Въпрос за нощното кърмене?

  • 983
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 453
Кърми си го докато искате и двамата. Ти дори сама го чувстваш! Ние също се кърмим по няколко пъти на нощ- та това си е неговото млечице, а не на някоя баба или "умна" педиатърка" Wink
Успех и здраво бебе!!!

# 16
  • Мнения: 2 959
...Вашите бебчета също ли искаха през нощта да сучат и кога се отказаха? ...
Десито, това е доста наболяла тема за нощното хранене. Доста неще се изписаха и пишат в момента.  Peace
Та на въпроса Ти; Да- Дана искаше и продължава да иска да папка през нощта. А за водичката, Емем ти е казала, и да я слушаш, защото е мама с доста богат кърмачески опит. Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Остави бебето да те ръководи и щом иска - кърми! То само ще си създаде режим и ще увеличи интервалите между кърменията. Наддавате съвсем в норма. Нали трябва и да расте дедето? Дъщеря ми наддаваше по 1200г първите 4 месеца и не съм я държала на диета/ както ми препоръча педито/. Вода и чайчета не давам.  Още се кърмим нощем и ще продължамваме.

# 18
  • Мнения: 435
Моя Христо така качваше по 1,500 кг. първите месеци . Сега е доста едричък , но в никакъв случай не е дебел , а и да беше , при условие , че е само на кърма никога не бих се тревожила  Peace
Бебетата първите дни не правят разлика между ден и нощ . До скоро бебо е бил в корема на мама и е папал колкото и когато иска . Така трябва да бъде и след това . Едва ли искаш детето ти да ти се моли и да плаче , за да го нахраниш , а ти да му даваш вода . Водата предизвиква лъжливо чувство за засищане и снижава потребността на детето да суче. Водата само запълва коремчето , а даването й с биберон може и да доведе до отказ от гърдата . Нощните кърмения са важни са за лактацията . Който суче нощем си осигурява мляко за през деня .
Виж това :
Цитат
Повечето новородени деца са устроени така, че спят от 10-11 вечерта до 3-4 часа сутринта, после започват да се събуждат и да искат да сучат. При деца в първия месец кърменията в ранните утринни часове (от 3 до Sunglasses обикновено са 4-6. Нощните хранения при правилно организирано кърмене изглеждат примерно така: бебето става неспокойно, майката го слага на гърдата, то спи и суче, майката също спи, по някое време детето пуска гърдата и продължава да спи спокойно. И такива епизоди се случват 4-6 пъти на нощ. Всичко това е лесно да се организира, ако майката спи заедно с детето, а затова й е необходимо да умее да кърми, лежейки в удобна поза.

Ако бебето спи отделно от майката, в собствено креватче, то престава да се буди рано сутрин понякога седмица след раждането, а понякога към 1,5-2 месеца. Повечето от съвременните майки възприемат това с облекчение, защото за тях най-сетне свършва нощното тичане напред назад, клюмането, седейки в креслото или на леглото над сучещото бебе, а някои се и изцеждат нощем… И тук ги чака подводният камък - недостатъчното стимулиране на пролактина и съответно намаляване на количеството мляко.

Майката и нейното бебе са удивителна саморегулираща се система. Във времето, когато бебето има нужда да посуче призори, в организма на майка му се образува максималното количество пролактин, точно от 3 до 8 сутринта.

Пролактинът през цялото време присъства в женския организъм в неголеми количества, неговата концентрация в кръвта значително се повишава след като бебето започне да суче, а най-вече в сутрешните часове от 3 до 8. Пролактинът появил се сутринта се занимава се с производството на мляко през деня. Получава се така, че който суче нощем, стимулира пролактина и осигурява на себе си и на майка си добро количество мляко през деня. А комуто не се удаде да посуче през нощта, доста бързо може да остане без мляко през деня.

Нито едно млекопитаещо не прави нощно прекъсване в храненето на малките си.

от тук
Успех !


Общи условия

Активация на акаунт