката не може да се справи, може да ми каже на мен, не да го удря,когато аз съм далече.

# 31
  • Мнения: 239
ОХ, И НИЯ МИНАХМЕ ПО ТОЯ ПЪТ. И ПОСЛЕ СЕ УКАЗА , ЧЕ ДИРЕКТОРКАТА И ГОСПОЖАТА СА 1ВИ ПРИЯТЕЛКИ И ЗАЕДНО ХОДАТ НА БИНГО #Crazy  СРЕЩУ ВЪПРОСНАТА ГОСПОЖА ИМАЛО И ДРУГИ ОПЛАКВАНИЯ И ЖАЛБА   #Cussing outИ НАКАЗАНИЕТО И БИЛО ДА Я ПРЕМЕСТАТ ОТ ДРУГА ГРУПА В НАЩА  Shocked(голямо наказание) АААААААААА, И СИНЪТ И ХОДИЛ ДА ЗАПЛАШВА  СЕМЕЙСТВОТО КОЕТО ПОДАЛО ЖАЛБАТА . #2gunfire #2gunfire #2gunfire ИНАЧЕ  ДЪЩЕРЯ МИ КАТО РАЗКАЗА ВЕЧЕРТА КАКВО СЕ Е СЛУЧИЛО В ГРАДИНАТА И ГОСПОЖАТА Я Е УДАРИЛА И АЗ ПОЩУРЯХ , АМА ТОГАВА  СИНЪТ МИ БЕШЕ ОЩЕ БЕБЕ И НЯМЯШЕ КАК ДА ИДА НА ДРУГАТА СУТРИН КОГАТО Е ТЯ НА СМЯНА  Mr. Green АМА МЪЖАМИ Я БЕШЕ  СМОТАЛ ЗА БЪРЗО И ОТ ТОГАВА ПОСРЕЩА ДЪЩЕРЯ МИ СЪС ЦЕЛУВКА И Е МНОГО ЛЮБЕЗНА. Hug

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 #Crazy Много се ядосах! Close Непременно се оплачи #Cussing out

# 33
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Справете се с учителката,но не намесвайте детенцето в тази история.Така по-лесно ще я забрави.А на побойничката кажете:учителка-това е диагноза за някои Laughing

# 34
  • Мнения: 544
И синът ми имаше една подобна заместваща госпожа,но за съжаление той нищо не ми сподели Confusedа си е страдал сам Confused
разбрах за случилото се след около 1мес от лелката:в градината е имало театър с клоун,който имал много голяма шапка,от когото синът ми силно се е притеснил и разплакал.Заместващата госпожа го оставила ревящ сам в стаята Close.в следствие на което синът ми имаше страхова невроза от клоуни,актьори и куклени театри-стархове които слава богу вече изкоренихме,но много трудно и бавно.
Добре е,че си решила да се заемеш със случая!Още не мога да си простя,че не съм знаела за случилото се за да защитя детето си Close

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не четох всичко, но да ви кажа нашия опит.
Още в яслата една вечер детето спокойно каза, че са го ударили по главичката, не каза защо, но каза кой.
Мислихме и решихме да направим следното: учтиво, но настойчиво уведомихме главната сестра на групата и посикахме повече информация. Естествено такова нещо нямало...
Не се занимавах повече не за друго, а защото те вече знаеха че детето ми и може, и ще, ми каже какво и кои е направил, а аз няма да съм така блага втория път. ..
Е, имах им доверие и детето не беше травмирано, а по-скоро недуомяващо, но реших, че повече няма нужда да се раздухва. Не мисля че сгреших.
В детската градина обаче ако стане......javascript:void(0); не директорка ами..

# 36
  • Мнения: 4 406
толкова много оплаквания от насилие чета, че ме хваща страх- защо толкова много злоба в тези възпитателки...  в какво точно ни възпитават децата?
искрено вярвам, че има и друг , цивилизован начин , да накараш детето да разбере, че греши в поведението си- това няма ли го в учебниците на тези госпожи???

