Колики

  • 4 558
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
как се справяте с коликите ,моя бебчо е на 14 дни и коликите го мъчат доста ,педиатърката ни изписа абоколикен но имам чуството че не го облекчава

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
Виж тези теми:
http://www.bg-mamma.com/?topic=944339
http://www.bg-mamma.com/?topic=818664

Има още много, ако информацията в тези двете не ти е достатъчна, с търсачката ще ти излязат и останалите.

# 2
  • Мнения: 5 468
На нас ни помагаше Лефакс и спане по корем върху мен. Така дъщеря ми хем се успокояваше, хем й се затопляше коремчето. Общо взето, няма нещо което да премахне изцяло коликите, а по-скоро да облекчи положението.

# 3
  • Мнения: 87
Нашия е на 5 месеца и половина и днес цяла вечер рева от колики...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 670
По кое време на денонощието започват и колко време продължават ....майка съм на 9м.бебе ☺

# 5
  • Мнения: 232
По кое време на денонощието започват и колко време продължават ....майка съм на 9м.бебе ☺
при нас започнаха в 3-тата седмица и ми казаха че при всяко дете различно продулжават,рано сутрин  са най-силни,по обяд малко по -леки и късно вечер пак го почват силно

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Аз давах капки, обаче не помня как се казваха. Имаха ефект. Нещо там раздробявали белтъка на млякото ала-бала и нямали колики бебетата. Давах и  пробиотик Био Гайа. Като цяло нямаше много силни колики и като че ли бяха около месец-два. Индивидуално си е. Помагаше затопляне на коремчето, а също и едно чайче с копър на Хип, което си пиеше доста дълго докъм годинката, че и захранването дразни коремчето.

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте, мами, какви капки давате на бебчето си при колики?

# 8
  • Мнения: 2 721
Започнахме с Еспумизан, след това Инфакол и още 2 3 вида(без ефект), докато не стигнахме до Колийф. С него имахме най-голям и бърз ефект. +Чай от копър.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Започнахме с Еспумизан, след това Инфакол и още 2 3 вида(без ефект), докато не стигнахме до Колийф. С него имахме най-голям и бърз ефект. +Чай от копър.
Точно така Колийф бяха. Много са ефективни. Чай от копър и аз давах вместо водичка до към годинката.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 670
А до колко месеца продължават коликите ?и до кой месец е добре храната да се пасира ?

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Продължителността на коликите е индивидуална, принципно почват около 4-6седмица и продължават докъм 12 седмица, обаче някои ги мъчат по-дълго.
Относно пасирането- също е индивидуално, след 9м можеш да пробваш малки парченца, особено ако има зъбки. И ако поема, постепенно цялата порция става на парченца, т.е. без пасирна част. Гледай да има сосче или нещо течно, за да не се задави. Моето дете се давеше много и в началото забравше да дъвче и се пробваше директно да гълта, та пасирах доста дълго време. А на  една приятелка ръфаше ябълка на 9м. Та си е до дете.

# 12
  • Мнения: 2 721
При сина ми започнаха още в родилното, на 3тия ден. Продължиха до 3тия месец.
Беше кошмарно , защото бяха много силни и по цял ден и вечер.
Сега е на 1година и 5месеца. Пасирана на пюре храна ядеше до към 1год и 1месец, защото късно му избиха първите зъбки.

# 13
  • Мнения: 87
При нас коликите бяха от родилното до средата на 5 месец. Инфакола ни помогна след всяко хранене, но не ги спря(станаха малко по-търпими),но го запекоха.
Еспумизана и мама натура не му помогнаха въобще.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 670
Няма лекарство срещу ,,махане на колики ”ако правилно се изразих ,има такива ,които облекчават !
Предпочитам запичане пред колики !

Общи условия

Активация на акаунт