Бременност и ПАП 3Б

  • 1 000
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички, нова съм във форума и не знам дали това е правилния раздел за моята тема (извинявам се, ако не е). Но съм изключително много притеснена. Ще ви обясня накратко. С моят приятел опитваме в продължение на година и няколко месеца да си имаме бебче. Ходих на профилактичен преглед преди 10-ина дни и за мое огромно щастие се оказа, че съм бременна в около 5-та седмица. Докторката обаче видя, че имам и раничка и затова ми взе цитонамазка. Днес отидох да си взема резултатите, които не са никак добри. Оказа се, че имам ПАП 3Б. В момента съм много объркана, защото нямам никаква представа какво означа, как се лекува и т.н. Докторката ме пренасочи към Майчин Дом и каза да отида възможно най-скоро. Много съм объркана, цял ден чета в интернет за какви ли не подобни случаи. Но искам да попитам и вас дали има някой с подобен проблем (бременност + пап 3б). Ще окаже ли някакво влияние върху бебето. Опасно ли е? Просто много се притеснявам. Благодаря на всички предварително!

Edit: Забравих да отбележа, че това ми е първа бременност. На 23 години съм.

# 1
  • Мнения: 410
Аз имах раничка преди 2 години, но не бях бременна и 2-ра група. Изгориха я, станах 1ва гр.и това беше. В твоя случай незнам каква е практиката, но със сигурност трябва адекватно лекарско мнение. А твоят АГ все пак какво смята, какво каза да очакваш в МД?

# 2
  • Мнения: 2
Там на място в МД лекарят щял да прецени какво да прави в моята ситуация. Нищо повече не ми каза.

# 3
  • Мнения: 410
Там на място в МД лекарят щял да прецени какво да прави в моята ситуация. Нищо повече не ми каза.
Потърси и друго мнение!

Общи условия

Активация на акаунт