Йоркширски териер - тема 10

  • 77 545
  • 782
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 156
Развесели ме определено.Притесняват ме иглите, доктора каза, че ще ги махнат ако му пречат. А физически до кога растат?

# 61
  • Мнения: 7 106
Много е относително това с растежа на йоркито. Някои растат до към 6-тия месец и после до годинката може да сложат още 100-200 гр. максимум. Други и след годинката наддават. Моята на 6 месеца беше около 2,200 сега на почти 4 години е около 2650 +-100 гр. варира лято/зима.
Обикновено костният растеж завършва около 8-10 месец и тогава се счита че и растежа е приключил. Наддаването на кг. от тук нататък си зависи от храненето, костната структура и др.
При вас има струпване на обстоятелства които пораждат по-ниско тегло в момента - злоядство и травма. Ако оправите храненето и когато се възстанови от травмата може и да стигне 1,600-1,700 гр. , а може и да не  Mr. Green. Божа работа е това Simple Smile)). Ако не му се "броят костите" и не изглежда видимо хърбав, не се притеснявай за теглото. Обсъди в ветеринарите някакви витаминни добавки, защото при злоядците може да има липса на важни витамини и минерали в този интензивен период на растеж и развитие.
По другият въпрос не мога да взема отношение, само ви пожелавам бързо възстановяване.

# 62
  • Мнения: 156
Витамини му давам за бебета. За мен е много слаб ,лакум е само за нашата храна, аз бих му давала, но спира веднага да яде. За това нищо не му давам и ми е жал. Една консерва от 400 грама я яде 3-4 дена

# 63
  • Мнения: 7 106
......лакум е само за нашата храна, аз бих му давала, но спира веднага да яде. ....

Ами ето това е проблема. Пречупиш ли се да дадеш веднъж, гранулите и консервите стават аут.
И от тук идва големият въпрос-Защо давате от вашата манджа, ако не възнамерявате принципно да храните с нея? Така обърквате животното и си създавате излишни ядове. Моята НИКОГА не проси от масата, защото няма идея какво ядем ние. Когато реша да и дам човешка храна /разбирайте месо, плодове или зеленчуци/ ги давам само в нейната купа извън нашите часове за хранене. Затова тя не свързва нашето хранене и нещо вкусно за нея, заради което да скимти под масата, да "гледа с тъжни очи" или подобни "покъртителни" изпълнения.
Не го приемай като критика лично към теб  Peace. Просто наистина се учудвам как хората сами се завъртат в някакви  ситуаии  с които сами си създават излишни главоболия  newsm78
Щом харесва домашната храна - готви му. Без сол и подправки. 

# 64
  • София
  • Мнения: 38 476
И моята си счупи крака в лакътя на 4 мес. И тя е с игли. Пазихме я май докато махнаха конците. После ... не се спря. Моята е много голяма - 3500 г. Сега пък само дреме по цял ден, като котка е станала.

За храната - моята пък си проси вечер. Само аз й давам, 1-2 късчета. Иначе й оставям купата и по някое време, около обяд си я изяжда.

# 65
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
......лакум е само за нашата храна, аз бих му давала, но спира веднага да яде. ....

Ами ето това е проблема. Пречупиш ли се да дадеш веднъж, гранулите и консервите стават аут.
И от тук идва големият въпрос-Защо давате от вашата манджа, ако не възнамерявате принципно да храните с нея? Така обърквате животното и си създавате излишни ядове. Моята НИКОГА не проси от масата, защото няма идея какво ядем ние. Когато реша да и дам човешка храна /разбирайте месо, плодове или зеленчуци/ ги давам само в нейната купа извън нашите часове за хранене. Затова тя не свързва нашето хранене и нещо вкусно за нея, заради което да скимти под масата, да "гледа с тъжни очи" или подобни "покъртителни" изпълнения.
Не го приемай като критика лично към теб  Peace. Просто наистина се учудвам как хората сами се завъртат в някакви  ситуаии  с които сами си създават излишни главоболия  newsm78
Щом харесва домашната храна - готви му. Без сол и подправки. 

Ние не даваме  Grinning
Тогава къде е проблема  Crossing Arms ?!


Моя продължава да се храни от ръката ми ,  не големи количества вече втори ден яде така  Crazy
поне успявам да го излъжа 3 пъти на ден така .

Гранулите са му royal canini за бебета йорки ( продават се само малки пакети от 1 кг и цената е 24$ ( с таксите)   Sunglasses , преди тази марка бях взела друга пак висок клас с риба но грам не я хареса , ще мъчим и упорствам с последните гранули , вероятно ще купя и витамини добавки )







п.п. Free Agent ти каква даваш , може да пробвам вашата
УФфф

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 18:00 от Desss

# 66
  • Мнения: 156
Аз именно това казвам, ние не му даваме нищичко,давала съм му месо от заек веднъж, той също не знае какво ядем, но не му пречи да виси под масата

# 67
  • Мнения: 156
И моята си счупи крака в лакътя на 4 мес. И тя е с игли. Пазихме я май докато махнаха конците. После ... не се спря. Моята е много голяма - 3500 г. Сега пък само дреме по цял ден, като котка е станала.

За храната - моята пък си проси вечер. Само аз й давам, 1-2 късчета. Иначе й оставям купата и по някое време, около обяд си я изяжда.
Как мина махането на иглите?Имаше ли период на възстановяване?
Аз именно това казвам, ние не му даваме нищичко,давала съм му месо от заек веднъж, той също не знае какво ядем, но не му пречи да виси под масата

# 68
  • София
  • Мнения: 38 476
Не сме махали игли. Там са си.

Храната май е Royal canine mini adult  / като цветенца са гранулите/. По- евтина е от отделните пакети, а май съдържа същото.

# 69
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не сме махали игли. Там са си.

Храната май е Royal canine mini adult  / като цветенца са гранулите/. По- евтина е от отделните пакети, а май съдържа същото.

Мерси  Grinning
то ти сега даваш такава а преди годинка каква си давала ?

# 70
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Има ли някой,който дава храна БРИТ? Не мога да се орентирам на таблицата отзад колко трябва да давам.

# 71
  • София
  • Мнения: 8 348
ами, да речем че аз
ама брит кеър

# 72
  • Мнения: 600
Има ли някой,който дава храна БРИТ? Не мога да се орентирам на таблицата отзад колко трябва да давам.

Какъв Breet по точно?Аз давам Breet Green Free.Снимай таблицата да я видим.

# 73
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394

# 74
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Виждам кг и месеци, но там започват от 5 кг, а за куче 1.5кг колко е дневната дажба не разбрах?

Общи условия

Активация на акаунт