Йоркширски териер - тема 10

  • 77 501
  • 782
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 1 579

Съвсем отделен въпрос е колко добра/лоша храна е Роял Канин.

Може ли малко коментар по темата?За новобранците,който още не са се ориентирали да споделите малко опит и лични впечатления относно храна и козметика?
Благодаря

# 646
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моята яде 50 гр на ден,  а е на 10 мес, 3,5 кг. Абсурд е 700 гр  бебе да яде 55 гр. Щом не е видимо кльощаво и изнемощяло значи му е достатъчно храната.

# 647
  • София
  • Мнения: 622

Съвсем отделен въпрос е колко добра/лоша храна е Роял Канин.

Може ли малко коментар по темата?За новобранците,който още не са се ориентирали да споделите малко опит и лични впечатления относно храна и козметика?
Благодаря

В нашия случай най-добре приетата храна е ND. Минала е през Акана, Есеншълс, Платинум, РК стартер. ND я хапва с апетит.
Козметика- купувам шампоаните на Артеро, балсам ни дават от салона, купуваме и един син спрей за разресване на Артеро, както и течни кристали на Крис нещо си. Мия очите с тампон с мицеларна вода. Зъбите с едни стикове, които обожава и общо взето това е Simple Smile

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Човешка мицеларна вода ли?  newsm78

# 649
  • София
  • Мнения: 1 358
И ние храним звяра с ND, харесва му Simple Smile

# 650
  • Варна
  • Мнения: 725
Ние храним с Belcando finest grain free  , доволна съм . За козметика и аз ползвам кристалите на Крис нещо си (и аз му забравих името ) и от тях съм много доволна . Очите почиствам с лосион на Верселе Лага.

# 651
  • София
  • Мнения: 622
Човешка мицеларна вода ли?  newsm78
Да

# 652
  • София
  • Мнения: 423
А може ли да ме насочите от къде купувате шампоани и балсами Артеро и останалите? Купих балсам за йоркита от фризьора, 20лв 100мл концентрат, който аз трябва да разтворя в 1 л Thinking

# 653
  • София
  • Мнения: 11 977
Шампоан и балсам на Pure paws, кристали на Крис Кристенсен, спрей за разресване на pet head. Храната е Акана Ранчлендс, дентални стикове на Вирбак.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 13:25 от змия

# 654
  • Мнения: 7 106
Моята яде 50 гр на ден,  а е на 10 мес, 3,5 кг. Абсурд е 700 гр  бебе да яде 55 гр. Щом не е видимо кльощаво и изнемощяло значи му е достатъчно храната.

Според таблицата на РК Джуниър 10 месечно йорки с очаквано тегло около 3 кг. трябва да яде 53 гр.
5 месечно с очаквано тегло да речем 2 кг. трябва да яде пак 55 гр. Ако разгледате таблицата ще видите че до 5-6 месец грамажа на храната НАРАСТВА, защото това е възрастта на най-усилен растеж и има нужда от по-голяма дажба и след това грамажа НАМАЛЯВА, като йорки  след 10 месеца се води Adultе и се храни със съответната храна и съответната дажба



Аз лично храня с Акана от 2-3 години и съм много доволна.

# 655
  • София
  • Мнения: 622
А може ли да ме насочите от къде купувате шампоани и балсами Артеро и останалите? Купих балсам за йоркита от фризьора, 20лв 100мл концентрат, който аз трябва да разтворя в 1 л Thinking
Взимам шампоана, балсама и спрея за разресване от груминг салона до Седика мол. Купувала съмни от зоомагазин Тигър в центъра, но предполагам и на други места ги има.

# 656
  • Мнения: 34
Оххх... вече съвсем се обърках с това хранене. Както казах храня я с РК и дажбата за куче което е 2кг е 55гр. на ден за 5 месечно. Тя тежи 690гр. тати 1,200 а мама 1,500  истината е,че аз незнам моя фъстък колко ще порасне. Виждала съм нейни сестрички от предни кучила ,много са дребни в зряла възраст с тегло от 1кг до 1,300кг. Аз и давам 19гр.на ден ,но не знам правилно ли е,започвам да се чудя дали не я държа гладна... Sad  Но пък е жизнена и много игрива.

# 657
  • Мнения: 7 106
Няма единствен верен отговор. Просто пробвай за период  от един месец да увеличиш дневната дажба и проследи какво ще се случи. Именно, защото е в най-подвижната фаза и в период на най-усилен растеж тези 19 грама дневно, колкото и да тежи ми се струват доста малко. Няма да я прехраниш за 1 месец, нито ще надебелее, нито ще стане макси, ако и е заложено да е мини. Опитай и сама прецени. Всяко куче се развива с различни темпове и никой не може даже да предположи на твоето малко ли му е дажбата или много. Тези дажби на опаковката са ориентировъчни, а не задължителни, затова всеки стопанин се ръководи според кондицията, апетита и общото състояние на любимеца си. Спокойно, не е толкова страшно Grinning

# 658
  • Мнения: 34
Въпроса е,че във втори и трети месец и давах много,по 25гр. и отделно кисело мляко по малко. Когато и давах по толкова тя беше много ленива,само спеше и ядеше не искаше да си играем,а коремчето беше вечно подуто . Казаха ми да и намаля яденето според теглото да ги изчислявам,намалих го и изведнъж това куче стана закачка голяма,както и продължава да е игрива. Но се чудех дали не и давам малко понеже я водих на двама различни Вет. Единия каза давай и по 55гр. на ден както пише на опаковката,а другия ми вика кучето изглежда добре,продължи да я храниш по същия начин. Затова исках и мнения от всички Вас. Ето я и моята бонбонка Миа Heart

# 659
  • София
  • Мнения: 8 348
значи правилно сте се ориентирала.
Давайте, да речем, 20 грама и щом кучето е игриво и щастливо, всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт