Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 89 968
  • 735
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 17 966
Здравейте, момичета! Влизам в темичката ви с молба за схема на плетката на този пуловер

# 646
# 647
# 648
  • Мнения: 17 966
Това е точно същото, но как се редуват двете схеми? Предполагам първо първата схема и след последния и ред започвам втората ли?

# 649
  • Мнения: 2 695
Не. Според мен фиг.5 и фиг.6 са ти основния мотив, който се плете. На височина се повтаря отначало.
Но не съм съвсем убедена, че разсъждавам правилно. Нека по-опитните да кажат.

# 650
  • Мнения: 447
Не. Според мен фиг.5 и фиг.6 са ти основния мотив, който се плете. На височина се повтаря отначало.
Но не съм съвсем убедена, че разсъждавам правилно. Нека по-опитните да кажат.
Добро утро, и аз мисля така. Винаги с пробивание става.

# 651
  • Мнения: 2 695
Сега разгледах и линка, там под описанието на схемата има коментари. За съжаление не е възможно да се копират. Прочетете ги.

http://petelki.com.ua/2265-roskoshnyy-pulover-spicami.html

# 652
  • Мнения: 17 966
Много ми е странно, всички схеми, които съм ползвала досега са били за целия мотив, който се повтаря според броя на бримките. Тук нещо не понимаю......ще пробвам де, ама май някой ще трябва и самите бримки да ми преведе

# 653
  • Мнения: 6 852
Много ми е странно, всички схеми, които съм ползвала досега са били за целия мотив, който се повтаря според броя на бримките. Тук нещо не понимаю......ще пробвам де, ама май някой ще трябва и самите бримки да ми преведе
http://petelki.com.ua/2265-roskoshnyy-pulover-spicami.html











Карам подред от снимката:
УСЛОВНИ ОБОЗНАЧЕНИЯ:
* 2 бримки заедно с наклон на ляво ( 2 петли вместе с наклоном влево)
* лицева бримка (лицевая петля)
* 1 бримка се сваля  с наметка като опъкова ( 1п. снят с накидом как изн.)
* опъкова бримка ( изнаночная петля )
* наметка ( накид)
* 2 бримки заедно с наклон на дясно ( 2 петли вместе с наклонам вправо)


* укороченными рядами /в коментар на Фаня/ - съкратени редове / които коментирахме за болерото/

В коментарите хората се чудят дали в схемите има опаковите редове и как се плетат 2 наметки  подред - преждата се увивала около куката 2 пъти. ( Не съм плела такива и не мога да ги обясня.)
Една коментира, че по тази схема става красиво, но не е съвсем същото.
Като цяло пуловерът бил нов модел и още не е разгадан напълно.  Ще сложат схемата, когато го разгадаят майсторките.

На мене това ми прилича на английски ластик с фигури - ето обучително клипче



Няма такива съкратени редове, за каквито пише Фаня.
Трябва да се разбере принципът на плетене на фигурите с английски ластик( свиване на 2 реда+ вадене на нови 2 реда) и чак тогава да се плете тази схема. Това си мисля.

 За схемите на пуловера:
 В началото се плете само английски ластик. Самите схеми на мотива - едната започва по средата на другата, т.е. започва се само с едната, на мястото на другата се плете обикновен англ. ластик и като се стигне до средата на първата схема, се започва с втората , а първата се довършва. Между двата мотива има 3 реда - лицев, опъков, лицев и опъков, лицев, опъков, които вървят нагоре без промени - без свиване и добавяне на нови редове.  И така по цялата дължина на плетката.
Правата линия е там, където са свиванията, а дупките се получават от двете точки - 2 последователни наметки.


Има една девойка, Nancy Marchant http://www.briochestitch.com/, която плете само такива плетки и прави много модели https://www.ravelry.com/designers/nancy-marchant?page=1. Издала е и книги за плетене на бриош.

Плетох шапка от двуцветен и се озъбих от зор.


Дано да съм била полезна!


Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 13:18 от Diorela

# 654
  • Мнения: 447
Извенявайте за моите художества, зле съм. Дано да ме разбрали.

# 655
  • Мнения: 6 852
Анжи, който не е плел никога бриош, много трудно ще се справи с този модел.
Както написах, между мотивите от схемите, има по 3 реда.

# 656
  • Мнения: 2 695
Искам да ви се похваля с шапката, която си изплетох с остатъците от преждата за жилетката.




# 657
  • Мнения: 6 852
Струва ми се, че кройката на бялото болеро се плете по този начин:



В началото се добавят предниците ( в синьо), както вече установихме. После се изплита  дължината в лилаво и чак тогава се прави наплитането в кръг - червените линии.

Има и един друг проблем, ако се плете лицево, обърнатата яка ще е опъкова. Мисля си дали да не завърша с английски ластик, за да са еднакви двете страни. Дали няма да стегне плетката?

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 15:20 от Diorela

# 658
  • Мнения: 17 966
Много ви благодаря за труда, момичета, ще пробвам вкъщи

# 659
  • Мнения: 447
Струва ми се, че кройката на бялото болеро се плете по този начин:



В началото се добавят предниците ( в синьо), както вече установихме. После се изплита  дължината в лилаво и чак тогава се прави наплитането в кръг - червените линии.

Има и един друг проблем, ако се плете лицево, обърнатата яка ще е опъкова. Мисля си дали да не завърша с английски ластик, за да са еднакви двете страни. Дали няма да стегне плетката?

Точно това имах впредвид. Тук заради рошавата прежда не се вижда опоки и лицева страна. Английски ластик бих го заменила на 2*2 ластик или на руски платочная вязка.
Комплекче в техника бриош е супер, , браво, Diorela!
А относно пуловера,че ще е трудно за начинаищите, да, но винаги на всичко има начало, практика идва  с пробване.

Общи условия

Активация на акаунт