Промяна в зрението.

  • 7 837
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 473
Здравейте,
преди да тръгна по лекари - ми се иска да чуя и вашето мнение.

От 2-3 дни забелязвам промяна в зрението си.
Не виждам добре, не фокусирам и тн.
С очила съм от доста години - 3,5 диоптъра, след операция от късогледство (преди 12 г.).
И на 44 съм (май и това има значение).

Та..днес установих, че проблемът не е, че не виждам, а че просто едното око вече вижда доста по-добре.
С едното почти чета текст без напрежение, а с другото - сериозна мъгла.
Преди бяха с равни диоптри и астигматизъм.

Явно ще трябва да сменям очилата, въпросът е, че съм в чужбина и не мога да реагирам бързо.
А не се чувствам добре.
Какви мерки трябва да предприема?

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Единствено консултация с лекар и смяна на очилата. Във всяка оптика може да се направи. Какво като сте в чужбина?

# 2
  • Мнения: 53 918
Не бързай с новите очила. Нищо няма да ти стане, докато се прибереш. Даже може и да ти се оправи дискомфорта.
Миналата година и аз имах такъв момент, много размазано виждах. Отидох прибързано в една оптика, направиха ми преглед и ми изписаха двойно по-силни очила. Поръчах ги веднага.
В последствие очите ми се успокоиха и изобщо не се наложи да ги ползвам, така си стоят.
Вече година по-късно си виждам прекрасно със стария диоптър. Peace

# 3
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Естествено че трябва да отиде на лекар. Тя да си прецени дали да си променя очилата. Аз съм със сериоен диоптър - 8 + астигматизъм и никога не бих се бавила в посещение на офталмолог при възникнал проблем.

# 4
  • Мнения: 53 918
Тук става дума за 2-3 дни. Не за години.

# 5
  • Мнения: 12 473
Единствено консултация с лекар и смяна на очилата. Във всяка оптика може да се направи. Какво като сте в чужбина?
Разбира се, че ще отида на лекар - но това ще е след седмица, като се прибера в БГ.
В момента съм на тропически остров и едва ли ще намеря адекватна помощ.
И не мисля, че е за преглед на диоптрите - а за по-обстоен.

# 6
  • Мнения: 12 473
Дева, и аз си мислех да не бързам със смяна на очилата, че знае ли се какво общо може да стане.

# 7
  • Мнения: 53 918
Щом си на тропически остров може и от климата да е - влажност, сухота, ти знаеш какво е.
Изчакай да се прибереш, то и без това едва ли там ще има подходяща апаратура.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 541
Ако по някаква причина наистина е настъпила разлика в диоптрите на двете очи, дискомфортът може да е много голям. Аз съм с различен диоптър и не мога да търпя очила с разлика по-голяма от 0,75 D, въпреки, че според доктора се свиквало с до 1,5. Друга причина за дискомфорта може и да е в това, че едното око вижда добре, а другото не с настоящите очила. При всички положения нищо не може да се направи без преглед.

# 9
  • Мнения: 2 455
Редно е да се провери и очното налягане. След 40г. профилактиката го изисква да се мери веднъж в годината дори, ако нямаме никакви очни оплаквания. Малко хора го знаят.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 116
Екс, прибери се тука, аклиматизирай се малко и тогава отиди на лекар.
На мен пък ми е кофти сега като стана мрачно и тъмно вечер, като сляпа кокошка съм.
За налягането, вл. е прав.

Чакай да ти разкажа нещо, да се разведриш. Навремето носех лещи почни нон-стоп. Отивам на море. Първия-втория ден се бухам във вълните и си губя едната леща. Обаче как, аз да ходя с цайси - нее. И през цялото време карах с една леща.
А сега малко да се смрачи и слагам очилата. И мъжете направо припадат, не знам защо. Mr. Green

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 14:47 от Free Agent

# 11
  • Мнения: 12 473
Агент, вие ми се свят просто и с главоболие. Не е приятно..((
Но пък говорих с една професорка по тел в Австрия - и тя ме успокои, че 90 % е от ЕГН-то..))
Честито ми.

Като се върна ще измисля спешно как да пооправя очилата и после на обстоен преглед в края на месеца.

# 12
  • Мнения: 2 010
Освен очен и на невролог, щом има виене на свят.

# 13
  • Мнения: 2 455
За ЕГН-то възразявам.

# 14
  • Мнения: 12 473
И аз, но след 40 си започват някои изменения..)

Общи условия

Активация на акаунт