Въже за скачане?

  • 3 809
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
ще взема и аз да си купя въже и да скачам. от учителя по физическо в института знам, че прибирало ханша и стягало дупето. все ни караше/момичетата/ да скачаме на въже, ама кой да го чуе Rolling Eyes  при предишни мои опити едва изкарвах до 30-много ми се товарят прасците/ hahaha/, но аз съм личност, която приема спорта като изтезание Embarassedспомням си, че иска от нас да стигнем до 5 серии по 100/с двата крака/, което сигурно за трениран човек не е много, но за мен е  Shocked

# 16
  • Мнения: 4 371
Абе имам един диск с гимнастиката на Курникова. Загрявката й е скачане на въже, сега ще пусна да видя там как е.
Сподели после Simple Smile

# 17
Има значение колко е дълго въжето. Измерва се като стъпиш на него с единия крак, повдигаш двата му края нагоре и те трябва да са ти до подмишницата. Поне така  ги мерихме като тренирах гимнастика. Иначе по спортните магазини би трябвало да има, само не знам дали не са много скъпи. Тези с които съм тренирала бяха страхотни, ще взема да си потърся и аз  Laughing

# 18
  • Мнения: 504
Лелеее, нямам думи. Каза, че много важно е ръцете ти да са под ъгъл от около 90 градуса.
Първо скача със събрани крака, като не стъпва на цяло стъпало при всички упражнения, на половин ходило е. При един оборот на въжето прави един подскок, но предполагам въжето й е по- тежко от моето.
После скача все едно прави напад и през това време въжето минава под краката й.
После скача на един крак, пак е на пръсти.
После събира и разтваря крака до ширината на раменете и така скача - разтваря, събира, разтваря, събира. Това не можах да го направя.
Завършва със супер бързи врътки на въжето и пак със събрани крака, тук въжето минава може би и два пъти под нея за един подскок, а тя отскача по- високо.
Казва, че е идеална загрявка, но не каза да влияе особено на мускулните групи newsm78
Пък аз никога не съм имала усещане, че мускулите ми са работили особено добре при скачане. Но ще почна по нейната схема, поне за тонус.
Обаче ме е страх за костиците на стъпалото, струва ми се, че доста ми се товарят.

Не знам разбрахте ли нещо, не знам и дали не пропуснах някое упражнение...

# 19
  • Мнения: 47
Моля ви не ми се смейте!
Миналата година си купих въже от Мосю Бриколаж. Въртях се около макарите с въжета на метър, избирах, мерих - накрая си харесах едно, което е меко и тежко. Цената излезе 2 -3 лева. Много е удобно и доста скачах, но тази пролет не съм се сетила да го извадя и да потренирам пак.

# 20
  • Мнения: 4 371
Изидаааааааа Joy, това ако не го видя с очите си, не мога да си го представя Joy

# 21
Аз скачам на въженце от няколко месеца и се чувствам прекрасно. Изчаквам мъжа ми да излезе, пускам си някаква приятна музика и започвам. Адски ми е забавно, а си мисля, че ми помага да влеза във форма Simple Smile

# 22
  • Мнения: 504
Да бе, смей се, ама гадничко е да обясниш скачане на въже с думи newsm78  Grinning

Мисля, че от дата.бг съм го теглила, поразгледай, тя Курникова само една гимнастика има, не можеш да я объркаш. Обаче ми е много подскачаща цялата и не я правя. Пък сяда на някакви топки огромни, пък тича...
Мани, мани, не е за вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт