За или против яслите ??

  • 6 011
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 484
   Също така тази майка, която иска по-скоро да се върне на работа и иска да даде детето си на детска ясла, не си дава сметка, че това дете постоянно ще боледува и трябва да си взима болнични и да стои вкъщи с детето си. Кой работодател би търпял такъв служител? Затова по-добре детето да се гледа колкото се е възможно по-дълго, за да укрепне имунната система.

Дали ще се даде детето на ясла, или в първа група, или във втора, боледуванията няма да ги пропусне.

# 61
  • Мнения: X
   Също така тази майка, която иска по-скоро да се върне на работа и иска да даде детето си на детска ясла, не си дава сметка, че това дете постоянно ще боледува и трябва да си взима болнични и да стои вкъщи с детето си. Кой работодател би търпял такъв служител? Затова по-добре детето да се гледа колкото се е възможно по-дълго, за да укрепне имунната система.

Дали ще се даде детето на ясла, или в първа група, или във втора, боледуванията няма да ги пропусне.
Няма да ги пропусне боледуването, но е важно на каква възраст ще ги сполети. Колкото са по-малки, толкова по-незряла е имунната система. Със сигурност дете на 3 или 4, или 5 години е значително п-устойчиво на вируси и бактерии от дете на 1 година.

# 62
  • Мнения: X
Едно и също се говори в тези теми, вече n на брой. Дори и някой да е имал късмета детето му да не боледува или да боледува малко, общата картинка не е такава. Отделно, че 20-30 бебета навряни в една стая не е здравословна среда, колкото и да са прекрасни лелите (а те не винаги са).

# 63
  • София
  • Мнения: 11 484
   Също така тази майка, която иска по-скоро да се върне на работа и иска да даде детето си на детска ясла, не си дава сметка, че това дете постоянно ще боледува и трябва да си взима болнични и да стои вкъщи с детето си. Кой работодател би търпял такъв служител? Затова по-добре детето да се гледа колкото се е възможно по-дълго, за да укрепне имунната система.

Дали ще се даде детето на ясла, или в първа група, или във втора, боледуванията няма да ги пропусне.
Няма да ги пропусне боледуването, но е важно на каква възраст ще ги сполети. Колкото са по-малки, толкова по-незряла е имунната система. Със сигурност дете на 3 или 4, или 5 години е значително п-устойчиво на вируси и бактерии от дете на 1 година.

Съгласна съм с това. Но дамата, която цитирах е натъртила на болничните, които майката щяла да ползва и кой работодател би я търпял. Та, и втора и трета група да е детето, болнични пак ще се налагат.

# 64
  • Мнения: 5 820
   Къде съм споменала изобщо за групи? Писах за яслата, като цяло.

# 65
  • Мнения: 960
Аз съм за детската ясла. Според мен е важно детето да има контакт с връстници, това е от голямо значение за развитието му. И аз съм на мнение, че няма как да се избегне боледуването в детската ясла. Просто децата са били в защитена среда до този момент.  Всяко дете има различна имунна система и се бори с вирусите по различен начин, едни имат имунитет към едно, други към друго. Важното е, че всичко преминава след известен период от време. С повечко търпение Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
Независимо на каква възраст едно дете постъпва в среда, различна от домашната, то то ще боледува.
Аз не съм ходила нито на ясла, нито на детска градина. Когато тръгнах на училище, свят ми се зави от болести. И не мисля, че ги карах по-леко, защото съм на 7, а не на 1 годинка. Висяхме по болници, като прани чорапи. И беше още по-тегаво, защото трябваше да наваксвам учебен материал. Ето го синът ми. На една годинка постъпи в ясла. Боледуваше първите 6 месеца, да. Но после беше редовното присъствие и в градината и в училище.

Не искам да се повтарям, но пак ще го кажа - не може да сме против нещо, което е единствена алтернатива на много хора. Който има възможност да си гледа детето дълго - браво, чудесно. Но да се размахва пръст срещу някого, който трябва да се върне на работа, защото просто няма друг избор, колко лош родител е, не го приемам.  Само ще кажа на тези, които са против, да са благодарни, че не им се е наложило детето им да посещава детска ясла, защото, ако нямаха друг избор, друго хоро ще танцуват.

И пак ще го кажа, не е правилно зададен въпросът. Според мен не е правилно да се пита за/против, а какво да се подобри в детските ясли и градини -  персонал, брой деца в група и прочее.

# 67
  • Мнения: X
Пош, нормално е всеки да си гледа от своята камбанария, аз не разбирам защо се сърдиш. Всички се съгласиха, че има родители, на които им се налага да работят и нямат избор. Никой не ги упреква!

