Проблем със Застраховка "Отмяна на пътуване"

  • 2 655
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Не видях подтема, където да включа запитването си, така че ако модераторите сметнат, че темата не е за тук, нека я изтрият.
М. септември сключих договор за пътуване с наша тур. агенция, което следва да се проведе м. януари. Заплатих 3/4 от цената още при сключване на договора и тъй като сумата е не малка, пък и остава доста време до заминаването, сключих въпросната застраховка на цена от 110 лв. за двама души.
 Седмица по-късно ми се обадиха от агенцията с новината, че авиокомпанията, с която летим променя условията и трябва да летим двойно по-дълго и с голям промеждутък между полетите. Аз реагирах своевременно като казах, че тези условия не ни устройват и искам да отменя пътуването. За мое съжаление те ми казаха, че при това положение ще удържат 35% от стойността. Това ме изненада, тъй като никъде в договора а и в застрахователната полица не пише такова нещо. Тези 35 % включвали цените за хотела, а ще ми върнат цялата сума за билетите.
Някой с подобен казус и като цяло опит в тези неща, би ли се включил с мнение? Благодаря предварително

# 1
  • Milano
  • Мнения: 3 643
Прочетете си пак договорите с агенцията и със застрахователя.

Нямам опит с бг агенции и застрахователи, но би трябвало да е подобно.

1. застраховките ''анулиране на пътуването'' плащат, ако пътуването се отменя по здравословни причини, работа, смърт и т.н. неща които са описани в полицата.

Смяна на часа на полета и голям промеждутък не фигурират сред основанията за анулиране.

2. в договора с агенцията би трябвало да пише, че часовете на полетите могат да бъдат променени от съответните компании. Окончателните часове на тръгване се дават заедно с ''повиквателният лист'', когато се връчват и пътните документи.


Може даже при случай на необходимост да рагрупират хората от различни летища на едно, като им се осигурява трансфер и т.н.


С едно изречение би трябвало да имат право.

Общи условия

Активация на акаунт