Разказва ли вашето дете минали неща?

  • 5 924
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте,
Детето ми вече на 5 и половина ми сподели че не се ражда за първи път и че не съм първата му майка. Каза че преди да дойде в корема ми били някъде където има кал и  цветя. Спомня предишната си майка, която се казвала Стефани.

След споделяне с няколко човека открих , че и други деца във възрастта до 5-7 години говорят спомняйки си неща от преди.
Реших да събера всичко в книга.
Моля споделете вашите истории тук.

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
Не, не ми е разказвал. Но съм забелязала, че има навик да доукрасява чуто от други.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Фанразията им доста работи.

# 3
  • София
  • Мнения: 964
Не ми е разказвал нещо странно,освен че припомня за някой случки,когато е бил на 1 или 2г.,т.е няма как да си спомня,но според мен си представя реалната ситуация,ако ме е чул да разказвам случая на някого или ако е гледал снимки.

Иначе,когато беше на 3-4г. си имаше въображаем приятел,с когото си говореше,но вече отшумя.
Чувала съм,че при доста деца се появява този "приятел"  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 979
Мдаа, през почивните дни имахме проблем и викнах майстор/ малкия спеше/ След това ми разказа, че е поръчал  на  майстора да му направи някакви неща по стена  за катерене и той му обещал и щял да дойде утре да му ги направи. Питах човека, аз за всеки случай, каза че няма нищо такова. Та така де бъркат сънища с реалност, спомени с действителност и т.н., да не говорим за развинтеното въображение.

# 5
  • Мнения: X
 Развинтено въображение и много филми, които гледат децата, не винаги съобразени с тяхната възраст.

# 6
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
До пет-шест години децата помнят миналите си животи. Много от тях разказват за това на сегашните си родители. Има такава тема тук, в която майки споделят такива истории. Моето дете има влечение към Англия от малко без никога да е бил там и твърдеше, че баща му се казва Джон. Сега, вече по-голям не си спомня за Джон, но го влече всичко свързано с Англия. На шест години чете и пише на английски.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 366
Глупости. Минали животи, които децата помнели до 5- 6 години Sob

# 8
  • София
  • Мнения: 23 147
едно познато дете разказва такива работи, ама не съм сигурна дали не си е събрало каквото е подочуло от тук там.
според него чакали в една стая много бебета и си избирали родители.
та той и братчето му си избрали точно неговите родители.
имаше и още подробности , ама не съм ги запомнила.
споделил е че и сестричка имали, и тя ги била избрала, само чакала да и дойде времето.
та и ние чакаме да видим дали ще се появи.
тия познати не искат трето дете, та ще видим  Crazy

# 9
  • Мнения: 46 403
Не, никога. Никога нищо не е чувала, виждала, помнила, не е имала въображаеми приятели, нито детски кошмри, въобще - скука.

# 10
  • Мнения: X
До пет-шест години децата помнят миналите си животи.
Защо до 5-6? На 7 не, така ли?

# 11
  • Мнения: 1 565
Аз също не го вярвам това ,но аз като голям човек съм сънувала град в който никога не съм ходила не съм се интересувала по никакъв начин и нищо не знам за него ,но в съня ми бях там и беше толкова реално и имах чувство ,че цял живот съм живяла там и това го сънувах поне три пъти ,а след това ,колкото и да исках не съм го сънувала повече .Кой да ти каже ,може с някой друг живот да съм била там .

# 12
  • Мнения: 414
Преди време сънувах едно място няколко пъти. Никога не го бях виждала преди и остави едно такова странно усещане в мен. Не му отдадох особено значение, просто си останаха необясними сънища. След години гледах стар филм, който знам, че съм гледала и преди. И хоп! В една от сцените е точно това място.

И ето как един "мистериозен" сън, с абсолютно непознато място се разкри. Явно съм гледала филма, сцената е сигурно минута, видяла съм мястото и на някакво подсъзнателно ниво се е записало, но на съзнателно ниво не. След сънищата изобщо не си спомнях да съм го виждала това място, но явно съм, просто не помня. Мозъкът ми е извадил тези несъзнателни спомени и ги е вкарал в сънища.

Нищо мистично, съвсем просто и логично обяснение Simple Smile

# 13
  • Мнения: 17
Една вечер синът ми сподели,че не иска да умира,защото душата му щяла да отиде в коремчето на друга майка,а той не искал да ме изгуби.
 Разговаряла съм и с други майки,чийто дечица имат спомени.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 366
Това не са спомени, а фантазии.

Общи условия

Активация на акаунт