КГБ = Клуб на Готините Баби - 182.

  • 58 218
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 099
кой знае. отивам да  smile3550 grinning012 bath, пък после може и да са не страпим, и най-неразумно пак тук да си дойда.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 023
Фло, може и да го уредим младежа. Жената на братовчеда/Емилия/ има приятелка с дъщеря, студентка по медицина в София. Майката от чужбина все реве на Ем. да я запознае с някого, че си няма гадже пък вече била на 21 год/явно престаряла/. Сестра и се омъжила, но все пак е дипломирана вече, а  малката изостава.....Та Ем. ми се жали и иска младеж, пък няма от къде да го взема. Колегите ми са или женени, или втора употреба.
То не се знае момичето дали иска да се запознава или набляга на ученето. Но може да се пробваме като сватовници.  Party

# 32
  • София
  • Мнения: 1 740
    Фло,за да те успокоя ще ти кажа,че се лъже масово.Човек трябва да си отваря очите.И аз се дразня като ме правят на  неграмотна.В Германия една касиерка/ рускиня /в супера се опита да ме излъже с голяма сума.Беше спокойна,че не знам немски,а като я попитах дали знае руски излъга,че не знае.Но не ме познава и много сгреши.Накрая на чист руски се извини и се чудеше с какво да се оправдае.
    Хули,ти ме караш да спра да пиша...Аз съм забравила много от правописа и непрекъснато правя грешки.Но, съм над тези неща и не ми пречи кой как пише. Нали тук е мястото да се отпусне човек и да си почине. Клавоатурата ми е изтрита и непрекъснато бъркам буквите.После ги оправям,но понякога пропускам. Нека да не се чувстваме тук като на изпит.
    Айша,пиши какво ти е на сърце!На някои може да не им харесва написаното,но на други да харесва.Четенето не е задължително.
    Жабке,цял ден мисля за вас.Дано не подпалят държавата! Дано решат най-доброто за народа.
    
   
Скрит текст:
Разговор по Жисиема с Колю
раздел: Нъ чис бългЪрски
автор: Bilkarkata

О, Кольо бе, сидя и чакам гола.
Дано си додиш скоро у дома!
В нега дълбока дъфча ина пържола
и я преглъщам, уж, че я не ща.

Утга луната кукна на баира
с порозувяло в свянуве лице!
Придставяш ли си я на скара с бира?
Да са запича кат гигант- кюфте!

Пуетката у мен набира сили,
ношта да величае и въспей.
Пък ти са пуразбързай малку, мили!
Са дувлечи СИГА- ши та угрей!

Ай, стига с тос ълкохолик съседа,
сти дигали идинствено шише!
Ръзгорещена съм, не стой да гледаш!
Си ВИП-клиент на моето гише

Да зяпам към вратата ми умръзна-
га шса уттори, да ма обладайш...
Утвътре паря, ма утвънка мръзна,
до час ни си ли тук, ши спа, да знайш!

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 23:02 от Яжка

# 33
  • Мнения: 1 563
Добър вечер готини ! Hug

Нова тема ,пък кога успяхте и да изпишете две страници ???
Жабче ,  Hugблагодаря за новата тема ! Дай Боже само весели неща да пишем.

Днес е ден на УСМИВКАТА, а аз още не съм ви се усмихнала  Laughing


 "Усмивката не струва нищо, но дава много."

"Носете усмивки и ще имате приятели; носете мрачност и ще имате бръчки."   Джордж Елиът





Чета и ви и се чудя и мая ,как може да ви дразнят тези постове като е писано кой какво чете ,кой е интересен ,кой с битовизми ,кой с градини и села.... . Хайде стига като децата да сме !Я бъдете над тези дребни неща. Всичко съм прочела и нито за миг ,нищо не ме е засегнало.
Чета го и ми заминава. Защо бе момичета си усложнявате живота.
Хайде усмихнете се и забравете за тези дребни нещица. Всички сме по битовизмите , та нали сме в пенсионна възраст ,какво да правим,ежедневие ,но нали трябва да си споделяме ежедневието ни ,независимо на кой какво е.