Аз записах моя син на ясла ( та нали и ние сме ходили и всички деца ходят, няма как да не е и той в кюпа). Освен, че изпи 3-4 антибиотика за има-няма два месеца, той не свикна грам, ревеше по цял ден. Аз пък не пожелавам на никой да си вижда детето в такова състояние. Разболя се още след първия ден (седя 45 минути вътре). Аз се върнах вкъщи и повярвай ми, нямах друга възможност след тия мъки, на които бяхме изложени всички вкъщи. Сега се чудя на акъла си, да си метна бебето на оновя място.

# 68
  • Мнения: X
Моят син също тежко боледува в началото. Имаше астма и какво ли още не. Но ние нямахме друг избор. Редувахме се с болничните и така.
Просто вместо да се плюе и отрича нещо, може да се мисли по-креативно как да се подобри услугата "детска ясла", а не да се закрива и айде, оправайте се Simple Smile

# 69
  • Мнения: X
Пош, такава е темата, ясно е че яслите няма да се закрият.

Детето в градината също боледуваше чат пат, но нямаше нищо общо с ужасите в яслата. Преди да го отпиша ми го извадиха веднъж с чужд биберон (той не ползваше такъв изобщо), явно това им е бил начина да му затворят устата. Та се изясни причината за постоянните бактериални инфекции и 40 С температури. Сигурно щеше да свикне накрая и той, но преценихме с баща му, че психическото и физическото му здраве са по-важни. Той очевидно не беше за ясла. Сега брат му е съвсем друга бира и вероятно би се адаптирал по-лесно.

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 13:19 от Анонимен

# 70
  • Мнения: X
  Само ще кажа на тези, които са против, да са благодарни, че не им се е наложило детето им да посещава детска ясла, защото, ако нямаха друг избор, друго хоро ще танцуват.
Защо да са благодарни, че не им се е наложило? Нали според твоя пост яслата е хубаво място за децата?

# 71
  • Мнения: X
  Само ще кажа на тези, които са против, да са благодарни, че не им се е наложило детето им да посещава детска ясла, защото, ако нямаха друг избор, друго хоро ще танцуват.
Защо да са благодарни, че не им се е наложило? Нали според твоя пост яслата е хубаво място за децата?
Никъде не съм казала, че е хубаво. А че е единствена алтернатива пред много хора. Това не означава, че е хубава.  Точно и за това мнението ми  е, че трябва да се мисли в насока какво да се подобри в детските ясли. Второто ми дете тръгва скоро на ясла. Боря се да подобря нещата в нашата,  защото е единствената ми алтернатива.

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 13:32 от Анонимен

# 72
  • София
  • Мнения: 420
Да споделя и аз...
След като се роди сина ми започнах да се ровя и да търся мнения за ясла/градина в София като цяло. Оказа, че много майки от нета, и от моето обкръжение ми обясниха как няма места, как трудно се класира детето и т.н. Реших да го запиша и да чака ред,  още като беше 6 или 7 месеца пеленаче. Обаче какво стана - приеха ни от раз, чак неможех да повярвам и го записах уж от септемвру да ходи, само че отложихме теъгването до Ноември(следващия месец). Той тогава ще бъде на почти 1г. и 3м. След като си изясних ситуацията се замислих, дали е редно да го пускам-имам известни съмнения. При нас е така - освен мен, тук няма кой друг да го гледа. Бабите са далеч. Не искам и да стоят при нас да го гледат примерно още няколко месеца, ние сме на мнение, че семейството си е самостоятелна единица. Аз трябва да почна работа, след като детето трбва да почва. Другия вариант е да не го пускам и да го зпиша пак да чака класиране за др година и да си го гледам още поне 4-5 месеца. При което знаете врътката с точките и се притеснявам, че няма да ни огрее така лесно, както първия път. Както споменах, другия вариант е да го гледат бабите, и детето да се редува при тях с медицински бележки примерно... И се чувствам супер объркана.
Относно малкия, той е общителен, не ме търси, който го храни яде, стои с всеки, захранен е с почти всичко, от детска кухня се храни, обожава децата и все ги гонеше по парка при тях да е. Мен обшо взето ме търси като нещо е недостижимо в общи линии. Сам си заспива, мрази от малък  на ръце.... Всичко в него говори, че е готов за такава промяна. Е, още се учим на гърне и да отказваме биберона, но има времв и за това..... Боледуването му е ясно - той до сега вече се е разболявал няколко пъти... Тайничко се надявам да не е от боледуващите деца, но не се знае, знае ли се.... Та ей, така споделям... В чуденка съм.

# 73
  • Мнения: 960
Аз бих те посъветвала, ако наистина смяташ, че е готов за ясла да го пуснеш. Ти знаеш най-добре като майка - както го чувстваш отвътре. Според мен социалните контакти са от значение за най-малките. Не би трябвало да е проблем използването на памперс и биберон. Все пак яслата е, за да се учат дечицата и да израстват. А относно боледуването, неминуемо всяко дете минава през това дали в ясла или в детската, но от личен опит все си мисля, че колкото по-рано си изгради имунитет толкова по-добре. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт