Не знам как да постъпя

  • 7 723
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
5 години, като шестата е държавен стаж, който мога да карам във всяка една държавна болница в България. Ще оставя времето да покаже, може би не е най-правилното решение, просто така го чувствам. 😕

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 596
Съгласна с Амур. Според мен човекът се опитва да скъса с теб, но няма очи да ти го каже.

И хайде стига с това "ще се боря за връзката си". Стигнало ли се е до борба от страна на единия и до дърпане от страна на другия, пиши я бегала тая връзка.

# 17
  • Мнения: 36
А защо и той ми казва че ще се бори, вече съм тотално объркана.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 080
Накрая ще се уморите от толкова борба.

# 19
  • Мнения: X
Е, с какво ще се бори точно, с липсата си на тръпка ли? Ама че абсурдно. Изчерпали сте се. Може пък егото да му галиш с това, че си готова на всичко, що да не го поухажваш малко, докато той се изживява като примадона и се бори с охладняването си.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 596
Той може много неща да казва. Важното е какво показва. Отвори си очите, щом се е стигнало до разговор, обсъждане на отношения и нужда от почивка, значи нещо не е наред. Трудно се лепи връзка, която е тръгнала към края си. В повечето случаи просто се удължава агонията. По-добре човек да сложи кръст и да пробва наново с друг. Това го разбрах по трудния начин с едно мое бившо гадже. И той така - ама не знам, ама дай ми малко време. И какво? Накрая се оказа, че през това време е свалял друга и е гледал дали с нея ще потръгне. Като потръгна, ме отряза. Преживях го ама и аз така си бях навила да се боря преди да разбера за другата. Добре, че той ме отряза, та не си причиних това унижение, да се "боря" и да се излагам пред другите, които и без това вече знаеха за нея. Сега като погледна назад, направи ми услуга. Въпреки че тогава не мислех така.

Е, година по-късно другата го заряза, та нещата се въртят. Тогава на него му се наложи да преживява раздяла. А аз вече бях със сегашния си мъж и загърбила всичко с бившия отдавна.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисля, че излишно си губиш времето да умуваш над връзка, която е приключила. Направил е елегантен опит да те разкара. Видял е, че не пускаш лесно и сега ще пробва заобиколни начини. Най-малкото иска да освободи терен, за да пробва и с други жени.
Хубаво е да приемеш фактите, за да престанеш да се унижаваш.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
А защо и той ми казва че ще се бори, вече съм тотално объркана.

Защото не му стиска да те отреже генерално, пък и нали във всички филми и сапунки, все се борят за връзките си.

За мен, това е клише- ако има чувства, никаква борба не трябва.
Ако няма, но има общи бизнеси и собствености, и деца- има смисъл да се борят, за да постигнат разбирателство.
При теб не е такъв случая, затова не се заблуждавай, ами си дай сметка че и теб те устройва прекъсването на връзката.
От разстояние е изгубено време и разочарование, че и намразване накрая.

# 23
  • Мнения: X
А защо и той ми казва че ще се бори, вече съм тотално объркана.
А какво да ти каже, след като ти заявяваш, че ще се бориш?
Няма смелост да те отреже директно....
И каква борба очакваш от него, след като ясно ти е казал, че вече не си му тръпка?

Ако изобщо има някакъв шанс за връзката ви, той би бил в резултат от твоето рязко и категорично отдръпване от него.Т.е., като се видите/чуете и се стигне отново до някакъв такъв разговор, просто кажи:"Ами, о.к., щом така си решил, аз нямам против.Нека си починем един от друг и да видим "възможностите на света"-казано с усмивка.Млади сме още, светът е пред нас!Друго какво да ти кажа?!Освен да ти пожелая всичко най-най.....Обаждай се, като се сетиш.....ако имам време, може да пием по кафе!Айде, чао!" или нещо подобно.Тръгваш си и не се обръщаш назад.
Подобна реакция най-малкото ще го    Shocked   , защото е неочаквана.Дори да се зарадва, че така лесно се е "отървал", повярвай, няма да спре да го гложди защо ти така лесно си се съгласила, че дори направо си бързала да си тръгнеш.....остава му едно такова чувство, че макар вече да не те е искал (или поне си мисли, че иска и нещо друго), не му харесва, че ти също очевидно не го искаш в живота си.
Това може да обърне картинката и да те види в светлина, която не познава у теб.
Естествено, че няма гаранции.
Но да се "мъкнеш" след него и да се бориш за него, е предварително загубена кауза.Колкото повече се бориш и молиш, толкова повече той ще охладнява към теб.

# 24
  • Мнения: 36
Казва ми , че има чувства. Тази тръпка за, която ми говори я асоцирам с подкосяването на краката, с така наречените пеперуди в стомаха, еуфорията в началото. За мен е нормално да я няма, връзката уляга все пак. А може би иска да преследва “тръпките” в живота и да не прави разликата между двете неща. Може би просто съм твърде наивна наистина и нещата са ясни, просто подсъзнателно не искам да го приема.

# 25
  • Мнения: 36
А за показването, както казах не се е променило нищо в отношението му спрямо мен. Преди 4-5 дена подарък ми направи.

# 26
  • Мнения: X
Година и половина при връзка от разстояние е много рано да няма вече пеперуди.

Човекът иска да ходи по жени, а не да уляга пенсионерската. Негово право е. Може и да има остатъчни чувства, но не са достатъчно, иначе нямаше да те подлага на това.

# 27
  • Мнения: 3 542
Пишеш, че си млада и наивна. Затова послушай Amour* и няма да пишеш пак в раздела тема, че той е неоткриваем и ти си с разбито сърце.
Учи си, срещай се с нови хора, на 21 си, има чудесни млади момчета около теб със сходни интереси. Познавах двойка момче и момиче на 21, те се разбираха прекрасно и бяха заедно от 5 години, просто решиха, че искат да срещат и други хора сега, а не след 10 години. Разделиха се и имат свой живот сега.

# 28
  • Мнения: X
А за показването, както казах не се е променило нищо в отношението му спрямо мен. Преди 4-5 дена подарък ми направи.

От моя гледна точка, неговото поведение означава: "писна ми от обвързването с теб, уморен съм от връзката, искам свободата да се свалям и да правя секс с други жени, не искам връзка от разстояние, също не мисля че искам да се женя за теб и да направим 5 деца в следващите 3 години, без да съм видял какво друго има "на пазара". нямам нищо против обаче да си останем "приятели", ако това значи да ми изслушваш проблемите, да ми повдигаш самочувствието с това, че ме обичаш и страдаш по мен и от време на време ако нямам други опции - да правиш секс с мен. Но ако имам други опции - не искам да се чувствам обвързан с теб".

Очевидно няма как това в кавичките да се каже директно, затова се казва по объркващия начин. Аз на Ваше място не бих се занимавал и откакто почнах да разбирам женското линго в подобни ситуации - не съм се занимавал Simple Smile Наистина е по-често за жена да остави някой приятел/гадже дълбоко във френдзоната и да го мотае с двусмислено поведение, но и мъжете го правят. И казаното от него ми звучи почти толкова клиширано колкото "искам да останем само приятели". Май мъжкият вариант на последното беше "искам отворена връзка", той малко по-различно го е казал, но ефективно това иска Simple Smile Пробвайте да му го предложите и ще видите какъв ентусиазъм ще прояви.

Но ако искате се борете - може примерно да си направите 1 дете, което да го обвърже. Тъкмо така най-вероятно ще останете тук и няма да загубим още един лекар, чието образование и квартира сме плащали с данъците си, на запад.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 596
Това последното ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт