Дневникът тема 85 - Да отслабнем всички заедно!

  • 57 060
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 067
Аз имам проблеми с кръста, особено в уволация и ПМС
тази йога винаги много ми помага Simple Smile И като цяло на тази жена сетовете
https://www.youtube.com/watch?v=NPt3e-2Hvvw&t=4s

# 736
  • Мнения: 3 067
Няма да споря. Ти си знаеш.
В книгите, които имам пише друго. На много места информацията леко се разминава.
Тук има интересна информация, но пак казвам - разминават се.
https://ayurveda.newage.bg/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD% … D1%82%D0%B8%D0%BF

# 737
  • Мнения: 5 508
Новата версия няма кирилизатор Simple Smile

Някой да пусне нова тема?

# 738
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Който ще пуска новата тема да напише въпроса на Black
Момичета, какви цели си поставяте за 2018-та?
 Кирилица се сваля много лесно на телефон и таблет.

# 739
  • Мнения: 3 067
И моята информация не е от нета. Имам две доста дебели книги. Както и да е, всеки който се интересува, може сам да си потърси информация, която смята за достоверна.
Аз не мога и аз съм през телефона Simple Smile

# 740
  • Мнения: 3 743
Някой ако ми каже как се прави нова тема, мога се пробвам Simple Smile

При нас е -18 градуса днес, така че да не съм чула оплакващи се Nature Snowflake

За Аюрведа и аз съм Вата тип. Доколкото прочетох, моята информация е от нета Wink Вата дошата най-лесно се разбалансира. И аз четох, че за Вата само бобови изобщо не се препоръчват. Другото интересно е, че дошите не се проявяват само в храненето и например при спортуване може да е една доминиращата ти доша, при хранене друга и т.н. Даже и дневните цикли са разделени на доши.
Аз може и да си внушавам, но колкото повече се самонаблюдавам, толкова повече ми се струва, че съм си точно Вата и насоките, които съм чела за този тип сякаш имат въздействие върху мен.

Кайсия, вярно е, че ако си Вата е по-добре да забравиш за шоколада, защото той много бързо изважда Вата от равновесие. Обаче както казва Дух, важно е не само каква храна консумираш, а и как. Т.е. ако шоколадът го вземеш, надробиш го, залееш го с вряла вода и после го изпиеш на малки глътки ще засити много повече Вата, отколкото да го изяде като шоколадов десерт в твърда и студена форма и като изяде едната опаковка, да се оглежда за още /личен опит/. Подобно, зеленолистните не са подходящи за Вата, но ако ги задушиш и направиш на крем супа например, която да изядеш на малки хапки още гореща, неутрализираш ефекта.
Или бадемите например са много подходящи за Вата, но ако ги ядеш с лъжицата от буркана с бадемовия тахан или пък печени и сухи, ефектът ще е по-скоро отрицателен.
Вата е суха и лека и студена /моите вечно студени крайници/, въздухът е нейният елемент и затова храните трябва да бъдат сгряващи, течни, тежки, подходящи подправки са джинджифил, най-добре пресен, канела, кимион, кардамон.

Дези, на мен за йогата подходяща за Вата също ми беше интересно. Според това, което четох, Вата трябва да избягва бързите движения в йога и да набляга на усукващите пози. Но сякаш това ми е малко. Ти имаш ли някаква информация по въпроса?

# 741
  • тук и там
  • Мнения: 11 526
А,Галче-хич не съм суха и лека даже и нямам спомен някога да съм била.Само студена на допир,иначе бързо припалвам. LaughingТялото ми като на Кафа.Нямам и намерение да се пускам по тези води-материята ми е чужда и непозната.Пробвайте  и споделете после. Как живеете на тоз студ?!Аз съм супер зиморничева- и направо ти съчувствам .

Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 07:33 от Kaisia

# 742
  • Мнения: 5 508
Минавам само да напиша, че след малко ще седна на лаптопа за да пусна нова тема Simple Smile Да не се дублираме.

# 743

Общи условия

Активация на акаунт