Операция на щитовидната жлеза -14

  • 71 577
  • 788
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 091
Sweet dreams,аз също имам проблеми.
Цикъл нямам,на 28 години ми махнаха матката и яйчниците,това лято и щитовидната жлеза.
Но...Почнаха екстрасистули,болки в ставите и при мен.Днес бях на ревматолог-артрит втора степен.Тя ми даде талон за гинеколог, настоява да приемам естроген.Др. седмица ще ходя.
И Еутирокс и Л Тироксин ми дразнят стомаха, ужасен гастрит ми направиха,сега пия доза 100 с храна.100 на гладно ми идва много,75 на гладно ми идва малко.Сега съм на 100 с храна,ще видим,дано е добре.
Аз не напълнях,взех,че отслабнах с повече от 15 кг за седем-осем месеца.
Ами значи имам и още един симптом,и мен ме дразни стомаха.Дажа имам моменти,в които чак ми се повръща.Но не съм мислила,че е от това.и с 100 и с 75 е все същото.Другата седмица ще за иша час за ендокринолог и ще правя пълен набор от изследвания.Не знам артрит ли е,шипове ли,но целия ми гръб е все едно нося камъни постоянно.
Майка ми и тя 1год след операцията сега ще я вкарват в болница.Изследванията са и лоши и сега ще търсят причината.

# 721
  • Мнения: 61
Никакъв дискомфорт. При случаен преглед се откри. Склонна съм да вярвам на професора, много четох за него. Дано е прав! Според него диагнозата е  доброкачествен, но изисква наблюдение. Много успокоително говореше, дори се учуди доста, че препоръчват операция.
Авон, бих казала, че са различни подходи. Оперирана съм в Майчин дом, от разговорите с чакащите за консултация пред хирургията останах с впечатлението, че на никой не казват да се наблюдава, а да се оперира направо.

А защо направо оперират? Всички ли са за операция?! Незнам какво да мисля, здравеопазването вече е друго...

Благодаря ти за отговора!

# 722
  • Мнения: 61
Професор Пандев на 10000%
Аз лично от "лекарите" в ендокринологията в момента съм на успокоителни и антидепресанти...

Съчувствам ти, аз съм на антидепресанти от доста време. Трудно е, някои  те разбират и помагат, но други ... 
Благодаря, че ми отговори! Пожелавам ти да си здрава и спокойна!

# 723
  • тук и там
  • Мнения: 11 383
To май не само във БГ е така.И моят ЛЛ ми каза че тук(Белгия) има две школи-зависи във коя болница ще отидеш-едните оперирали направо и те,другите -следене препоръчвали .

Аз нали знаете-направих сцинтиграфия,снимките си стоят на сайта на болницата,имам код  и си ги виждам-ама какво от това като нищо не разбирам от тези снимки.Няма нищо написано.Има вход и за лекари и пациенти в сайта.Предполагам ако се влезе като  лекар, освен снимки и резюме и мнение сигурно има от специалиста ,ама аз-не мога да си чета диагнозата!Трябва да отида до ЛЛ и той да ми я каже..Той в отпуска 10 дни  ,другата седмица ще е на работа и я има час за седмицата -я няма след отпуската...И като гледам-може до лятото да я докарам със това темпо и разтакаване...Rolling Eyes От ноември ме разтъкават само напред-назад и още даже диагноза нямам..Сега пак при ЛЛ,след месец сигурно биопсия..после,пак не мога да си видя резултата и пак при ЛЛ,после ....кой знае!

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 10:29 от Kaisia

# 724
  • Мнения: X
..................  (1)А защо направо оперират? Всички ли са за операция?!
(2)Незнам какво да мисля, здравеопазването вече е друго...
1. Оперират веднага защото им е по-лесно. И печелят пари от това.
2. Аз като по-възрастна знам как е било здравеопазването преди и да ти кажа. Зълва ми (лека ѝ пръст) я бяха оперирали "от ухо до ухо". Нито са я лекували после нито нищо. Много е напълняла след операцията и с хиляди проблеми, никога не се възстанови. Мен през 2011 ме оперира добър хирург (но лош човек, което е др. тема), изряза ми пет възела, шевът вече не личи, в добро състояние съм и не пия еутирокс или каквото и да е за ЩЖ, тя си функционира. Изпуснах се и напълнях 5-6кг, защото не си дадох сметка, че след операцията метаболизмът ми вече е различен - не е така ускорен, както преди това. Сега уж се контролирам и си поддържам килограмите.

Моят съвет към теб е - живей си живота и да не ти пука. Два пъти годишно си прави само изследвания на ТСХ и ако нямаш проблеми с резултатите, болки и т.н. изобщо не го мисли, нищо ти няма.
Относно проблемите със стомаха и всички останали органи ... заблуждаваме се, че всички проблеми ни идват от жлезата. Така ни е по-лесно. Отпускаме се и си казваме - край, няма спасение, ще се мре Grinning Вместо да се движим и да спортуваме се обездвижваме и после се чудим що сме дебели и що ни болят кости и стави. И от това обездвижване и мързел не само артрит и ревматизъм, а и както казва мъжа ми "не само рак, но и спин ще те хване Grinning".
 Мария, говориш, че еутироксът ти е направил гастрит, но аз си спомням, че ти имаше проблемен стомах и от преди операцията.
Sweet_Dreams@ просто няма начин шиповете ти да са от щитовидната жлеза. И за тях си има причина, не си внушавай, че щом си с проблемна ЩЖ то винаги ще си болна и няма да се оправиш. За шиповете при мен помага 1 единствено блистерче мовалис за 10 дни и 1 месец пиене на милгама. И съм като нова до следващата есен или следващата пролет като се променя времето.