Започнах да пиша , прекъснах за кратко  и гледам половината народ се изредил докато аз се натутам да публикувам  hahaha

Хайде сватосвайте ,а ние ще играем на сватбата  Grinning

Лека и спокойна нощ ! Hug Hug Hug love001 love001 love001 love001

# 34
  • София
  • Мнения: 8 372
Е как да си лягам, като вечер седянката е най сладка Wink
ЯЖКЕ, е как забрави какво още да пишеш? Защо не писа как днес си седяхме дъъълго и напоително си приказвахме. Дойде за едно, пък стана друго hahaha tooth
ХУЛИ, абсолютно права си! Преди време пътувам с метрото. Пред мен стоят прави момче и момиче-красота. Той я гушнал през кръста, нещо и говори тихичко, с очи ще я изпие, а тя-забола нос в телефона. Е търпях, търпях, ама и аз като теб бунтарка, не издържах и накрая казвам на мацката: Ей момиче, зарежи телефона и погледни в очите това хубаво момче. Не очи, ами две звезди светят за теб, а ти...Тя веднага пусна телефона в чантата, а момчето ми се усмихна ( с пък какви зъби имаше...) и казва-Благодаря Ви госпожо. Вие по-ги разбирате тези неща. Слязоха на Университета, хванати ръка за ръка...
АЙША и аз вече прозвъних две мои познати момичета, но за съжаление и двете не са свободни. Както казва ЛУСИ, като захапем някоя задача гоним до дупка. Знам ли, може и да помогнем newsm78 Давай момичето. Чакай, задръж, на колко години е тя. Май ще е доста по-млада. Той е на 47.
ЗДРАВЧЕ, за къде си се разработила? Ударничка ли ще ставаш, на медал ли се надяваш???
Ей, изби ме на поезия. Wink
ТАНУ, ти пък ме разби с твоите вицове rotfImbo
ЛУСИиии, изпревари ме.  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 8 372
Явно ме е хванала логореята... Embarassed
Сигурно сте чули какво се случи в Лас Вегас-отново десетки загинали и стотици ранени. Ужас!
В момента там има някакво световно ежегодно изложение, на което преди 10 години щерката се запозна с половинката си. Имаха голямо желание да отидат и тази година, да отбележат годишнината си. Мислеха и децата да водят, но после плановете им се промениха...И слава Богу!!! Praynig
Днес няколко колеги на дъщеря ми, които са във Вегас на тази изложба, са й се обадили да кажат, че са живи и здрави. Страшно е!

ПИПИЛОТА, поинтересувайте се от този проект Родители в заетост, към Агенция по заетостта. Осигуряват се изпитани детегледачки, на които ще се изплаща минимална заплата, а вие ще доплатите до сумата, за която сте се договорили. Идеята ми я подаде ХАРМОНИЧНО. Може пък да ви е от полза. Радвам се, че вече си добре. Hug

Е сега вече ако се върна още веднаж, да ме подгоните с точилката. Та като казах точилка... Асан не Яде баница тази вечер Mr. Green. Чавето измени плановете-правихме палачинки newsm64
Лека нощ за кой ли път... love001

# 36
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Добро утрооо!
Колко е хубаво сутрин да чета един куп постове Hug
И сега предлагам кафето, че по-лесно се чете hahaha

          

 Фло, тази сутрин по БТВ казаха, че трагедията в Лас Вегас е станала на кънтри концерт newsm78 Току що и по Нова го казаха - 59 убити и над 500 ранени! Ужас!

# 37
  • Мнения: 1 997
Добро утро!

Яне-тенкю за кафето 😍

Студени са вече утрините.Като гледам при нас са най-ниски градусите.
Дойде моето време.😂

Сутринта станах рано с ММ и пуснах пералня.Сега заредих втора,ще има и трета.
Вчера сварих нектарините с вода и захар,че днес да ги пасирам и сложа в бутилки.
Може да е със захар,но е без химии.
Натурален сок,че и в бутилки от Капи и Куинс😃😁

Я да ви питам вие яли ли сте свински уши сварени,нарязани на лентички,овкусени с подправки и запечени на скара?Мммм-вкуснооо!
Но знам ,че по нашия край е уважавано това мезе.Предлага се и по заведенията.Важното е да имаш зъби,че да хрупкаш.😂
Снощи похапнахме в къщи.
Панирах и кашкавалени хапки в лист от кори за баница.
И после що съм дебела😊

Айша 😍

Всеки има право на мнение.
Аз си чета наред и си ми е приятно и интересно.
В крайна сметка живота е бит.
Битовизми и слугинаж по Танчето.
Танче 😍-драсни редче!

