Великобритания - Тема 71 Есенно - Предколедна

  • 55 613
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 222
Аве, точно последните полети хващаме. От 6ти ноември нататък са канселираните. Снощи купихме билетите за края на другия месец.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 316
Сушилня ми трябва 2-3 седмици в годината когато вали всеки ден в продължение да речем на седмица и няма изсушаване на дрехите. Иначе най обичам да ми миришат на въздух и слънце. Никакъв омекотител не може да ми  го докара този аромат. Заради тези 2-3 седмици обаче се замислям за такава. Проблема, е че нямам място и колкото и да не са хубави тези 2 в 1 ще се наложи такава да вземем. Все си мисля, че ще свърши работа за инцидентни случаи Smirk

# 32
  • UK
  • Мнения: 4 308
И аз боб от Теско, кафява и зелена леща и маслини купувам от пакистански магазин. Моята значи няма такива сензори, почвам да търся да я сменям.

# 33
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Сушилни като избирате гледайте добре, че има модели който се самозапалват като работят и все още не са изтеглени от мрежата.
МГМ- извади чекмеджето и го измии хубаво, най-вероятно е запушено затова събира вода. Можеш белина да му сложиш маха и мухъла. Също така почисти (може с стара четка за зъби)  вътре в отворчето на дръпнатото чекмедже. Аз слагам чекмеджето в съдомиялнята, супер се почиства, но не на много висока температура.
След като го направиш това си купи препарт за почистване на Пепета (перални) и го пусни.
Също така е хубаво един път в месеца да пускаш пералнята празна на най-високата тем. без препарат.
Ecocover-ги гледах, но не ми се видяха много еко:)
Препоръчаха ми ecoegg някой ползвал ли ги е?
Пера само с non-bio и дрехите са ми твърди след това, а като сложа две три капки от маслото, мирише супер, но дрехите полепват по мен.

# 34
  • Мнения: 3 222
Подадох заявление за кандидатстване за училище. Остава сега да чакаме заветния април.
Кой друг ще кандидатства за догодина да споделяме впечатления и вълнения?

# 35
  • Мнения: 3 480
Аз чакам офертите на 1/03 за секъндъри. Пуснах апликейшъна в началото на месеца.

Иначе пера с Болд и ароматизаторът ми е ленор (зелен). Дрехите миришат много хубаво.
Ако взема сушилня ще е висок клас, не вярвам Бош да се самозапали.

Един от колегите отдавна ми е казал да пускам празен цикъл без препарати х1 седмично - за миялна и пералня. Правя го поне от няколко години.

# 36
  • UK
  • Мнения: 4 308
Подадох заявление за кандидатстване за училище. Остава сега да чакаме заветния април.
Кой друг ще кандидатства за догодина да споделяме впечатления и вълнения?

Аз Grinning
При нас няма драма, тя ходи в нърсърито към училището, баткото също е там и мисля, че това е предимство, мисля, че няма да има проблем с приема, те си правят сметката за местата. Още не са ни пратили формуляри, де.
На Кокона дечицата са наша възраст, не знам дали правят сметка да са тук още и да ходят на училище.
 

# 37
  • Мнения: 185
Сушлинята каква да е, зависи какво ти трябва, дали кондензна или свързана с отходните води. Във всеки случай висок клас на сушене и със сензори за сушене да е Simple Smile
Висок клас ми трябва, сега започнах да гледам самсунгите, пералнята ми е такава. Каква е разликата от към удобство между кондензна и такава с отходните води?

Навремето като живеехме на квартира имахме сушилня към пералнята, пробвах няколко пъти и спазвах инструкциите и направо се отвратих. После бяхме на гости в България на приятели за няколко дни и там като изпрах ме навиха пак за сушилна, резултатът въобще не ми се понрави. Май ще трябва да се поразровя в which? там гледах рев/та и тестове на различни модели.
Вчера като видях времето и аз се вдъхнових и простирах навън, иначе тези гимнастики с прибирането и изваждането по 100 пъти не ги практикувам. Имам електрически сушилник, върши ми идеална работа, но  простиране и прибиране отнемат много време.

Тази ми изглежда ок на първо четене:

https://www.johnlewis.com/bosch-wth83000gb-heat-pump-condenser-t … ng-white/p2755871
Моята е същата, доволна съм. И аз съм от тези които се чудят, как са живели без този уред.
Прпоръчвам с две ръце!

# 38
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
С мойте приятелки в къщи (миялната, пералнята, сушилнята и cordless Dyson-a ) се справям идеално.

# 39
  • Мнения: 3 222
Подадох заявление за кандидатстване за училище. Остава сега да чакаме заветния април.
Кой друг ще кандидатства за догодина да споделяме впечатления и вълнения?

Аз Grinning
При нас няма драма, тя ходи в нърсърито към училището, баткото също е там и мисля, че това е предимство, мисля, че няма да има проблем с приема, те си правят сметката за местата. Още не са ни пратили формуляри, де.
На Кокона дечицата са наша възраст, не знам дали правят сметка да са тук още и да ходят на училище.
 

Значи няма какво да го мислиш-с предимство сте 😉 А какви формуляри чакаш? При нас е през сайта на общината.Много улеснено ми се видя, отне ми 5 мин цялата работа.

На нас училището не ни е съвсем близо, май са 20 мин пеша(за сега само с колата за 2мин сме стигали та не знам точно) и съответно шансът за прием не е много голям. От трите е с най-нисък рейтинг, но на мен и на дребния много ни харесва всичко там и най-вече,че го поемат от 7:45 до 6 вечерта(другите нямат такава опция). Останалите две са католическо(шанс никакъв) и едно, което последните 4-5г приема деца буквално на две преки от входа си😂, а ние сме на далечните 5 минути пеша.

Stardust@, успех и дано приемът е по 1-то ви желание! Секъндъритата пак ли са на райони или има други критерии за прием?

# 40
  • София
  • Мнения: 816
Сега ще търся и аз сушилня,като видях колко пране имам и влагата по стените....апартамента ми е след ремонт и не искам мухъл....пък сградата е стара,мноого стара....не знам....
Момичета сега ми пристигна първата сметка за електричеството,но е само за един месец...аз очаквах да е за три,това нормално ли е?Дали сме показания за трите месеца...пък не знам...искам и да сменя плана,че ми се струва скъпичък нашия,а иначе за 40 дни,платих 44 фунта....ние сме с ел.отопление и се чудя колко ще ми излезе...но пък имам и камина...и в този ред на мисли,обичайно ли е тук отоплението с камина,или я ползват само понякога?

# 41
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мерси Ел, ще опитам, дано се отпуши. Simple Smile

# 42
  • UK
  • Мнения: 4 308
Pampers, стискам палци!
Ние сме в академия и приемът става малко по-различно, правихме регистрация към общината, но там не съм попълвала списъци, чакам от самото училище да ни изпратят формуляр да попълним и да върнем директно при тях пак. Не знаех, че резултатите излизат април, аз си мислех, че имаме много време. Баткото влезе на чист късмет през ноември, още седмица след като пристигнахме, така с общ прием нямам опит. Той също е много щастлив в училище, макар че вече две години сме тук и все още e в по-ниските по ability групи в класа. Гордея се много с него, но ми е жал, че е всъщност много умен, чете и пише на двата езика , по математика му върви много, но има още много да наваксва с езика и това го спъва и смъква надолу. Сега се надявам малката да е много по-подготвена от него след 2 г в нърсъри и да няма същите проблеми.
Съветвам всичките си познати българи тук с малки деца да ги пускат по градините от рано, защото познавам деца родени тук на по 3-4 г, а една дума не знаят на английски. Адаптацията и научаването на езика никак не става за 1 ден както всички обичат да казват, децата бързо свиквали, бързо научавали в движение, ами не е точно така. Моят син няма проблеми с говоренето и разбирането в ежедневната реч, с контактите с децата и учителите, но сега в yr 2 (от Биф и Флопи и Джулия Доналдсън в yr 1), скочиха на Роалд Дал и всяка втора дума му е непозната, трудно схваща за какво иде реч без превод, съответно и работата му в училище по английски куца.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 01:35 от dejie

# 43
  • UK
  • Мнения: 4 308
На нас училището не ни е съвсем близо, май са 20 мин пеша(за сега само с колата за 2мин сме стигали та не знам точно) и съответно шансът за прием не е много голям. От трите е с най-нисък рейтинг, но на мен и на дребния много ни харесва всичко там и най-вече,че го поемат от 7:45 до 6 вечерта(другите нямат такава опция). Останалите две са католическо(шанс никакъв) и едно, което последните 4-5г приема деца буквално на две преки от входа си😂, а ние сме на далечните 5 минути пеша.
При нас също има breakfast club от 7,30 и afterschool club до 18 ч, но мисля, че ми бяха казали, че е за деца от yr1 нагоре. Като сума за двете деца също звучи сериозно, но вероятно и дотам ще опрем като попораснат малко. Училището е на 5 мин от нас, страшно ни е удобно, чак ми се плаче като си помисля, че след някоя друга година ще се местим и ще наместваме всичко наново. Както не карам, съвсем.
Секъндъритата са пак по райони, да, и на нас това ни е голям проблем. 

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 01:40 от dejie

# 44
  • UK
  • Мнения: 5 999
Подадох заявление за кандидатстване за училище. Остава сега да чакаме заветния април.
Кой друг ще кандидатства за догодина да споделяме впечатления и вълнения?

Аз, аз за reception   Laughing
Само, че още ,не сме подали, документи

Общи условия

Активация на акаунт