Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-20

  • 59 227
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 518
Аз бих изчакала, не го наемаш, а купуваш... При положение, че няма да ти е удобно и е под определената от теб сума, не знам какво го мислиш.

# 166
  • Мнения: 4 559
Аз бих изчакала, не го наемаш, а купуваш... При положение, че няма да ти е удобно и е под определената от теб сума, не знам какво го мислиш.

И аз така мисля Flowers Bouquet Все някак ще се появи подходящия. То като мъжете  - компромиса после води до труден живот или трудна раздяла Wink

# 167
  • Мнения: 25 736
Малък е на живо Simple Smile Трябва да се откажа от местенце за работа и от библиотека, а то няма да има как да работя...
Тогава продължаваш да търсиш. Grinning

# 168
  • Мнения: 1 146
А някой може ли да ми каже каква следва да е температурата в неотопляемо жилище през зимата, за да се заключи, че няма да е клинч зимата с отопление? При нас миналата година в сграда с ТЕЦ, първи етаж над мазета, в които минават големи тръби на ТЕЦ, но с веещи се прозорци - беше около 13 - 15 градуса в големите студове без никакво отопление. И се страхувам, че няма да успеем да се отопляваме тази година. За сравнение в друг панелен вътрешен апартамент, среден етаж, температурата беше около 20 градуса  с минимално опотление или почти без пускане на радиатори.
На мен при температура под 22 градуса ми е студено.

# 169
  • Мнения: 4 518
А някой може ли да ми каже каква следва да е температурата в неотопляемо жилище през зимата, за да се заключи, че няма да е клинч зимата с отопление? При нас миналата година в сграда с ТЕЦ, първи етаж над мазета, в които минават големи тръби на ТЕЦ, но с веещи се прозорци - беше около 13 - 15 градуса в големите студове без никакво отопление. И се страхувам, че няма да успеем да се отопляваме тази година. За сравнение в друг панелен вътрешен апартамент, среден етаж, температурата беше около 20 градуса  с минимално опотление или почти без пускане на радиатори.
На мен при температура под 22 градуса ми е студено.
Не съм специалист, но мисля, че няма значение каква е температурата. Има ли отопление, апартаментът ще е топъл. По-важното, според мен, е да няма места, от които да се губи топлината. Примерно кофти дограма или нещо такова. Колкото по-добре е изолирана стаята/апартамента толкова По-малко усилия ще трябват за да се стопли. Съответно колкото по-близо е температурата до 22 (градусите, под които Ви е студено) толкова По-малко загуба на топлина има и толкова по-лесно и бързо ще се повиши температурата. Един приятел живее в стар масивен тухлен блок (тези с 20 сантиментровите стени) и се топли с парно и печки и пак е студено, с хубава дограма и изолация, но понеже под него бабата не си топли и над него апартаментът е празен, при него колкото и печки да сложиш, няма да се стопли.

# 170
  • Мнения: 120
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/zhitelite-na-stolichnija- … frastruktura.html
kakovo shte komentirate po tozi vupros?zivushtite v kvartala?mnogo mi haresva kvartala no naistina problema e v malkite ulici i parkomesta

# 171
  • София
  • Мнения: 4 192
Какво да коментираме? Работата е ясна. Навремето земята е върната в реални граници и притежателите на зеленчукови градини станаха собственици на УПИ-та. Тези УПИ-та се дадоха на строители, на които общината им взема от парцела уж за инфраструктура, прибира една камара пари от всяко разрешение за строеж, после прибира подкупи по време на строителството за да си затваря очите за "разширенията" които се правят по време на строежа. После строителя продава на клиенти и общината прибира  по още 2.5% от всяка сделка, после всяка година прибира от данъци едни нелоши суми и накрая забива колчета, за да може да прибира пари и за паркиране. Същевременно се правят ремонти само на главните булеварди през 7-8 години за да може да се краде по на едро от държавните хрантутници. Фандъчката се хвали с метрото, а реално то е главно от европейски пари. И така машината се движи, София се пренаселва  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 2 313
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/zhitelite-na-stolichnija- … frastruktura.html
kakovo shte komentirate po tozi vupros?zivushtite v kvartala?mnogo mi haresva kvartala no naistina problema e v malkite ulici i parkomesta

Моя коментар е, че вината носи всеки един гласувал за Фандъкова и Бойко Борисов преди това.

# 173
  • Мнения: 520
http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/zhitelite-na-stolichnija- … frastruktura.html
kakovo shte komentirate po tozi vupros?zivushtite v kvartala?mnogo mi haresva kvartala no naistina problema e v malkite ulici i parkomesta

Моя коментар е, че вината носи всеки един гласувал за Фандъкова и Бойко Борисов преди това.

Да не намесваме политиката моля....

Дайте по добри предложения.

Примерно двете каки...

# 174
  • Мнения: 120
да....сериозно обмисляхме покупка на жилище в този квартал,това че все още няма детска градина примерно и полощатки примерно не ме притеснява толкова колкото единия исход-вход на квартала.за улиците претполагам след 3-4 години ще са готови.надявам се няма общината да ги остави черен път Simple Smile

# 175
  • Мнения: 1 032
MUSETO, аз само така наивно да попитам за значението на думата пОлощаТки. Може също така и на иСход и преТполагам.

# 176
  • Мнения: 9 170
MUSETO, аз само така наивно да попитам за значението на думата пОлощаТки. Може също така и на иСход и преТполагам.

Значението е чатене на маймуница на тИлИфона,  докато госпожата е преподавала граматика на родния език ..примерно Mr. Green

# 177
  • Мнения: 1 032
 Аз пък мислих, мислих и вече щях да ги  търся в  речника за чужди думи в българския език.

# 178
  • Мнения: 2
Здравейте,
Как човек може да получи информация за това какъв е разумният пазарен наем на апартамент? Има ли сайтове със сравняване на цени, или пък брокери които да консултират компетентно?
Живея от няколко години в чужбина и нямам представа как са вървели цените междувременно. Апартамента ни беше даден под наем на приятелско семейство за 250 евро. Не сме проверявали пазарните цени, не сме индексирали наема. Сега приятелите заминават за чужбина също, и съм се замислила дали отново дългосрочен наем, или пък да пробвам с airbnb, за да мога да го ползвам и аз, когато се прибирам (досега всяко прибиране в България е спане по хотели и роднини... предпочитам в моя си апартамент, той е хубав и си го обичам).
Ако някой тук има представа какъв наем би бил разумен, ще съм ви благодарна за мнения. Става въпрос за 3-стаен в Младост 2, близо до метрото и парка, в новичък комплекс от полузатворен тип. Обзаведен.

# 179
  • Мнения: 1 032
  Wynche, ако можеш да преместиш въпроса си в темата: Отдаване на имоти под наем навярно някой ще Ви даде съвет, но сега аз да пиша набързо: "имот бг", "имоти инфо" и да разгледаш сайтове на брокерски агенции. Така ще получиш някаква представа за наеми в търсения район.

Общи условия

Активация на акаунт