Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 027
  • 735
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте на всички! Ще съм благодарна ако някой може да обясни(преведе) схемата . Слъчнев и усмихнат ден!





Веси това са стандартни означения, ако сравниш самото плетиво с легендата ще ги разчетеш. Чертичката е лицева бр., празното квадратче предполагам опакова бр., плетеници наляво или надясно като 1бр. минава отзад. Не трябва да си много напреднал в плетенето че да не можеш да го разчетеш.
кикар - аз се пробвах с чорапи ама нещо не мога да ги направя, а и се дразня като плета две едни и същи неща.
Браво на теб

# 106
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Здравейте, и аз имам затруднения с разчитането на схемите, бихте ли ме посъветвали къде мога да намеря подробо описание на различните символи. И дали мога да си сваля от някъде "Плетене  for Dummies"?. Предполагам, че е има много полезна информация в линка "Нашата библиотека" в началото на темата, но при мен не се отваря.
Поздрави и благодаря Simple Smile

# 107
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Здравейте, и аз имам затруднения с разчитането на схемите, бихте ли ме посъветвали къде мога да намеря подробо описание на различните символи. И дали мога да си сваля от някъде "Плетене  for Dummies"?. Предполагам, че е има много полезна информация в линка "Нашата библиотека" в началото на темата, но при мен не се отваря.
Поздрави и благодаря Simple Smile

на английски?
http://www.knitting-bee.com/knitting-tutorials/russian-english-k … chart-translation

# 108
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106

Много благодаря NerdFlowers Hibiscus

# 109
# 110
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043

не съм догледала Simple Smile Simple Smile Simple Smile надолу има всичко на руски и даже и с картинки Simple Smile

междувременно попаднах на тези ръкавички Simple Smile


имам такива прежди, всякакви цветове Simple Smile

# 111
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106

Да, Simple Smile... благодаря ти! Yellow Heart

# 112
  • Мнения: 8
Здравейте на всички! Ще съм благодарна ако някой може да обясни(преведе) схемата . Слъчнев и усмихнат ден!





Веси това са стандартни означения, ако сравниш самото плетиво с легендата ще ги разчетеш. Чертичката е лицева бр., празното квадратче предполагам опакова бр., плетеници наляво или надясно като 1бр. минава отзад. Не трябва да си много напреднал в плетенето че да не можеш да го разчетеш.
кикар - аз се пробвах с чорапи ама нещо не мога да ги направя, а и се дразня като плета две едни и същи неща.
Браво на теб

Благодаря ! Повечето наистина разбирам, само третия символ(след опакова ) не разбирам. Ще процедирам с проба-грешка,но от всичко най-много мразя да разплитам и разшивам.Disappointed Relieved

# 113
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Скрит текст:
Здравейте на всички! Ще съм благодарна ако някой може да обясни(преведе) схемата . Слъчнев и усмихнат ден!





Веси това са стандартни означения, ако сравниш самото плетиво с легендата ще ги разчетеш. Чертичката е лицева бр., празното квадратче предполагам опакова бр., плетеници наляво или надясно като 1бр. минава отзад. Не трябва да си много напреднал в плетенето че да не можеш да го разчетеш.
кикар - аз се пробвах с чорапи ама нещо не мога да ги направя, а и се дразня като плета две едни и същи неща.
Браво на теб

Благодаря ! Повечето наистина разбирам, само третия символ(след опакова ) не разбирам. Ще процедирам с проба-грешка,но от всичко най-много мразя да разплитам и разшивам.Disappointed Relieved

за третия символ, след който има =2п.... ли питаш?

прехвърлете на помощна кука 2 бримки и сложете помощната кука пред двете бримки на лявата кука.
след това, на два пъти, изплетете по една бримка от помощната кука, заедно с бримка от лявата кука, с наклон наляво ( = *1 бримка от помощната свалете на дясната кука, свалете я като лицева, следващата бримка от лявата кука изплетете като права и изкарайте прерждата пред прехвърлената бримка, повторете от * още един път)

# 114
  • Мнения: 4 208
Таман го написах и видях, че Добри ме е изпреварила с превода.
Баш така е  Hug

# 115
  • Мнения: 8
Скрит текст:
Здравейте на всички! Ще съм благодарна ако някой може да обясни(преведе) схемата . Слъчнев и усмихнат ден!





Веси това са стандартни означения, ако сравниш самото плетиво с легендата ще ги разчетеш. Чертичката е лицева бр., празното квадратче предполагам опакова бр., плетеници наляво или надясно като 1бр. минава отзад. Не трябва да си много напреднал в плетенето че да не можеш да го разчетеш.
кикар - аз се пробвах с чорапи ама нещо не мога да ги направя, а и се дразня като плета две едни и същи неща.
Браво на теб

Благодаря ! Повечето наистина разбирам, само третия символ(след опакова ) не разбирам. Ще процедирам с проба-грешка,но от всичко най-много мразя да разплитам и разшивам.Disappointed Relieved

за третия символ, след който има =2п.... ли питаш?

прехвърлете на помощна кука 2 бримки и сложете помощната кука пред двете бримки на лявата кука.
след това, на два пъти, изплетете по една бримка от помощната кука, заедно с бримка от лявата кука, с наклон наляво ( = *1 бримка от помощната свалете на дясната кука, свалете я като лицева, следващата бримка от лявата кука изплетете като права и изкарайте прерждата пред прехвърлената бримка, повторете от * още един път)

Точно това!  Благодаря !

# 116
  • Мнения: 8
Таман го написах и видях, че Добри ме е изпреварила с превода.
Баш така е  Hug

Невероятни сте!:sunflower:

# 117
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
аз съм бърза Simple Smile

# 118
  • Мнения: 4 208
Оф, а аз съм свръх бавна. Така ми се е доплело напоследък, но все не ми остава време.
Чакам с нетърпение да завее и зафучи, че да изляза отпуска и да плета, плета.......(мечтиии).
От миналата зима имам да доплитам два ръкава. Тази есен се сдобих с прежда за един пуловер, който съм харесала от миналата година. Дано успея поне с ръкавите....

# 119
  • Мнения: 943
Здравейте, момичета!
След няколко дни проба-грешка и безрезултатно търсене в google и  ровене в книги, опрях пак до бг мама. Начинаеща съм и имам  проблем с крайните бримки на шала, който плета и разплитам вече 3-ти път. Въпросът ми е: как се изплитат крайните бримки, така че да се получи красиво и да не увисват краищата, а да са стегнати и подредени в красива "плитка"?
Това, което правя е да изплитам крайната бримка на всеки ред лицево, а на следващия ред тази бримка /падаща се първа/ я вземам без изплитане. Направи ми впечатление, че двата края изглеждат различно и не мога да си го обясня. Плетката е следната: Крайна бримка, 2 лицеви бримки, английски ластик нечетен брой бримки, 2 лицеви бримки, крайна бримка.
Забелязах още нещо: когато плета с пробна прежда, тънка и с малък номер игли  - получава се сякаш по-добре в краищата. Като взема дебелите игли и дебелата прежда - краищата увисват. Опитвам се да плета стегнато в края, пробвам разни варианти с обръщане на първата бримка... нищо.
Има ли тук някаква тънкост?

Общи условия

Активация на акаунт