Хората по целият свят ли се промениха, или само в България?

  • 34 115
  • 298
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 473
За какъв ген иде реч??
Всичко е до средно IQ.
Ми не е високо като средно стойности у наше село, но пък си зависи изцяло от индивида как и дали ще се развие.

# 91
  • Мнения: 9 052
Според мен нито немците са такива цветя за мирисане както ги описаха, нито пък българите са толкова кофти.
 

# 92
  • Мнения: 1 080
Нито "Гераците", нито Бай Ганьо , нито Кириак Стефчов, нито Нено и Неновица са случайни образи те въплъщават българщината.

# 93
  • Мнения: 9 052
 както и Баба Илиица ...

# 94
  • Мнения: 22 036
От кога има македонска нация?. До колкото знам, някои държави признаваме само политическата формация, наречена държава. Много им се иска и нация да са, ама не са.

# 95
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
От кога има македонска нация?
Съществуването на обособена македонска нация е условно, сложно и политически разтегливо.

Категоричното и отричане обаче е елементарен признак що за човек си. Моля без подобни злобни офтопоци!

# 96
  • Мнения: X
Аз пък не мога да разбера какво толкова драпате да изкарате македонците българи. Да си вземат гените и да бягат надалеч, само ако обичат да спрат да ползват български паспорти. Харизвам им и Александър Македонски, и Луната.
През последните години се случи да срещам доста македонци, повечето от които сравнително млади и образовани. Еми нищо общо не намирам с тях, както и със сърбите и по никой начин не ги чувствам близки. Само веднъж не издържах и една мома почти я разревах заради "македонския" език. Всичко разбирала като говорим на български, ти да видиш изненада!

# 97
  • Мнения: 2 843
Време е вече да престанем да се фиксираме около травмата "Македония": що пролята кръв, що борби и кроежи, хайдушки копнения - и за какво? Ето, Василена говори за "вие - българите" и "ние - макадонците", очевидно не се идентифицира като българка, нещо повече - показва неприязън към българското. На вас ви е криво от това, даже и на мен - хем не съм националист - ми е леко дискомфортно, иска ми се да ѝ кажа за късните национализми и въобразените общности, за това как при тях сега протичат процеси, които при нас са се случили през 19. век, за езика и Блаже Конески, който преди това е бил Благой Конев, за това колко нелепо е да градиш митологии - и както в България има учени, макар и малцина, които проблематизират българския национализъм и митология, така не е лошо и при тях да се появи някой изследовател деконстуктивист (впрочем напоследък има нещо позитивно в тази насока - македонският министър на културата, доколкото помня, реши да спре онзи безумен проект "Скопие 2014", по който бяха направени многото паметници и пантеони, които превръщаха града в атракция). Та, може и да изпитваме дискомфорт, но историческите и политическите процеси са такива, че не можем да повтаряме Вазовото "Македония е наша", не можем да вменяваме на македонците - ако те не искат - да се чувстват българи, това е положението и трябва да се приеме: има македонска нация. Употребявам понятието "нация" като политически/идеологически конструкт.

# 98
  • Мнения: X
Разбира се, че има македонска нация. Няма македонски гени, което всъщност твърдеше Василена или как там ѝ беше името.

# 99
  • Мнения: 2 843
Имах предвид написаното от Down Under, с която инак се разбирам чудесно; просто го използвах като повод, защото е често срещано твърдение сред българите, че няма македонска нация.

# 100
  • Мнения: X
След като има македонска държава, много ясно че има хора с националност македонска. Не е и важно кой какви гени носи, нито на чии език много прилича неговият. Тъпо е като хем са македонци, хем с нокти и зъби драпат за български паспорти или дори като пишат активно в български форуми. Да си вземат нацията и по живо по здраво да се оправят с каквото имат. Достатъчно друг скраб си имаме.

# 101
  • Мнения: 1 945
Темата не е за Македония и македонците и ще ви помоля да спрете да ме обсъждате .
Една жена тук използва това че открито винаги съм заявявала че самосъзнанието и самоопределението ми е македонско и когато им кажа със факти те какви са -се започва винаги ...ами ти македонката ...Пет пари не давам за мнението на хора с промиван мозъци ...с десетилетия от ченгета на дс и българска пропаганда и манипулация .
Аман от фашизоидни психопатици, които си мислят че могат да решават кой какъв да се чувства
без да знае и капка от историята на този другия . Историята на измъчвани хора вкарвани в затвори заради това че се наричат македонци , забрана на песните ни , забрана изобщо на самоопределение .
 Аман от фашисти . Нашия празник не е 3 март, нашето Априлско ..е Илинден и няма предатели ..нашия Левски е Гоце Делчев ...нашата история не е вашата .
Аз и хората около мен си решаваме какви да се чувстваме - аз си знам дали ми е по близка Пенка от Трън , Ганка от Разград или  Станка от Видин ...Аз си знам че тези които с които съм имала обща съдба и са ми близки са от Вардарска Македония и от Егейска Македония . Моите песни са и техни песни, моите традиции и обичаи са и техни ..Сърцето ми не трепва грам при Дилмано пиперо или Изкарай Гано говедата ..а само за македонските песни и за Йована от Вардар или Милица от Егея . Милиони хора от САЩ, Канада , Австралия са заминали преди началото на 20 век и винаги са се чувствали македонци . Лъжа е , долна , мръсна манипулация на бъл националисти ..всичко свързано със македонците . Не е просто лъжа , те са отвратителни долни манипулатори и работят да изтрият това самосъзнание и да асимилират македонците ...затова раздават като семки паспорти ..с цел ...ченгесарски методи ...Македонските дружества които са забранени тук в бг , но в белия свят ги има много добре знаят това .
И ...няма да им се получи на българите ...Напротив ! Ще се задейства закона от физиката за всяко действие ,,,
има равно по сила противодействие

Сменете темата ..говорете за "невероятните" българи ...Ако искате мога да ви слагам всеки ден информация тук
за наръгани хора, корумпирани полицаи , за бездушие ..и мерзост , за омраза към кой ли не ..включително и към успели българи ...Просто нема такива хора

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 23:28 от ***vasilena***

# 102
  • Мнения: 2 843
Благодарим за комплиментите! Simple Smile
А какво мислиш за сърбите?

# 103
  • Мнения: 1 007
Благодарим за комплиментите! Simple Smile
А какво мислиш за сърбите?

След като отговориш на Аглая, моля пиши и за шиптърите какво ти е мнението, велика македонко!

# 104
  • Мнения: 3 120
Гоце Делчев е велик българин, няма спор за това.

Общи условия

Активация на акаунт