За любители на салати

  • 95 454
  • 748
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Ядох страхотна салата и ще я споделя. Моркови настъргани с цедено мляко и орехи. Да ви е сладко.

Аз я правя без цеденото мляко и пак е супер.
И по двата начина е супер. Много са различни вкусовете на двете салати, но и двете са страхотни.

# 316
  • Мнения: 4 859
Новата любимата салата на мъжо
салата с печени чушки
В купа на пластове се редят нарязани печени чушки,настъргани варени яйца,настъргано сирене и отгоре се покрива с майонеза+кисело мляко и чесън .
И моята любима от тези дни,понеже постя
салата с печен лук
Няколко глави лук се измиват и без да се белят се слагат в тавичка и се пекат в загрята силна фурна на 200° около 3б-40 мин (проверява се с клечка дали е омекнал).Като се извади се задушава в съд с капак,обелва се и се реже на полумесец.През това време се запичат на тиган орехови ядки и се нарязват на по-едро.Няколко кисели краставички се нарязват на колелца.Всичко се разбърква в купа и се подправя с балсамико и олио/зехтин,сол,черен пипер,чубрица или мащерка.

# 317
  • Мнения: 11
Много обичам салата от настъргани червено цвекло, моркови и ябълка, овкусена с оцет,сол на вкус и зехтин

# 318
  • Мнения: X
Много обичам салата от настъргани червено цвекло, моркови и ябълка, овкусена с оцет,сол на вкус и зехтин
От един кулинарен форум помня потребител със същия ник. От него научих рецепта за страхотна пастърма от толстолоб. Ако сте същият, давайте рецепти за рибни салати и мезета.

# 319
  • Мнения: 11
Явно за мен става на въпрос а рецептата за пастърма от рибиците на толстолопа е наистина е уникална

# 320
  • Мнения: 11
Обикновена салата от кисело зеле с добавка на куркума, щипка черен пипер и 1-2ч.л.зехтин
Настъргано на едрото ренде червено цвекло+настъргани моркови+настъргана ябълка овкусени със зехтин, сол и оцет

# 321
  • Мнения: 3 355
Настъргани моркови със синьо сирене и печени орехи, подправена със сол, зехтин и лимон.

# 322
  • Мнения: 6 999
Настъргано червено цвекло, настъргани моркови и запечени орехови ядки.

# 323
  • Бостън
  • Мнения: 13 467
Отивам да стържа моркови!!!

# 324
# 325
  • Мнения: 3 841
Ееее,  и мен ме заразихте:))) Само пе аз използвах козе сирене и мъъъъъничко мед:blush:

# 326
  • Мнения: X
Настъргано червено цвекло, настъргани моркови и запечени орехови ядки.
Точно това правих днес. Разликата е само, че ядките бяха сурови, с цел здравословие и сервирах настърганите моркови и цвекло върху цели листенца бейби спанак, набран от оранжерията на майка ми. Убих се от вкусно еко-био-мио.  Laughing

# 327
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
И аз съм луда фенка на салатите, така че се записвам да ви следя. Много обичам да експериментирам, като смесвам любими вкусове и резултатът винаги е Yum. Ще споделя и няколко от любимите ми салати разбира се.
-Първата е салатен микс (от готовите пакети по веригите), бейби рукола, бейби спанак, чери домати, синьо сирене (или моцарела), малко зехтин (extra vergin) и любимият ми Balsamico cream.
-Настъргани моркови, ябълка, овче сирене (взимам го домашно и не мирише), пресен копър, чесън на ситно, сол, зехтин и лимон на вкус (аз лично отново слагам и любимият ми Balsamico cream).
-Капрезе - на всички известна - домати, моцарела и песто.
-Рукола с зърна от нар и дресинг от мед, зехтин и горчица.
-Отново рукола (обожавам я) с sun dried tomatos (сухи домати, в буркани се продават), прошуто и пармезан ей така на ленти с белачката и отново с мед, зехтин и горчица и малко Balsamico cream.
-Салатен микс (готов), ягоди, козе сирене (оформям го на топчета), едни такива пръчици като сухари (bread sticks) по двечки слагам, дресингът е honey mustard и малко малинов крем оцет за аромат.
-Зелена маруля, риба тон, настъргани моркови, краставица, царевица, зехтин, сол и лимон.(също може и към тези съставки да се добави ситно нарязан лук и маьонеза).
- Табуле -булгур, ситно нарязан магданоз (3 връзки слагам аз), един ситно нарязан домат без месестата част, ситно нарязан лук, овкусявам с лимон и зехтин и една голяма топка Филаделфия отгоре.
-Салатен микс, авокадо, кедрови ядки, чери доматки, зехтин, сол и отново Balsamico cream,
толкова ми е любим, че го добавям почти навсякъде и много добре се напасва с всякакви вкусове.
Като цяло харесвам всички дресинги които са сладникави на вкус. Обичам зелените салати, Шопска и  овчарска не обичам, омръзнали са ми до безкрайност. Ще се радвам тук да науча нещо ново и да можем да обменяме полезна информация.

Последна редакция: сб, 20 яну 2018, 21:17 от Velvet_

# 328
  • Мнения: 5 994
Ние снощи хапвахме една любима редена салата. Направих я в тортена форма, та направо торта си стана.
Варени моркови, картофи, яйца, шунка, кисели краставички и сирене. Рендосвам на отделни пластове, между пластовете сложих и 2 пъти сос - майонеза, заквасена сметана, щипка захар, 2 лъжици кетчуп и сол, ч.пипер на вкус.

# 329
  • Мнения: 1 961
Настъргани моркови и прясно изцеден сок от портокал или червен портокал, малко пудра захар и канела. Днес за първи път и охладена пробвах и ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт