подсечено му е дупето с какво да го мажа?

  • 3 168
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
използвам памперси на pampers и го мажа с крем бочко или здраве но от 2-3 дни дупето му е на ранички и се влошава какво да правя сменям памперса 5-6 пъти на ден т.е при всяко хранене и му измивам дупето имам и мокри кърпи с лайка.

# 1
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") Peace

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Имам от време на време този проблем с памперс и за съжаление смяната на марката не доведе до добри резултати.  newsm78
Използвам за мазане преварен на водна баня зехтин , като вътре съм сложила цвят от жълт кантарион и лайка.

# 3
  • Мнения: 57
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") Peace
И при нас е така.

# 4
  • Мнения: 1 910
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") Peace
Подкрепям.
А ти наистина ли миеш при всяка смяна на пампата? Да не си му изсушила кожата на дупето от толкова миене...

# 5
  • Мнения: 2 103
Измивай накрая с отвара от смрадлика

# 6
  • Мнения: 229
ама само отвара или да му кисна дупето вътре иначе съм чувала за лайка и затова купих кърпички с лайка и стях му бърша и лицето и тялото.

# 7
  • Мнения: 282
Ние сме със същия проблем.аз го мажа с Пенатен или Клоран и му действа добре. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 272
Bebe-tan, това е много ефикасно, измах какви ли не скъпи кремове без ефект докато не открих Бебе-тан-а

# 9
  • Мнения: 133
И аз те съветвам да си вземеш крем Baby Tan ( бяла с червено туба, отгоре пише и на арабски).

# 10
  • Мнения: 46 478
И аз те съветвам да си вземеш крем Baby Tan ( бяла с червено туба, отгоре пише и на арабски).

И аз съм за "Бейби тан", струва 1.20 лв., фантастичен е.
И мий веднъж на ден, през останалото време с кърпи, защото от водата раната се задълбочава.

Поне при нас това помогна, успех! Hug

# 11
  • Мнения: 728
Има едно кремче на Мустела - "Stelactiv" се казва, малко е скъпо, но върши много добра работа. Маже се задължително на сухо дупе.
И понеже виждам, че си от Варна - в аптека "Попова" правят на място едно кремче специално против подсичане. Много майки го хвалят, но аз лично не съм го ползвала. Аптеката се намира до Шишковата градинка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 974
Дефламол, моята щерка само така се оправя. А и отвара от смрадлика, след всяко преобуване с памуче и после оставяш да изсъхне, оставяй бебо по малко без папма, да му диша дупето.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
И ние няколко пъти сме имали този проблем иникакви козметичникремчета не помагат,а го мажа с Елоком маз.За два дни дупето е здраво.Посъветвай се с педиаръта на детето!

# 14
  • Мнения: 2 040
При нас само Бейби ТАН помогна ... по- мин. месец целия купих какво ли не, само дато файда нямаше ... 1 тубичка Бейби Тан и вече няма и помен от подсичането, а дори кожичката й се беше протрила .. правих й промивки със смрадлика, ама не и не .. бях откачила и само се чудех с какво да я намажа, че да й мине .. яко е сърбеше, а нищо не помагаше ... ужас

# 15
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На нас ни помогна само кремче забъркано в аптеката.Педиатърката изписва рецепта и така.Ползвала съм какво ли не и нищо освен този крем не ни помогна.Смених и памперсите.Сега ползвам на Хъджис антибактериални.

# 16
  • Мнения: 554
Кремчето за подсичане на Мустела е вълшебно, много помага и също мисля, че трябва да не ползваш Памперс. Те съдържат алое вера, което спарва дупетата на бебетата. Пробвай с други памперси-либеро или хъджис.

# 17
  • Мнения: 175
И на моето слъце му се беше подсекло много жестоко дупето, но с Клоран се оправи.

# 18
  • Мнения: 1 883
Кремчето за подсичане на Мустела е вълшебно, много помага и също мисля, че трябва да не ползваш Памперс. Те съдържат алое вера, което спарва дупетата на бебетата. Пробвай с други памперси-либеро или хъджис.


 Peace

# 19
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ние правехме кремче от дефламол, цинкова маз и зехтин и помага. Трябва и кожата да се оставя да диша при смяна на памперс, да не се слага пампа на влажно дупе и да не се мие много и особено със сапун.

# 20
  • Мнения: 307
http://www.biberonbg.com/mustela/products/dermo.htm
Препоръчвам ти кремчетата на Мустела.

# 21
  • Мнения: 2 040
... мисля, че трябва да не ползваш Памперс. Те съдържат алое вера, което спарва дупетата на бебетата ..

Не ми е и хрумнало на мен, че в Памперс може да е проблема ... нито пък да сменя марката ..  Thinking
Ако се случи отново, ще взема пробвам нещо друго ...  Peace

# 22
  • Мнения: 4 668
В момента имаме проблем с дупето на малкия , имаше разстройство 2-3 дни и беше тръгнал да се подсича . Педиатърът ми каза да го мажа с Клотримазол , защото така се предотвратява възникналата гъбична инфекция , а също така  взех и Мустела Stelactiv- това е за вече подсечено дупе . Трябва да ти кажа , че след 2 намазвания се оправи !

# 23
  • Мнения: 89
при нас нямаше ефект нито бебе тан, нито бочко. с крем унимертан буквално за два дни дупато се оправи, а беше станало почти на рани. и аз мисля, че бе от памперса

# 24
  • Мнения: 5 299
Мазала съм с какво ли не. От както ми забъркаха в аптеката, съм най_доволна.

# 25
  • Мнения: 468
В началото докато е по - сериозен проблема е добре да се ползва лекарствен продукт, не козметичен. Тридерм е добър варинт. И да "киснете" дупето в смрадлика при всяка смяна на памперса. Препоръчвам ти Хъджис.

# 26
  • Мнения: 522
Наистина кремчето от аптеката е най- ефикасно.Също можеш да пробваш и пудричка да слагаш малко.

# 27
  • Мнения: 5 140
И аз те съветвам да си вземеш крем Baby Tan ( бяла с червено туба, отгоре пише и на арабски).

И аз съм за "Бейби тан", струва 1.20 лв., фантастичен е.
И мий веднъж на ден, през останалото време с кърпи, защото от водата раната се задълбочава.

Поне при нас това помогна, успех! Hug

Напълно подкрепям Никол.

# 28
  • Мнения: 577
и бейби тана става,но и има едно лекарство Пиоктанин-лилаво и много цапа,но много помага.Струва 60-70 ст.в аптеката

# 29
  • Мнения: 670
Това е крема с ланолин.

# 30
  • Мнения: 106
докато беб4ето е съвсем малко 4есто се слу4ва да се подсе4е,особенно от марката Памперс за6тото в тях има много алое което понякога дразни нежната бебешка кожа.И моето бебе  беше така.Използвали сме Дактакорт,Певизон и  цинкова маз,по4ти не помагаха.Накрая ми изписаха Пиоктанин,едно лилаво багрило подобно на мастило и само от 2 намазвания минава и е доста ефтино
Скъпите крем4ета на Мустела,Клоран също помагат

# 31
  • Мнения: 648
Мисля, че "Памперс" наистина могат да бъдат причина за това подсичане, когато беба беше новородена ползвах тая марка и не ми се спомня какво й беше станало дупето Sick - след всички видове мазанки се оправи миличката с Пиоктанин Peace
Тия дни не успяхме да й купим "Хепи" и в последния момент взехме малък пакет от "Билла" на "Памперс" ooooh!, голяма грешка, сега е с пъпчици, по- едри, и ме е много яд, че взех от тях #Crazy
Мажа дупето с Бюбхен крема за смяна на пелени, а относно Бейби Тан-а ,моето мнение е, че е с доста цинк и при вече разранено дупе не е удачен, той е крем против подсичане, при наличие на последното, използвай тетра, Павлодерм или нещо забъркано в аптека Peace

# 32
  • Мнения: 2 936
ама само отвара или да му кисна дупето вътре иначе съм чувала за лайка и затова купих кърпички с лайка и стях му бърша и лицето и тялото.
какви са тези кърпи с лайка...?може и да е от тях!аз освен Памперс и Нивеа(1-2 пъти съм купувала на Чико и Бюбхен) други кърпи не съм използвала  Peace

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
мий всеки път, но само с вода, и после забъркано кремче за подсичане от аптеката или благ мехлем пак от там ( dulce).
Благия мехлем става и за лице и за гръдни зърна  и при ядене не е вреден.

# 34
  • Мнения: 4 392
Може да никнат зъби.Симона се подсече само веднъж,но ужасно,точно когато и избиваха зъбите.Писах някъде скоро,но ПАК ще кажа: Не се мие дупето след всяка смяна на памперса.Това води до изсушаване на кожата.
И аз препоръчвам крема от аптеката.Супер е!

# 35
  • Мнения: 1 564
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") Peace
===================================================
Той е същия като крем "Павлодерм".Кремчетата са супер,на нас само те ни помагаха.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дефламол, моята щерка само така се оправя. А и отвара от смрадлика, след всяко преобуване с памуче и после оставяш да изсъхне, оставяй бебо по малко без папма, да му диша дупето.
И моя с Дефламол се оправя.последния път беше жестоко,дупето му беше на рани.Някой мами препоръчват по малко миене,а повече кърпи,а аз точно обратното ще ти препоръчам ако може за няколко дни да спреш кърпите.Вътре има парфюм,който допълнително разранява.Миене няколко пъти на ден с разтвор от тетра,мазане с Дефламол(действа на момента,моя както ревеше спря веднага след намазването),мазане с кремче приготвено по аптеките за подсичане.И от двете кремчета не е препорачително да се маже повече от два пъти на ден.За два дена от рани дупето му беше ново Peace

# 37
  • Мнения: 54


Пол:
Публикации: 54


Мама вече и на още едно ангелче!

Местожителство:
Варна


  Re: подсечено му е дупето с какво да го мажа?
« #1 петък, 12 май 2006, 17:04 »   

--------------------------------------------------------------------------------

В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") 


Абсолютно съм съгласна.И ние сме така откакто се е родил малкия.  Peace

# 38
  • Мнения: 5 790
При нас спрей Бивацин и след 5 мин. намазване с Дефламол отгоре действа безотказно.

# 39
  • Мнения: 1 555
Аз използвам Мустела за тези случаи и съм многоооо доволна  Party

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това Peace
И при нас е така.
Peace

# 41
  • Мнения: 8 505
И аз останах най-доволна от кремовете,забъркани в аптеките.Те се различават малко (както се вика всеки си има своята рецепта,останала от едно време),но в общи линии основните компоненти са едни и същи.
И още нещо-оставяй детето повече време по голо дупе при смяна на памперсите и разреди миенето на дупето (веднъж дневно докато го къпеш е достатъчно).

# 42
  • у нас
  • Мнения: 660
Кожата на дъщеря ми е много бяла и чувствителна и лесно се подсичаше.Ползвала съм и скъпи и евтини кремчета,но най-бързо се оправяше от сирийското кремче Бейби Тан--около 1,60-2 лева струва.Вълшебно е Peace

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 11:58 от Lorexa

# 43
  • Мнения: 388
Кожата на дъщеря ми е много бяла и чувствителна и лесно се подсичаше.Ползвала съм и скъпи и евтини кремчета,но най-бързо се оправяше от сирийското кремче Бейби Тан--около 1,60-20 лева струва.Вълшебно е Peace
Peace

# 44
  • Мнения: 884
На 7 мес. за пръв път ни се подсече дупенцето-стана на едни релефни ситни червени пъпчици нагоре почти до кръста-цяла седмица не минаха. Доктора каза ,че е екзема изписа ни  вид кортизон0,5% за 3 дни мина.

# 45
  • Мнения: 292
Пиоктанина много добре и бързо се справя, после като изсъхне можеш да сложиш и нещо друго отгоре ...

# 46
  • Мнения: 3 760
Дръж бебето колкото се може повече "на въздух" - по голо дупе! Не мий толкова често - не по-често от веднъж дневно. Мажи с отвара от смрадлика.
Аз съм много доволна от крема срещу подсичане на Бюбхен, но не сме имали такива проблеми.
Някои бебета правят реакция към съдържащия се в повечето марки памперси гел от алое. Намери марка без съответния гел (върти ми се в главата, че Мамиа и Хъджис са такива  newsm78 ) и пробвай.
Успех!

# 47
  • Мнения: 2 271
Аз ползвам само крем  Здраве.А когато използвам кърпички,дори след това да я измия,веднага се зачервява.

# 48
  • Мнения: 3 929
И ние бяхме така. Мен педито ме посъветва да ползвам Бебетан и оттогава нямам оплаквания. Но на моя кожата му е суха и затова бочко и Здраве само влощават работата.

# 49
  • Хасково
  • Мнения: 726
имах подобен проблем- откакто ползвам памперси либеро и крем за подсичане мустела -за часове край на проблема

# 50
  • Мнения: 8 917
използвам памперси на pampers и го мажа с крем бочко или здраве но от 2-3 дни дупето му е на ранички и се влошава какво да правя сменям памперса 5-6 пъти на ден т.е при всяко хранене и му измивам дупето имам и мокри кърпи с лайка.

Мога да кажа, че пробвах АБСОЛЮТНО всичко - Мустела, Бюбхен, Бочко, Себамед, Бейби Тан, Павлодерм и още, и още и се оправи единствено от балсамът на д.р Тайс и от кремчето, правено в аптеката за подсичане Peace

# 51
  • Мнения: 1 448
Освен всички мазила - повечко въздушни бани  Peace

# 52
  • Мнения: 8 917
Освен всички мазила - повечко въздушни бани  Peace
newsm10 smile3521

# 53
  • Мнения: 2 214
използвам памперси на pampers и го мажа с крем бочко или здраве но от 2-3 дни дупето му е на ранички и се влошава какво да правя сменям памперса 5-6 пъти на ден т.е при всяко хранене и му измивам дупето имам и мокри кърпи с лайка.
И аз имах подобен проблем Cry
Смених пампера обаче не помогна.
Смених поне 5 крема също Cry
Накрая спрях да го мия на всяко сменяне на пампера, само го избъсвах и по често го оставях без памер да може да се проветри дупето.
Крем ми помогна някакъв с арабски букви newsm78 забравих как се казваше newsm12  Сетих се newsm44 Бейби Тан
Успех newsm44

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
използвам памперси на pampers и го мажа с крем бочко или здраве но от 2-3 дни дупето му е на ранички и се влошава какво да правя сменям памперса 5-6 пъти на ден т.е при всяко хранене и му измивам дупето имам и мокри кърпи с лайка.
Хума.
Купуваш хума от аптеката, като сменяш памперса, с пръст пудриш дупето с хума, и слагаш новия памперс. Никакви кремове, никакво мазане.
Хумата има чудодейно действие - пробвай и ще се убедиш сама.
Откак го пробвах и видях как действа, спрях да мажа с всякакви кремове-мремове, а тя спря да се подсича. 1-2 пъти след хумата се е подсичала и пак така я оправих.

Общи условия

Активация на акаунт