# 37
  • Мнения: 1 400
толкова много оплаквания от насилие чета, че ме хваща страх- защо толкова много злоба в тези възпитателки...  в какво точно ни възпитават децата?
искрено вярвам, че има и друг , цивилизован начин , да накараш детето да разбере, че греши в поведението си- това няма ли го в учебниците на тези госпожи???

Ами всъщност, ако трябва да сме честни, ние също понякога пошляпваме, нали? Не е въпроса в това - дали е посегнала или не възпитателката, а в това, че тя няма тези права като нас, но да не забравяме, че и те са хора. С това не искам да ги оправдавам - в никакъв случай, особенно ако става въпрос за дребно провинение да се изпозва тоя метод. Но виж, ако е нещо за което и аз бих шляпнала - мисля, че не бих се сърдила.
Например - малката един ден излязла от групата сама навън. Госпожата я настигнала, шляпнала я по дупето и вечерта ми разказа тази случка. Да й се сърдя ли? Мисля, че в случая беше подходила правилно жената.
Общо казано - нека не ги съдим прекалено строго. Винаги трябва да се поглежда от няколко гледни точки. Това не означава обаче , че не бих вдигнала панаир, ако детето ми без никакво основание си отнесе шамара  Naughty

# 38
  • Мнения: 4 406
нямаше описан случай в темата, в който майката да е била съгласна да й натупат детето за такова провинение- разхвърляне на книжки.
моето мнение е че шляпването винаги е първосигнална реакция- на уплаха, на яд, на безсилие... на още сто причини. сигурна съм, че възпитателките биха могли да се владеят, ако поискат.
децата обичат госпожите, които намират общ език с тях и ако една госпожа редовно раздава шамари, естествено е да не е любимка и да няма авторитет- децата пак ще си правят бели и ще си отнасят боя, без някой да им обясни кое е редно.
щом може няколко от госпожите да възпитават без бой, значи могат и останалите

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
аз вече писах по темата - че само съм разговаряла мило с персонала понеже детето ми не е било травмирано и т.н
Сега като чета другите постове си мисля, че не самото плясване е проблема. А отношението и емоцията, която носи..

Моето иначе чуствително дете, го бяха пляснали по главицата още веднъж - като да му разрошат косата.
Тъкно набирах сила и пара като парен локомотив и детето обясни, "ама аз хвърлях храна от чинията и така не трябва" или нещо подобно и че не го е боляло и т.н. След като още няколко пъти по различно време и в различна ситуация го попитах, бях сигурна, че не е било насилие и щом като спокойното ми и небито дете е реагирало така, проблем няма.
Вярно, е че никой няма право по принцип, че съм против, че е вид насилие самата идея, но жената макар и първосигнално, го бе обърнала на полу-закачка, без болка и обида. Фигуративно, беше го ударила, както бихте ударили детето на дупето пращайки го на разходка с тати "Хайде да играеш мамо с тати", без злоба, осъждане или ожесточение.
Същата жена го обгрижваше и гушкаше като свое дете, както и останалите дечица в групата...
Когато обаче детето е наранено физически или емоционално или е унизено и леко да со го пляснали - гонете до дупка!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 787
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ!!! Ще започна нова тема ,защото мисля че доста майки са го преживели затова искам съвет ако може!!!!! Praynig
Снощи когато взех сина ми от градина видях ,че нашата госпожа я няма някаква друга я замества.Детенцето ми само като ме видя на врата се разплака и така жално ме гушна ,че разбрах че нещо е станало. newsm78/Той никога не иска да си тръгва от градината/Попитах няколко пъти какво му е,но отговора беше"ще ти кажа вкъщи".Прибрахме се и той разказа ,че е разпилял книжките си и  госпожата му е ударила шамар по лицето и след това го е наказала ,защото той се е разплакал много #2gunfire.Думите му бяха"И аз толкова много плаках,плаках а тя ме наказа"Направо пребледнях от тези думи. CryЧестно незнаех нито какво да му кажа ,нито как да постъпя и не можах да се сдържа и се разплаках. CryТолкова ми стана мъчно ,че не мога да ви опиша.Цяла нощ не съм спала.То вярно ,че синът ми не е от най послушните ,или че и аз съм го шамарила по дупето,но по лицето и след това да го накажеш защото се е разплакал.........Не мога да го понеса.А по принцип съм страшно доволна и от градината и от госпожите ,но тази госпожа изобщо не я познамам.Тази сутрин се бях зарекла да и вдигна луд скандал,но тя не била на смяна,а била след обед и сега се чудя дали с нея да говоря или направо при директорката да отида?????.Но няма да оставя нещата така.
О ле, малко дълго стана ,извинявайте ,но не мога да ви опиша как се чувствам и сега ми се пълнят очите. newsm45 newsm45 newsm45

Ужас!

Не знам аз как бих постъпила, но разбрах, че става дума за детска градина Незабравка, където съм подала молба и ако ни приемат, ще има да се притеснявам...  Rolling Eyes

Вземи та напиши името на въпросната госпожа!  Praynig

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Нашата детска градина?
Чак сега прочитам. Говори ли с директорката, какво стана?
Преди години в яслата/отсреща - Щурче/една госпожа, пак заместваща т.е. не титулярка, беше ударила шамар на едно момиченце. Уволниха я на момента доколкото помня.
За първа група ли става въпрос? - ужас.

# 42
  • Мнения: 3 663
'начи ако такова нещо ми се случи на мен и моето дете -  не само при директорката ще ида, ами аз лично ще и зашлевя един на тази патка!

# 43
  • Мнения: 193
Разбира се, че няма начин да оставиш нещата така. При положение, че госпожата е по заместване, аз бих говорила и с нея, и с директорката. С нея, за да й махна главата от кръста, с директорката, за да съм сигурна, че рецидив няма да има.
и аз съм на това мнение. всеки случай не оставяй нещата в никакъв слъучай така. още повече че би загубила и доверието на детето си

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сега да не викнете по мене всички, но я си представете при норматив от 17-20 деца, групите в градините и яслите са по 27-30. И вътре има всякакви деца - палави, чувствителни и т.н. Нека се запитаме дали госпожата редовно бие децата или това е инцидент, дали бие всички деца или само това, детето кротко ли е или палаво, дали на майката не й се случва понякога и тя да му се изнерви и да го шляпне? Като гледам настроението в темата везните клонят към митинг пред градината със приготвени пръчки за бой на госпожата и заповед за арест. Ами и на мен ми се случва така да се изнервя че да си нашамаря диването а гледам само едно. Като прави цял ден бели и не само че не разбира от дума ами ме гледа как ще реагирам докато си прави глупостите какво да го правя? А по принцип съм против боя на деца. Не казвам че е права госпожата, но нека майката да разбере и нейната гледна точка.  Ние имаме едно дете на площадката толкова е бясно и така тормози другите че мен ме хващат нервите за два-три часа около него а на майка му не знам какво й е. Сигурно и на госпожите в яслата и градината не им е лесно по цял ден с такива деца.
Големия ми син ходи от 1.4 м. на ясли и оттам право в градината. Сигурна съм че е ял шамари. Голяма работа. Като знам мен как ме е вбесявал какво да се сърдя на другите около него. Пък порастна здрав и умен. От понеделник и малкия тръгва на ясла и знам че ще яде шамари защото е по-бесен и от батко си. Е разбира се ако стане нещо фрапиращо ще надам вой. Но един шамар надали ще ме извади от релси. Пък и да не забравяме децата как преувеличават понякога за да ни манипулират.

# 45
  • Мнения: 193
Цитат
Сега да не викнете по мене всички, но я си представете при норматив от 17-20 деца, групите в градините и яслите са по 27-30. И вътре има всякакви деца - палави, чувствителни и т.н. Нека се запитаме дали госпожата редовно бие децата или това е инцидент, дали бие всички деца или само това, детето кротко ли е или палаво, дали на майката не й се случва понякога и тя да му се изнерви и да го шляпне?
и е така , и  не е така. все пак мисля, че разговор с учителката е нужно да се проведе, за да се изясни всичко. може и да не й е било ден, но все пак...... не може да се удрят така чужди деца най-малкото, а най вече знам и навсякъде пише по книгите- шамари по лицето - НЕ! #2gunfire

# 46
  • Мнения: 3 663
мария, хич не ми дреме лесно ли им е или не на въпросните госпожи
т'ва им е работата - да имат здрави нерви
бой през ръцете като пипа нещо дето не трябва - ок
нека наказват децата, когато правят бели - съгласна съм, има нужда
нямам против да подхождат по-строго, когато има за какво
ама шамари - айде бе!
а наказание, че детето се разплакало граничи с психически отклонения
аз не удрям на детето си шамари, а някоя и си там ще си позволява волности
не приемам шамарите и наказанията за това, че детето плаче, за нормална възпитателна мярка - още повече от детска учителка! ако това й е начина на работа, просто си е сбъркала професията или е сбъркала автобуса за 4-ти км
а така описано от майката не мисля, че детето преувеличава
по-скоро даже ми изглежда стресирано от тази случка

# 47
  • Мнения: 2 818
Сега да не викнете по мене всички, но я си представете при норматив от 17-20 деца, групите в градините и яслите са по 27-30. И вътре има всякакви деца - палави, чувствителни и т.н. Нека се запитаме дали госпожата редовно бие децата или това е инцидент, дали бие всички деца или само това, детето кротко ли е или палаво, дали на майката не й се случва понякога и тя да му се изнерви и да го шляпне? Като гледам настроението в темата везните клонят към митинг пред градината със приготвени пръчки за бой на госпожата и заповед за арест. Ами и на мен ми се случва така да се изнервя че да си нашамаря диването а гледам само едно. Като прави цял ден бели и не само че не разбира от дума ами ме гледа как ще реагирам докато си прави глупостите какво да го правя? А по принцип съм против боя на деца. Не казвам че е права госпожата, но нека майката да разбере и нейната гледна точка.  Ние имаме едно дете на площадката толкова е бясно и така тормози другите че мен ме хващат нервите за два-три часа около него а на майка му не знам какво й е. Сигурно и на госпожите в яслата и градината не им е лесно по цял ден с такива деца.
Големия ми син ходи от 1.4 м. на ясли и оттам право в градината. Сигурна съм че е ял шамари. Голяма работа. Като знам мен как ме е вбесявал какво да се сърдя на другите около него. Пък порастна здрав и умен. От понеделник и малкия тръгва на ясла и знам че ще яде шамари защото е по-бесен и от батко си. Е разбира се ако стане нещо фрапиращо ще надам вой. Но един шамар надали ще ме извади от релси. Пък и да не забравяме децата как преувеличават понякога за да ни манипулират.
Напълно съм съгласна. Не казвам, че е правилно да се удрят шамари, но всъщност още самото заглавие ме поздразни май... не ми се вижда толкова потресаващо просто... Аз лично бих говорила с учителката, може и на нея да й е гадно, че го е ударила. За мен извинението от нейна страна би било много по-добро решение на проблема от разни обвинения и тн...

# 48
  • Мнения: 4 406
мария, хич не ми дреме лесно ли им е или не на въпросните госпожи
т'ва им е работата - да имат здрави нерви
подкрепям това мнение! не е мой проблем че има 30 деца в групата, не ги записвам аз там с тоооооолкова непосилна бройка. не искам и не мога да й вляза в положението на госпожата- това значи да я облекча, като не водя моето дете в групата.

# 49
  • Мнения: 22 781
Ужас, представям си какво ти е и на теб и на детенцето. И аз съм за директорката, но си мисля,че тя ще потули нещата или най-малкото ще каже, че не е възможно и детето си е измислило или преувеличило. И по-добре ще е май да и отидеш на въпросната ВЪЗПИТАТЕЛКА да и теглиш един скандал и тогава при директорката. Успех и да кажеш какво е станало.
Да,притисни първо госпожата,тогава при директорката.Иначе може да не повярват на детето,а учителката да си измие ръцете.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат
Сега да не викнете по мене всички, но я си представете при норматив от 17-20 деца, групите в градините и яслите са по 27-30. И вътре има всякакви деца - палави, чувствителни и т.н. Нека се запитаме дали госпожата редовно бие децата или това е инцидент, дали бие всички деца или само това, детето кротко ли е или палаво, дали на майката не й се случва понякога и тя да му се изнерви и да го шляпне?
и е така , и  не е така. все пак мисля, че разговор с учителката е нужно да се проведе, за да се изясни всичко. може и да не й е било ден, но все пак...... не може да се удрят така чужди деца най-малкото, а най вече знам и навсякъде пише по книгите- шамари по лицето - НЕ! #2gunfire

Разговор трябва ама веднага, в случая на сутринта а не след няколко дена  ... в такива случаи се действа някак инстинктивно , нали? Питам къде е г-жа Х и казвам защо ми трябва ...щом е станало нещо нередно според мен, питам и разпитвам да науча истината. Там са били и другите деца, видели са. Може да се разбере какво е станало. И не смятам, че директорката ще потулва каквото и да е, това е мое мнение.

# 51
  • Мнения: 3 760
мария, хич не ми дреме лесно ли им е или не на въпросните госпожи
т'ва им е работата - да имат здрави нерви
бой през ръцете като пипа нещо дето не трябва - ок
нека наказват децата, когато правят бели - съгласна съм, има нужда
нямам против да подхождат по-строго, когато има за какво
ама шамари - айде бе!
а наказание, че детето се разплакало граничи с психически отклонения
аз не удрям на детето си шамари, а някоя и си там ще си позволява волности
не приемам шамарите и наказанията за това, че детето плаче, за нормална възпитателна мярка - още повече от детска учителка! ако това й е начина на работа, просто си е сбъркала професията или е сбъркала автобуса за 4-ти км
а така описано от майката не мисля, че детето преувеличава
по-скоро даже ми изглежда стресирано от тази случка
Подкрепям!
А иначе - директно при директорката. Въпросът не е в това, че е ударила детето, а в това къде и как е постъпила след това. За вас не знам, но аз не бих си дала детето в градина, в която знам, че ще го бият. Не, че смятам, че детето никога не трябва да бъде удряно. Но има голяма разлика между пошляпване по дупето или плясване през ръцете и шамар. През лицето.
Възмутена съм!
Да не говорим, че добрият възпитател (още повече професионалист) е в състояние да научи на ред и дисциплина без употребата на крути мерки. А на въпросната госпожа това й е работата!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 787
berina, има ли развитие по случая? Thinking

А иначе се сетих коя си.  Laughing Синът ти беше в една група с Вики в яслата, наесен и ние (ако ни приемат) ще сме в същата градина.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 858
мария, хич не ми дреме лесно ли им е или не на въпросните госпожи
т'ва им е работата - да имат здрави нерви
подкрепям това мнение! не е мой проблем че има 30 деца в групата, не ги записвам аз там с тоооооолкова непосилна бройка. не искам и не мога да й вляза в положението на госпожата- това значи да я облекча, като не водя моето дете в групата.

И аз подкрепям с две ръце! Още повече всеки сам избира професията си, а да си учител е освен работа и призвание! Щом го няма призванието, щом го няма удоволствието от работата и любовта към децата, да питам какво прави там?! Когато аз решавах с какво да се занимавам много внимателно обмислих, какво ще ми доставя най-голямо удоволствие и няма да ме кара да се изнервям и дразня. Е улучих десятката изпитвам огромно удовлетворение от работата си стига да практикувам. Вече от малко повече от 3 години съм по майчинство. Та така да си е мислила, когато е избирала, дали ще и издържат нервите, никой не и е крив!

# 54
  • Мнения: 7 263
В нормалните държави не бият децата си - това 1.
И тъй като ние не живеем в такава държава - трябва сами да се борим с простотията около нас.
Редно е госпожите в детската градина да се съобразяват с методите за възпитание, които са общоприети. Редно е дори при постъпването на ново дете да се поинтересуват как родителите наказват или третират детето си в случай на непослушание. Има родители, които не прибягват към шамарите като възпитателно средство по никакъв повод.
Лично аз съм изтупвала памперсите на мойте хубостници /друга тема колко "голям" ефект има от това/, но някой външен човек да ми посегне на детето  Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty не искам да го мисля просто!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 55
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички!!!Първо искам да се извиня ,че не можах да Ви отговоря за развитието по случая,но не бяхме в града. EmbarassedСега да минем на темата.
Благодаря още веднъж на всички за съветите.  bouquetВ петък още имах среща с директорката и тя веднага повика госпожата .Тя естествено отрече и каза че синът ми си измисля,но аз апсолютно му вярвам/пък и детенцето ми много чисто говори за възраста си / така че не се съмнявам в думите му.След това директорката говори с нея и в момента госпожата е с последно предупреждение за уволнение/писмено,подписано пред мен/,също тя повече няма да замества в нашата група.
А тази сутрин когато отидох да го оставям нашата госпожа се беше върнала от болнични и естествено е разбрала за случая/Директорката е правила тази сутрин събрание и е предупредила всички госпожи,че ако дойде още едно оплакване направо -УВОЛНЯВА / ,та нашата госпожа се разплака и беше много разочарована,от поведението на заместничката.И думите и бях" Как ще удря моите деца,направо не е за вярване"
Мисля че засега нещата ще се поутешат ,но останах много доволна от светкавичната реакция на Директорката.Разбрах че има майки които са подали молби за нашата градина,моето мнение си остава същото за градината ,госпожите,Директорката:СУПЕР СА!!!! Peace Peace Peace.Дано Ви приемат.  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 425
berina, има ли развитие по случая? Thinking

А иначе се сетих коя си.  Laughing Синът ти беше в една група с Вики в яслата, наесен и ние (ако ни приемат) ще сме в същата градина.  Simple Smile
А да и аз се сетих,дано да Ви приемат,че както всяка година има много голям наплив.Моля те като излязат резултатите пиши. Hug

# 57
  • Мнения: 1 492
Радвам се, че директорката е реагирала така страхотно. Браво, че и е натрила носа на оная госпожа. А думите на вашата ме трогнаха много.Евала  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 425
Нашата детска градина?
Чак сега прочитам. Говори ли с директорката, какво стана?
Преди години в яслата/отсреща - Щурче/една госпожа, пак заместваща т.е. не титулярка, беше ударила шамар на едно момиченце. Уволниха я на момента доколкото помня.
За първа група ли става въпрос? - ужас.

Здравей Flash,разбрах че и сте в нашата градина.Коя група сте,ние сме първа ,по -горе писах за резултата.Много съм доволна от реакцията на директорката! Hug

# 59
  • Мнения: 1 425
Мила Maktub,благодаря и за твоя коментар,но всеки реагира по различен начин особенно когато се отнася за детето ти.За мен случая беше ПОТРЕСАВАЩ,защото детенцето ми беше неутешемо цяла вечер,което за мен означава ,че не толкова го е заболял удара ,колкото беше убиден и разтроен от самия факт че са го ударили.Не че аз не го шамаросвам,когато видя че просто е неконтролеруем,но той тогава знае че е виновен и не отдава голямо значение.Обаче когато го удари чужд човек и то по лицето/никога не е удрян там/ и то без да е виновен ,тогава нещата се променят.Дано никога не го изпитате на ваш гръп,че много боли.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 10 787
berina, има ли развитие по случая? Thinking

А иначе се сетих коя си.  Laughing Синът ти беше в една група с Вики в яслата, наесен и ние (ако ни приемат) ще сме в същата градина.  Simple Smile
А да и аз се сетих,дано да Ви приемат,че както всяка година има много голям наплив.Моля те като излязат резултатите пиши. Hug

Предполагам другата седмица, или след 24,05 ще има вече лезултати, дано да са положителни за нас.  Praynig

# 61
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Здравей Flash,разбрах че и сте в нашата градина.Коя група сте,ние сме първа ,по -горе писах за резултата.Много съм доволна от реакцията на директорката! Hug

Ами 'ние' сме възрастни Laughing, 2ра 'б' група е Сиси.
Радвам се, че е имало реакция и наистина щях  да се учудя /и разочаровам/ много ако нещата не се бяха развили по този начин. Просто към момента дори и да е имало проблем или недоразумение, винаги спокойно съм коментирала с нашите госпожи и съм получавала и разбиране и съвет. А и не само от тях, миналата седмица окъснях и отидох да взема Сиси в 18,45. Влизайки казах - Съжалявам, че се забавих - по-скоро към детето а дежурната госпожа, възрастна, не я познавам, ми отговаря - Моля ви се госпожо, не се притеснявайте! Вие сте си вършили вашата работа, аз си върша моята, и ви поздравявам за чудесното дете - удоволствие беше да разговарям с нея, вие знаете ли, че тя съчинява стихчета?! ...направо ме застреля, а и Сиси доволна, че си намерила слушател да си разказва историйките и измислиците. На другия ден брат и я взел в 17 часа и тя беше супер недоволна от ранното вземане. Та така ... навсякъде има непрофесионалисти, за щастие в нашата градина почти няма.
Хайде, поздрави и ако видиш някоя дълга майка да пуши нервно докато дъщеря и бяга ту на пързалката в двора, ту на катерушката и не ще да си тръгва, да знаеш, че съм аз. Laughing

# 62
  • Мнения: 386
И аз да кажа: Знам от приятелка , че се е случвало и на нейното дете там. Тя обаче приема, че след извинение от страна на госпожата, въпроса е приключен. Лично смятам, че дете не трябва да се бие. Ако изпусна нерви и помисля за насилие, значи не ми стига интелекта да се справя. Това за моите си деца. И  не би следвало да подлежи на обсъждане мога ли аз да шляпвам чужди деца или пък някой друг да ми пердаши моите. За да се върна на работа ще правя компромиси, но не и с подобно нещо.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 958
мария, хич не ми дреме лесно ли им е или не на въпросните госпожи
т'ва им е работата - да имат здрави нерви
подкрепям това мнение! не е мой проблем че има 30 деца в групата, не ги записвам аз там с тоооооолкова непосилна бройка. не искам и не мога да й вляза в положението на госпожата- това значи да я облекча, като не водя моето дете в групата.
Е браво! Егати поста си пуснала  Shocked После всички се оплакваме как няма места и седим от 2 часа пред яслата за да си вземем номерче. Проблема не е в бройката, а в това, че много от децата им се дава карт бланш в домовете им да правят каквото си поискат и отивайки на градина си мислят, че всичко им е позволено. ТОВА НЕ ГО КАЗВАМ ЗА ВЪПРОСНОТО ДЕТЕ, А ЗА БОЛШИНСТВОТО ОТ ДЕЦАТА!!! Както всички знаем децата пробват къде минава. АКо този тормоз е системен и върху други деца тогава се събират 2-3 майки и правят госпожата луда калинка и после при директорката и в районния инспекторат, пък тя нека си обяснява, че 20 деца лъжат!

# 64
  • Мнения: 4 406
Проблема не е в бройката, а в това, че много от децата им се дава карт бланш в домовете им да правят каквото си поискат и отивайки на градина си мислят, че всичко им е позволено.
това какво общо има???
толкова пъти е писано в други теми за деца, които са хрисими в къщи и беснеят в градините и обратното? обстановката на двете места е различна, логично е да се държат различно и децата. ако въздпитателката е с авторитетт пред децата, няма да има лудеещи деца и няма да има наказания.

# 65
 цдг 35 ли става въпрос?
и моето детенце кандидатства там и се надявам да ни приемат. по принцип съм чувала добри неща за госпожите.
но такива неща ме стресират и се притеснявам да не се случи и на нас.
има ли някоя конкретна учителка, при която този метод на възпитание е системен?
блягодаря

# 66
И моят съвет е: директно при директорката.
Няма никои право да посяга на чуждо дете.

# 67
  • Мнения: 1 425
цдг 35 ли става въпрос?
и моето детенце кандидатства там и се надявам да ни приемат. по принцип съм чувала добри неща за госпожите.
но такива неща ме стресират и се притеснявам да не се случи и на нас.
има ли някоя конкретна учителка, при която този метод на възпитание е системен?
блягодаря

Да, за същата градина става въпрос.Дано наистина да Ви приемат,защото аз поне за сега съм страшно доволна и от госпожите и от директорката. PeaceЧувам и от други майки ,че също са доволни от техните госпожи.За определена  не мога да кажа,защото тази с която аз имах проблем са я викали само да замества/тя е възрастна пенсия/,а иначе с нашите изобщо нямам проблем.Успех и пиши за резултатите!!!!

Общи условия

Активация на акаунт