Борянчице 😍-давай още да четем.
Не крий красивите си стихове!


Ето нещо от един поет,със съвсем различен стил.
На мен ми харесва!

МЪЖЪТ ОТ ТВОЯ СЪН  

... навярно си сънувала цветя
в поляна с милиарди пеперуди,
глухарчето, което отлетя,
или морето с аква изумруди,
момче, което в цъфналата ръж
прекрасните ти форми препокрива,
за да не може бликналият дъжд

да те превърне в мокра самодива,
или как октомврийските треви
надигат островърхите си пики,  
и как към теб душата ми върви? –  
сече си път през сухите тръстики,
Прекраснице! – сърцето ми лети,
Вълшебникът под мен ли спря килима?

Насън преминах Райските врати
и моля се на Бога –
да те има.

1 октомврий 2017 г.
гр. Варна, 9, 20 ч.

Ставам,че задачките са записани.
Приятен ден за всички ни.



А събрахте ли си кестени?
Сложихте ли в джоба,в чантата или в къщи към есенния интериор?
Ако не-направете го😍

# 38
  • София
  • Мнения: 8 372
Добро утро красавици Simple Smile
ЯНЕ, ние ли сме най-ранобудни? Пия си чайчето и гледам новините. Съвсем се побърка този свят. Вече да го е страх човек да отиде там, дето има събрани много хора. Щерката каза, че едва ли биха отишли на кънтри концерт, но това може да се случи и на стадиона, и в театъра, и в голям магазин.
И това, което става в Каталуния не е добро, ама така ще е, защото Европа подкрепи разпадането на СССР и Югославия, а сега не е съгласна. Ами когато се мери с двоен аршин това се получава. За съжаление го отнасят обикновените хора. дано не се пролее кръв.
Аз пък тази сутрин ще ходя доброволно да дам кръв за изследване на холестерола Simple Smile Дано да е добре, ама като не си пия хапчетата...
Хайде, спорен ден Hug Hug Hug

Щях да забравя. Наближава слагането на царската трушия. Още не съм видяла камби, но да попитам-правите ли тази трушия с мед? Аз до сега не съм я правила така. ХУЛИ, преди време опитах от това вкусище, но твоя ли беше рецептата или на щерка ти? Беше много хубава!!! Що ракия пие тази трушийка, само дето аз не пия скоросмъртница. Simple Smile Впрочем ти свари ли огнената вода?
ЛУСИ, а теб все те мисля с тоя прословут покрив и макар да каза, че вече няма да ни занимаваш с него, все пак да попитам Simple Smile
Току що се чух с ДЖИЛИ. Спомних си, че беше казала да я запишем за срещата. "Хванах я" на магисрталата при Вакарел. Прибира се от пътешествие. Днес, утре ще се появи в темата.
АЙША, сега прочетох, че девойчето е на 21. Няма да стане сватосването.
ЗДРАВЧЕ, сетих се, че предлагаш кОлтурно мероприятие. За 15.10 - неделя съм на линия. Ако не е късно обаче...
ДИДИА, пребори ли вирусите?
ГЪБКЕ, хубав пост, поетичен-четох с удоволствие. Кестени онзи ден си събрах Simple Smile
Ей, пак се отплеснах...

# 39
  • Мнения: 894
Здравейте хайде и аз да се разпиша,че съм в къщи.Студено е и съм под одеалцето.Децата за рождения ден ни подариха семеен подарък Смартбук малък лаптоп като сме ходели на екскурзии да си джиткаме,та сега с него на коленете то било готино.
При нас слънчо ту се показва ту се скрива 14 градуса,трябва да се свиква поръчах си сироп от бъз и сега си пия по 1чаена лъжичка във вода че нещо гърлото ми пари тази рязка смяна така ще е.
Тази година направих единствено туршията на Марги Хранова стана бижу и е лесна може да я вземете от чичко Гугъл много е хубава за мезе за водка и ракия употребявам от време на време.
За писането кой каквото иска да чете има свобода и избор .И  аз видях грешки в моят пост но се подразбира не се върнах да го коригирам това не е от неЗнание а от изтрити букви и дебели пръстчета когато се пише от телефон.
Сега на новото лаптопче буквите се виждат и ми е кеф да пиша.
Големи ужасии и   в Лас Вегас откачалки всякакви вече изплуват.Но как няма да го видят че има пълна стая с автомати там няма ли камериерки.
Дано тук да ни подмине Пази боже.
Хайде чао и имайте хубав ден Поздрави на всички ви

# 40
  • Мнения: 5 346
Хули, не обичам да влизам в обяснителен режим, но те уверявам, че от моя страна няма клюки и интриги. Никъде и пред никого не съм споменала твоето име. Просто се извиних за грешката на всички, които са я забелязали. Толкова по въпроса. Много те харесвам, за да превръщам нещо такова в  разправия.


Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 12:01 от K.A.G.

# 41
  • София
  • Мнения: 8 372
Възхитена съм от поведението на ХУЛИ и ГРЕТИ! bouquet bouquet
Това показва, че наистина сме едно семейство, че можем да си кажем тук и грешките, и радостите, и болките, и тревогите. Можем да се извиним, можем и да простим. Това говори за израстване. Надскочили сме дребнавото, правим нещата такива, защото се уважаваме и държим една на друга. Ще я бъде нашата тема момичета, ще я бъде!!!
Радвам се и на АЙША, която отново си застана на мястото в редиците на КГБ. Различни сме, какво да се прави? А представяте ли си, колко скучно би било, ако сме еднакви-еднакво красиви напр. Wink Еле па я Joy
А някой днес казал ли ви е, че ви обича? Аз ви го казвам!!!  newsm51Съвсем искрено и лично ( отправено е към всяка една от вас )
Ами да ви споделя, че се чувствам прекрасно! Simple Smile

Никоя не е писала след мен, та да продължа. Направих една страхотна мусака, по желание на либето и внучката. Със сос бешамил Simple Smile по Светълчо. И супа топчета направих. И тя чудесна bowuu Сега ще изпържа няколко палачинки за десерт. Снощи забърках сместа, изпържих половината, сега останалата част. След обяд съм на тръстиката. Сервирах на внучката да обядва, а тя си седи на ръцете и иска аз да я храня. Казвам й, че може и сама, а тя ми отвърна-ти нали затова си баба, да ме храниш... feeding

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 13:35 от Flo 51

# 42
  • Мнения: 7 384
             Привет,момичета! Фро и Пипилота ,мисля,че няма да ви помогне "Родители в заетост".Първо-нямат нито нужното образование,нито опита.Само гола регистрация.Второ - добрите детегледачки за минимална заплата няма и да погледнат в тази посока.От опит го казвам.Имам познати ,които преди 1-2 години ползваха подобна социална услуга и им изпратиха...циганка.
             Пипилота,пиши ми на ЛС за какво става дума и къде живее дъщеря ти.Имам приятелка ,която от години се занимава с тази дейност и ще я питам дали е свободна.Разбира се,ако не сте в другия край на Сф ,защото тя живее в Борово и за Младост,Люлин и Дружба няма как да стане.
             Фло,благодаря,че питаш за ценното ми здраве! Laughing Все още се боря и пия тонове хомеопатия и в устата ми вечно има някой бонбон от типа на Ен Ти Тус.През нощта ми стана зле и аз като другите проспах поне час в 00. Embarassed
             Проблемът ми е друг - за първи път от толкова години практика се връщам смляна и чудеща се ЗАЩО аджеба си причинявам всичко това,а не си стоя у дома при чаветата.За първи път виждам дете на 3 години ,което хвърля чаша с мляко върху децата на неговата масичка и ни предава,ни приема.Такава група и такъв випуск - думи нямам.Без елементарни навици и възпитание.Има 3-4 деца,които са перфектни и изпитвам угризения,че не мога да им обърна внимание защото трябва да се боря с ритащи,щипещи и търкалящи се в истерия хлапета.Сутринта една майка на един от "бисерите" ми вика: "Госпожо,ако установите,че има комоцио обадете ми се!"  #Crazy Попитах дали е разбрала,че аз съм учител,а не лекар и че отсреща има ДКЦ.Щом е паднал вчера да го е завела.Обяснявам на друга,че детето трудно се адаптира и трябва да поговорим за друг начин на адаптация , а тя ми отговаря :"На мен така ми е удобно!" Е,казах и че на мое дете не бих причинила подобен дискомфорт и че моите деца /въпреки,че ги гледаха приятелки/ съм взимала когато ми свърши смяната и съм ги водила когато идвам на работа.Особено голямата , пищеше по цял ден в яслата и се бяхме строили в редица кой да я вземе по- рано и да я води по-късно.Та такива ми работи на моята тръстика.
             Хули,не ми търси грешките,че едвам стоя на стола пред компа. Laughing Напълно неадекватна съм.В първия си работен ден заспах на дивана седнала докато ММ ми донесе кафето.
             Уф,каква изненада получих току що!  Mr. Green Като се прибрах имах бележка от пощата за писмо.Само,че едвам мърдах и добре ,че Цвети ме взе от работа заедно с учениците.Дадох пълномощно на ММ и ей сега ми донесе писмо от НОИ и да знаете за ЕДНА година постоянна работа получих 12 лв увеличение на пенсията.То,добре,че е попаднало в ръцете на сръчен служител та дойде 10 дена след подаване на заявлението за стаж,че минала година го чаках до ноември,а го подадох на 1 септември.
              Девойки,изоставям ви!ММ ми донесе цигарите и кафето и се хоризонтирам на дивана с лапчо.Обявила съм,че който иска да яде да се оправя сам,аз след работа съм пълен пас и мога да мърдам чаааак утре сутринта и то в бавно темпо. Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 5 074
Ееее, вие ся ме взехте за мезе  Joy Joy Joy
Няма да се обаждам повече.
Не съм изпрала килима, не съм сварила ракията, ветеринарния доктор втори ден ми връзва тенекия, че ще дойде да ми види кучо. На Голдън преди време му излезе едно топче на главата. Прилича на брадавица и расте. Сега го погледнах пак и ми се струва, че може и да протече. Та исках да го види и да каже за какво иде реч. Ако се касае за туморно образувание, съм решила да го приспя. На 10 години е и не искам да му причинявам болка, като на предишното ми кученце.

# 44
  • Мнения: 1 563
Здравейте готини !



Пихте ли следобедното си кафе ?

Днес цял ден битовизми
Сега ще ставам да правя чушки бюрек за вечеря.
Дидиа , ако съм на твое място ,един ден няма да стоя на работата. Стига вече си се трудила на чуждият фронт . Трябва да имаме и време да се порадваме на пенсии,да обърнем внимание и на нас си.
Аз съм на 64 и от 11 години съм пенсионерка. Много ми е хубаво така. Разполагам със себе си ,психиката ми е отпусната. Стига стресови ситуации.
Фло ,питаше ме за нашият прословут покрив. Преди малко се обадиха майсторите ,от понеделник да почваме.Ще се молим за хубаво време.
Гъбче,напомняш за конските кестени. Благодаря ! Аз си събирам по малко. Не знам дали ви казах ,че кестените много помагали при молци. Така ,че слагайте си в шкафовете ,под възглавницата за добър сън, стрити и заляти със силна ракия или  спирт за мазане на болните ни стави.
Ставам вече ,че имам работа .
 Хули ,преди години имахме котка сиамка и след 4 раждания получи туморни образования и така я приспахме да не страда. Много ни беше мъчно ,но това беше най-правилното решение.

Хайде стига толкова  за сега !


Приятна ви вечер ! :*



Общи условия

Активация на акаунт