Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 септ. 2017, 12:50 ч.

болка по време на кърмене

• 1 298
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте ,бебчето ми е на 14 дни и се храним смесено ,но при кърмене  зърната и ореолите доста ме болят дори и след кърмене ...да ми кажете как се справяте с тези болки

# 1
  • София
Не би трябвало да има болка, ако бебчето е захапало правилно. Има такива моменти в началото докато се нагодите. Може да пробваш когато усетиш болка, да прекъснеш кърменето и да подадеш отново гърдата, за да захапе по - добре.

# 2
  • София, св. Троица
Здравей Nikckey Mouse,
Не би трябвало да има болка по време на кърмене. Вероятно една от причините е дохранването, ако то се случва с шише и биберон, т.е. употребата на биберон. Изглежда имате трудности от различен характер - от една страна е недостиг на кърма, от друга страна е засукването. Първо е добре да се обърне внимание на позата и засукването на гърдата. По време на кърмене е важно на теб да ти е удобно, а след това наместиш бебето по себе си, така че да имате плътен контакт и бебето да е корем срещу корем. Твоето зърно би трябвало да сочи нослето, което би накарало бебето отвори широко уста да засуче по-голяма част от ареолата. Това е начинът по-който кърменето е безболезнено. За помогнеш на бебето да засуче по-голяма част от ареолата можете да опитате биологично кърмене А по отношение на засукването може да видиш това видео Latch on https://www.youtube.com/watch?v=Zln0LTkejIs

За допълнителна информация може да видиш и тук Често срещани трудности

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт