Янита или Яница ?

  • 7 409
  • 62
  •   1
Отговори

Анкета

Кое име ви харесва повече?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 28 сеп 2017, 12:27

  • Мнения: 76
Здравейте! Скоро очакваме момиченце и решихме да я кръстим на дядо и Яни. Не мога да реша кое от двете имена да изберем. Интересно ми е как се приемат сред хората. Кое ви харесва повече на вас Яница или Янита?

# 1
  • Мнения: 18 567
Яница, Янита ми звучи доста превзето. Обаче зависи и от фамилията. С кое от двете звучи по-добре като съчетание.

# 2
  • Мнения: 11 552
Яница, Янита ми е някак незавършено.

# 3
  • Мнения: 76
Фамилията е Василева. И с двете ми звучи еднакво. Яница не звучи ли грубо или само на мен така ми се струва?

# 4
  • Мнения: 18 567
Не, защо да звучи грубо "Яница"? "Янита" пък звучи инфантилно и изкуствено за българите, няма да е все на 3-5 години. Изглежда ми смешно да се обърна към някоя 50-годишна с името "Янита".

# 5
  • Мнения: 2 843
Яна ми звучи по-добре и от двете.

# 6
  • София
  • Мнения: 27 988
Яна ми звучи по-добре и от двете.
И на мен, много по-добре.
Но от двете изброени предпочитам Яница.

# 7
  • Мнения: 1 503
Глас за Яница.

# 8
  • Мнения: 18 495
Яница.Янита е измишльотина.Питаш как се възприемат, и на мен и двете са ми груби и изобщо името Яна принципно ми е грубо.Лично мнение разбира се.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 410
На мен и трите с Яна ми звучат добре.
С Василева също!
Продто ги изговорете на глас няколко пъти и вижте кое ви пасва най-много

# 10
  • Мнения: 414
Янина, Янира мислили ли сте ги? Иначе от двете за Янита Simple Smile Не харесвам Ц.

# 11
  • Мнения: 2 843
Според мен в повечето случаи основните, класическите форми на едно име звучат много по-добре от вариантите (последните или са претенциозни, твърде "изобретени", или звучат - иска ми се да го кажа по-меко, но - селски). Ето името Ана, което е близо до Яна: мигар Анка, Аница звучи по-добре; евентуално Анита е по-приемливо, защото е по-разпространено, но не съм сигурна, че звучи по-добре от инварианта. Същото е и с Яна - далеч по-добре ми се струва от Янка, Яница, Янита, Янина, Янира - последните вече са съвсем маниерни.

# 12
  • Мнения: 5 382
Категорично без Ц, въобще за всички имена с Ц в последна сричка ми е такова мнението-Елица, Горица Марица. Яница се римува с баница- съжалявам. Янита ми харесва. Познавам жена с това име- нежна и красива. Нищо недовършено и инфантилно няма в това име.   Гласувах за ЯНИТА.

Последна редакция: сб, 23 сеп 2017, 17:37 от *Камея

# 13
  • Мнения: 18 567
Човек, като реши, на всяко име може да намери неприятна рима. Примерно Камея - Лайнея...

На мен Яна също ми харесва повече от Яница, обаче авторката се колебаеше само между Янита и Яница. Иначе Янина и Янира ми изглеждат като безумен творчески напън на семпли хорица.

# 14
  • Мнения: 414
Семпли хорица имат и семпло мнение за имената. Не могат да приемат различното. Това си личи и тук.

Общи условия

Активация на акаунт