МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 383
  • 733
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Nellie B, казала съм на всички близки.
За работата - докато мога ще работя, възможно най-много. Само ако има много болни, излизам болничен и аз, да не споделям ппомещение с тях.

# 241
  • София
  • Мнения: 131
Nellie близките ме знаят от самото начало...но те бяха и подготвени за такава новина, защото знаят, че искаме още едно дете.
В работата - първо казах на шефа и по-близките ми колеги. Сега вече след това дълго отсъствие, може би почти всички разбраха Simple Smile

# 242
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Ние казахме на родителите ни. Отидохме на гости на двете семейства и дъщеря ни (1,3 гд) държеше в ръка положителния тест за бременност.
Понеже е мъничка и са свикнали да я виждат с нещо в ръка , и на двете гостита минаха 20,30 минути докато на бабите и дядовците не им станеше хипер любопитно какво държи. След изтръгване на теста от ръката й следваше оглеждане и въртене на теста 2,3 минути ( от баща ми) и като се светна ни погледна и пита :Пак ли?
А свекърва ми като разбра, че е тест за бременност ме гледа 5 минути и мога на парцали и ми вика: Ти ли?
Да уточня, че много трудно забременях с дъщеря ми и имам 2 неуспешни инвитро.
Никой не очакваше, че ще мога да забременея отново и то толкова скоро. Дори и ние не очаквахме.
Изненадата беше голяма!

# 243
  • Мнения: 623
Аз съм запозната със пренаталните тестове, но съм избрала добър диагностик, който да ми направи пътвата фетлна морфология+ БХС (150лв.)и смятам да се доверя. Това което ме отказа е, че доста заболявания не се откриват с тези неинвазивни тестове. Ако даваха по- голяма сигурност щях да направя, независимо от парите, но сега ще се въздържа. Ще бъда в 12с. 5д. като ми правят феталната и аз също се надявам да ми кажат пола, въпреки че претенции нямам. Повече се вълнувам и чакам да ми кажат, че висичко е наред с бебо.
Някой питаше за това в 11 седмица и няколко дни дали ще се види пола, вчера на една мама точно в този срок на феталната морфология го видяха, но зависи от лекаря и апарата, а предполагам и позата на бебчеток
Аз също съм на фракси всеки ден и утрогестан, който обаче започвам да спирам. Бях на 2*2 сега на 1*1 и от днес или утре само на 1

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 14:20 от ***Alessandra***

# 244
  • Мнения: 47
Как се уведомява работодателя, че съм бременна?

# 245
  • Мнения: 188
Еха, Pippa - колко невероятно! Heart Радвам се за теб, че след толкова услия, най-накрая имате щастлива новина вкъщи. Simple Smile

Аз все още не съм споделила новината с роднините. Само майка ми знае - не се стърпях, пък и кого друг да питам като имам въпроси, освен нея?
Много ми се иска да кажа вече и всички да си знаят, но любимия държи да изчакаме още малко. Та, за сега се "крия". При нас някой надали очаква да поднесем подобна новина, тъй като бебенцето не беше планувано и дори не бяхме коментирали идеята за нов член на семейството. Но пък те чудесата така се случват понякога - без да ги предвиждаме! Simple Smile

Сега се чудя как да им кажа. Едната ми идея беше да им е коледен подарък на всички. Хем ще е много вълнуващо, хем ще минем без да купуваме други подаръци Grinning Малко се притеснявам, че до тогава ще ми проличи обаче. Аз в последно време малко напълнях, а от 2 седмици съм постоянно подута заради запека. Та, скоро може и да ме питат, без да съм споделила.

anitta33 - реда за уведомяване е чрез документ от лекар удостоверяващ бремеността и уведомление в свободен текст. При подаване на уведомлението се хубаво да изискваш номера, с който е заведено уведомлението, за да избегнеш евентуално некоректно отношение.

Аз работодателя не съм информирала още. Трябва да го направя, ама някак ми се иска семейството да разбере преди колегите ми.

За училищата за бъдещи майки - @аnitta33 - провери в гугъл или пък питай доктора си. Той/тя със сигурност ще има някаква информация за тия неща.

# 246
  • София
  • Мнения: 661

Тогава ще съм 12 гс+4...А бебока нали върви назад с около седмица или хипотетично 11гс+4. Мислите ли, че е рано и за преглед, и за определяне на пол? Simple Smile 30-ти щеше да е по-удачно като че ли, но пусто нетърпение Simple Smile

Аз бях в 11 седмица на ранна ФМ и БХС и нямаше проблем, всичко се виждаше, даже ми казаха какъв евентуално ще бъде полът (и то точно такъв, какъвто аз си го усещам Simple Smile )


Прена тестовете определя степента на риск дали ,ще има някакви вродени заболявания и малформации на плода.Има най-различни видове ,като http://www.prenatest.bg/,http://visiontest.bg/,http://www.genomabg.com/ и т.н. Учудвам се ,че никой не е чувал за тях ,а съм чела други групи от други години и термини на мами ,които бяха доста добре запознати с този вид тестове.Правят се м/у 10 и 12 г.с.

Аз си мислех за Пренатест (моят гинеколог ми препоръча някакъв Серенити и ме обърка), но още не съм решила. Изчаках ранната фетална и БХС и всичко излезе към момента ок, при което не съм се разбързала. Иначе Пренатест може да се прави от 10-та до 20-та седмица (то и след 20-та може, но до тогава препоръчват), следователно има време. Смятам, че това е добра опция за бъдещи майки, които имат притеснения я заради нещо, видяно на ехограф, я заради предишна бременност...

# 247
  • Мнения: 6
Привет дами.Днес бях на преглед,видяхме човече,чухме сърчице,беше страхотно Simple Smile
Относно съобщаването на новината-не,ние все още си правим пас.Някак ме е страх да не разваля нещата.Знам,че сигурно звучи глупаво,но...така го чувствам.Все пак в следващите дни ще намеря настроение и начин да съобщя,така мисля хахахах
Относно работата,аз ще съм в болнични до самия термин.Няма начин,работната ми среда не позволява да съм там Simple Smile Поне ще си почина Simple Smile

# 248
  • Мнения: 474
Здравейте ,
И аз се записвам с термин 12.05.2018г. Проблеми  с повръщането нямам ,но досега минах и през възпалени венци,сърцебиене /ходих на кардиолог/, запек и хемороиди.Чудна картинка , като си сложа утрогестана сутрин и ми се спи до вечерта - докато не си сложа следващия утрогестан / когато се пие вреди на черния дроб/ ,правих си и първите изследвания и съм с увеличени чернодробни показатели АЛАТ и АСАТ и все така се оптивот да ме убедят ,че за бременни било нормално.Все пак Вие скъпи мами не пиете лекарства ,но аз съм на
-аспирин всеки ден
-Фраксипарин инжекция през ден
-Огестан /витамини за бременни/
-Неофолик мета /според генетика не усвоявам обикновената фолиева киселина/
-Нош пак пия чат пат ,да не ме боли корема
-Диаспорал -магнезий пия вечер преди да си легна /хем действа разхлабващо ,хем да не изтръпвам цялата докато спя-намаля крампите/
Незнам ,защо но никой не е писал за пренаталните тестове да скъпи са ,но аз в понеделник ще си пускам Вижън / за Даун ,Патау,Едуардс и още няколко хромозома + пола на бебето/.Удоволствието е 1300лв и 5 дена чакане ,мисля ,че ги изпращат във Англия или Белгия , незнам обърках се вече.
Фетална морфология съм записала за 09,11,2017г при доктор Стоилов във Добрич.
Извинявай а аспирин защо пиеш?

# 249
  • Мнения: 44
Здравейте, мами! Simple Smile И аз се включвам към темата. Моят термин е на 4 май. Знаех още от първия ден на зачеване, че съм бременна (ако мога така да се изразя), защото имах всякакви неразположения и за мен всичко беше ясно  Simple Smile Тестът показа две черти на 23 август, 5 дни преди закъснение, и беше само за потвърждение на мъжа ми, защото не ми вярваше  Laughing Аз искам да питам някоя мама около моя термин знае ли вече пола? При мен се стекоха нещата по малко по-различен начин. На 24.10 реално ще ми е втория преглед, защото с лекарката решихме да правим изследвания и скрининг на едно. На първия преглед се видя бебе и точица, която лекарката определи като сърчице, което е в процес на развитие, но така и не съм ходила да го чуем. Чудя се с биохимичния скрининг може ли да се види пола в 13г.с.? Извинявам се, ако някой вече е писал за това, но не мога да ви изчета.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 11:16 от Zvezdichka90

# 250
  • София
  • Мнения: 661
Моят термин е няколко дена по-рано и ми казаха вероятния пол преди 10 дена. От кръвното изследване (БХС) не може да се каже, но при ехографския преглед виждат какъв е евентуално.

# 251
  • Мнения: 44
Моят термин е няколко дена по-рано и ми казаха вероятния пол преди 10 дена. От кръвното изследване (БХС) не може да се каже, но при ехографския преглед виждат какъв е евентуално.

Супер! Значи ще се види нещичко Blush Вече нямам търпение. А на теб какво ти казаха, че ще бъде и какво искаш да е?

# 252
  • София
  • Мнения: 661
Аз не съм имала конкретно желание...като цяло еднакво и момченце, и момиченце ми се иска (някак си винаги съм си представяла, че ще имам по-голямо момченце и 2-3 г. по-късно - момиченце), но в случая някак още от началото на бременността си го представях бебчо като момченце. И лекарят каза, че вероятно е младеж. Simple Smile

# 253
  • Мнения: 44
Аз не съм имала конкретно желание...като цяло еднакво и момченце, и момиченце ми се иска (някак си винаги съм си представяла, че ще имам по-голямо момченце и 2-3 г. по-късно - момиченце), но в случая някак още от началото на бременността си го представях бебчо като момченце. И лекарят каза, че вероятно е младеж. Simple Smile

Аз много искам момиченце Simple Smile Мъжът ми също. Много от приятелките ми са усещали какво ще е още преди да разберат пола, аз обаче не го усещам Sad Само предполагам, че ще е момиче, защото ми се дояжда често сладко, а месо въобще не ми се яде и не близвам. Важното да е живо и здраво. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 6
Здраейте момичета Simple Smile
Да ви попитам-вие как сте с яденето?Днес ми се случи да ми се вие свят от глад по определена храна,която по принцип мога да си приготвя,но започва да ми се повдига докато готвя и се наложи да си поръчам за вкъщи.Много ми беше странно,неможех да я заменя с друго ястие и ми беше изключително лошо (виене на свят и гадене ),докато не си получих желаното.По принцип не съм разглезена и не ми се е случвало до сега.Беше много странно.

Общи условия

Активация на акаунт