# 725
  • Мнения: 11
Здравейте! Някои има ли информация за д-р Табаков?
При препоръка за операция на възел, търсите ли второ мнение?
Благодаря!
Аз съм оперирана от доктор Табаков за мен той е страхотен хирург и ще му бъда благодарна цял живот за перфектно свършената работа

# 726
  • Мнения: 61
..................  (1)А защо направо оперират? Всички ли са за операция?!
(2)Незнам какво да мисля, здравеопазването вече е друго...
1. Оперират веднага защото им е по-лесно. И печелят пари от това.
2. Аз като по-възрастна знам как е било здравеопазването преди и да ти кажа. Зълва ми (лека ѝ пръст) я бяха оперирали "от ухо до ухо". Нито са я лекували после нито нищо. Много е напълняла след операцията и с хиляди проблеми, никога не се възстанови. Мен през 2011 ме оперира добър хирург (но лош човек, което е др. тема), изряза ми пет възела, шевът вече не личи, в добро състояние съм и не пия еутирокс или каквото и да е за ЩЖ, тя си функционира. Изпуснах се и напълнях 5-6кг, защото не си дадох сметка, че след операцията метаболизмът ми вече е различен - не е така ускорен, както преди това. Сега уж се контролирам и си поддържам килограмите.

Моят съвет към теб е - живей си живота и да не ти пука. Два пъти годишно си прави само изследвания на ТСХ и ако нямаш проблеми с резултатите, болки и т.н. изобщо не го мисли, нищо ти няма.
Относно проблемите със стомаха и всички останали органи ... заблуждаваме се, че всички проблеми ни идват от жлезата. Така ни е по-лесно. Отпускаме се и си казваме - край, няма спасение, ще се мре Grinning Вместо да се движим и да спортуваме се обездвижваме и после се чудим що сме дебели и що ни болят кости и стави. И от това обездвижване и мързел не само артрит и ревматизъм, а и както казва мъжа ми "не само рак, но и спин ще те хване Grinning".
 Мария, говориш, че еутироксът ти е направил гастрит, но аз си спомням, че ти имаше проблемен стомах и от преди операцията.
Sweet_Dreams@ просто няма начин шиповете ти да са от щитовидната жлеза. И за тях си има причина, не си внушавай, че щом си с проблемна ЩЖ то винаги ще си болна и няма да се оправиш. За шиповете при мен помага 1 единствено блистерче мовалис за 10 дни и 1 месец пиене на милгама. И съм като нова до следващата есен или следващата пролет като се променя времето.

Благодаря! Според теб не е спешно, мога да чакам 5-6 месеца за нова биопсия?

# 727
  • Мнения: 61
Здравейте! Някои има ли информация за д-р Табаков?
При препоръка за операция на възел, търсите ли второ мнение?
Благодаря!
Аз съм оперирана от доктор Табаков за мен той е страхотен хирург и ще му бъда благодарна цял живот за перфектно свършената работа

Благодаря!

# 728
  • Мнения: 393
Здравейте! Някои има ли информация за д-р Табаков?
При препоръка за операция на възел, търсите ли второ мнение?
Благодаря!
Аз съм оперирана от доктор Табаков за мен той е страхотен хирург и ще му бъда благодарна цял живот за перфектно свършената работа

Благодаря!

Здравейте, момичета,

Когато става дума за операция е по-добре да се вземат няколко мнения, за да сте сигурни, че наистина е необходимо, дали възлите са токсични? При мен се наложи, заради единичен токсичен възел, заради който 9 години се лекувах, но това не може да продължава вечно, дори да си на 1т. Изследваш хормони, следиш жлезата, дали расте възела. Премахната ми е цялата жлеза и сега ми е по-добре, отколкото преди с този Базед.

# 729
  • Мнения: 61
Благодаря!
При мен пише нетоксична полидонозна струма. Незнам какво точно означава.

# 730
  • Мнения: 18
Здравейте 😉На 15 ще ми правят тънкоиглена биопсия на 2 възела.От притеснение забравих да питам зя няколко неща.
1.Да си пия ли дозата еутирокс.
2..За  упойка нищо неказаха (мога ли да пия кафе)
3.И дали трябва да оставам в болницата.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте 😉На 15 ще ми правят тънкоиглена биопсия на 2 възела.От притеснение забравих да питам зя няколко неща.
1.Да си пия ли дозата еутирокс.
2..За  упойка нищо неказаха (мога ли да пия кафе)
3.И дали трябва да оставам в болницата.



Моята биопсия ми е правиха в 18 часа вечерта, бях и пила и яла. Биха ми лидокаин. Но все пак моята я правих на частно, за в болницата може да има някакви правила ...

# 732
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Никакви ограничения. Пий си, яж  си. Упойка в ендокринологията на майчин дом не слагат. Не се стои поне там в болницата. Тръгваш си веднага. Както не очаквай и съчувствие или разбиране от тяхна стряна

# 733
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте момичета, имам едно въпросче към вас, какви изследвания трябва  да си направя освен TSH, D3, TAT MAT FT 3, FT 4. Знам, че трябва да пусна и витамини но не мога да си намеря старите изследвания за да ги повторя. Калций, калий, фосфор, магнезий, йод и още нещо  newsm78. Благодаря Ви много.

# 734
  • Мнения: 61
Здравейте отново! Искам да попитам нещо, за пръв път се сблъсквам с проблеми с възли на щитовидната жлеза, затова моля за съвет. Бързо ли растат възлите? Имам два под 1см, на единия правена биопсия, диагноза хиперпластичен нодул с нормални клетки и група атипични клетки, нетоксична полидонозна струма. Проф. Пандев ме прегледа и каза на преглед след 6 месеца. А аз се притеснявам да не стане късно дотогава? Моля за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт