Първокласници 2017/2018 - 2 тема

  • 73 089
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 11 566
Здравейте, сега аз съм с молба за помощ. Сборник по математика на Юлияна Гарчева и  т.н,.,стр. 52. Не мога да прикача снимка, затова обяснявам:
Нарисуван 1 лимон под него пише 2 кг.     отстрани ____  кг. +____ =  2 кг.
                4 праскови под тях 3 кг.           отстрани ____ кг. +____ = 3 кг.
                1 орех под него  3 кг.               отстрани ____ кг.  - ____ = 3 кг.
                4 банана под тях  4 кг.              отстрани ____ кг.  - ____ = 4 кг.
Където съм написала черта в сборника е празно квадратче. Въпросът ми е учениците ли трябва да подберат числа, така че да се получат килограмите? Този колектив ще ми вземе здравето. Докато детето не започна 1 клас имах по-добро мнение за умствените си способности. Grinning


То сигурно е късно вече, но... Днес са я решавали.

2 кг. + 3 кг.= 5 кг.              3 кг. +4 кг.= 7 кг.
3 кг.- 2 кг. = 1                     4- 3= 1 кг.

Логика и чудо.
Ох, сега видях че нашите полета с отговора са празни. А вие имате отговор.

# 616
  • София
  • Мнения: 2 301
Дари*, сигурна ли си, че гледаме една и съща задача Grinning
На моя отговорност синчето попълни произволни числа, така че да се получат съответните кг. Напр. за  трикилограмовия орех написа 9 кг.- 6 кг.= 3 кг.
Проверено му че домашното, има звездичка, тук с пълно основание мога да запиша "имаме звездичка".
Този сборник ще го избутаме, но и следващите години ли ще е така?

# 617
  • Мнения: 258
Излезнаха резултатите от КМС малкия ме изненада приятно 58т.
В училище имаха състезание по краснопис. На таблото с краснописа е, а аз все си мисля, че не пише много красиво. Но щом класната смята, че той пише красиво не ми се мисли другите как са 😂😂😂😂.
Вие как сте, как се справят мъниците?

# 618
  • Мнения: X
Моето момче пише сравнително красиво, стига да не бърза. Вече няколко пъти работите му са на таблото с краснопис. По математика е най-добре, няма затруднения засега. Четенето иска още изглаждане, но не го насилвам, вървим лека-полека. Като цяло съм доволна. Всичките му различни от отличен оценки са от бързане и невнимание. Разсейва се много лесно е клас и това също се отразява на работата му.

# 619
  • Мнения: 11 970
Въпреки затрудненията с усвояването на някои букви, както и някои обучителни затруднения и Лъчи пише красиво, ако се старае. Ако го прави на сила не спазва редове и пише грозно. Табло за краснопис нямат, но според пед. съветник, която наблюдава класа от близо Лъчито ще е една от първите, на които ще бъде разрешено да мине на химикал. Аз обаче не съм о'кей с това, тъй като детето има навика да гризе и разглобява, а това вече е опасно, ако пише с химикал.

# 620
  • Мнения: 9 864
моят - според мен - пише грозно. ама много грозно.
класната твърди, че е добре
четенето според мен има поле за подобрение, класната твърди, че има почти отлична четивна техника, малко трябвало да чете повече.

# 621
  • Мнения: 3 960
Здравейте, Алекс е болна вкъщи и сега пишем домашните от днес. Но имам затруднение с разбирането на една задача. По математика учебника е на Просвета+, ако някой може да помогне ще съм благодарна. Става въпрос за урок 49, стр. 53, задача 1 - там има чорапчета и празно квадратче. Дали трябва да се попълни броят на чорапчетата или отговорът се крие в примерите отдолу - ограден в червено сбор на две числа?

# 622
  • София
  • Мнения: 18
Кофикъп, права си. Няма как да пишат диктовки и да правят звуков анализ без да могат да четат. И моята изостава с четенето, съответно има трудности с диктовката. Днес писахме три страници диктовки - срички, думи, изречения, като работихме съгласните една по една и разширявахме постепенно. Накрая започна да й попросветва. Заложено е много бързо темпо за сметка на децата, които не са усвоили материала предварително в ДГ. До втори клас има време, бавно и полека ще им се получат нещата и ще догонят останалите. Няма за къде да бързат, сега се полагат основите. Как сте с диктовките?

В 4-та група в детската градина е заложено изучаването на звуков модел на думата, но трябва да познават буквите/ гласни и съгласни/. За съжаление доста често се претупват нещата и оставят всичко за първи клас.

# 623
  • Мнения: 83
Тази седмица в нашето училище се провежда национална седмица на четенето. Децата имаха различни прояви, свързани с БЕ. Вероятно една от тях е и краснописа.
При нас се проведоха състезание по краснопис и най-добър четец.

Gossips, поздравление за КМС 😊

Следващата седмица, на 20.12 пък ще бъде второто състезание към СБНУ - Аз и светът.
Успех на децата

# 624
  • Мнения: 3 960
Здравейте. Как върви училището? При нас утре ще имат тържество, няма да имат часове.

# 625
  • Мнения: 319
И при нас утрешния ден е за забавление. Ще имат празник (без родители в близко заведение) и само един учебен час. Ще си разменят и малки подаръчета. А вие купихте ли подаръци на госпожите?
Иначе са го голямо Г и смятат с двуцифрени числа вече.

# 626
  • Мнения: 4 068
И нашите ще учат само един час утре - Околен свят, после - театър, после почерпка и еднакви подаръци за всички - книжки. Подарък за учителката - инициативата в класа беше събиране по 10 лв на дете. Половината ще се инвестира в гифт карта и подаръчна кошница, другата половина ще заделим за друг повод. Добре, че има ентусиасти, на които им се занимава с тези неща, това са си големи усилия и като работеща на пълен работен ден наистина ги оценявам.
Другата коледна инициатива, в която участвахме, и която за мен е по-важна, и свалям шапка на госпожата ни, която я организира, е доброволческа акция за дом за деца. Всяко дете от класа занесе подаръци за децата от дома, като молбата на госпожата беше да не събираме пари, а заедно с децата да изберем и купим каквото решим. Дъщеря ми беше много впечатлена, избрахме шапки, ръкавици и лакомства заедно, а отделно тя подари една от плюшените си играчки на единственото 7-годишно момиченце в дома и му написа адресирана лично до него картичка.

# 627
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Утре по време на училище театър, после почерпка и еднакви подаръци за всички - Коледен комплект на Фют.
Подарък за класната - комплект химикалка и тефтер (химикалката гравирана) и календар за стаята със снимка на класа.
По БЕЛ са до малко з, по мат - обобщение на цифрите до 10.
Имахме РС - като цяло добро представяне и резултати. Няколко деца още не могат да свикнат с училищния ред, но госпожата усилено работи по въпроса и съм сигурна, че ще постигне резултат. Няма някакви фрапантни случки, а неща от рода на: бягане в коридора, отваряне на вратите в тоалетната, говорене и въртене в час, бъркане в носа, неподходяща поза на стоене в час и т.н.
Както каза господина по ФВС - най-големия клас са, с най-малко боледуващи и най-много индивидуалисти, които се опитват да се налагат, но не им се получава.
Имахме коледен базар, парите ще отидат за деца от училището в неравностойно положение. Включихме се с удоволствие и с изработка на неща и с покупки.
Ходи на състезанието по БЕЛ на Любословие, има 48 т. от 50 и продължава във втори кръг.
На КМС - със 7 преброени триъгълника и без 10 задача - очакваните 64 точки.
Ходихме на Национален футболен турнир във Велико търново - 4 дни, голяма емоция беше. Станаха първи за тяхната възрастова група. Вчера имаше тържествено закриване на календарната година от клуба. Изобщо празниците започнаха... Simple Smile))
Първокласникът е изморен видимо, няма търпение да идва ваканцията. Аз също!

# 628
  • София
  • Мнения: 2 301
Цитат
Всяко дете от класа занесе подаръци за децата от дома, като молбата на госпожата беше да не събираме пари, а заедно с децата да изберем и купим каквото решим. Дъщеря ми беше много впечатлена, избрахме шапки, ръкавици и лакомства заедно, а отделно тя подари една от плюшените си играчки на единственото 7-годишно момиченце в дома и му написа адресирана лично до него картичка.
мартеа, впечатлена съм. При нас даже подаръчета няма да има, така и не разбрах защо поне по една книжка не се реши да вземем за децата.

# 629
  • София
  • Мнения: 5 937
При нас коледното тържество е утре. Ще си имат някакви песни и танци , ама за пред другите класове. Ще има почерпка в стаята и подарък за Г-жата от нас ( събрахме по 20 лева за всичко това) Имат коледен базар в у-ще, който също е благотворителен, ще се даряват средства на социално слаби ученици в същото училище и т.н., но 1лаците няма да участват, щото на базара ставало тъпканица и блъсканица, и всеки ученик предлага "собствена" продукция. Но ние догодина , 2ри клас ще се включим. Засега сме бил малки.  Ill

Общи условия

Активация на акаунт