Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Започвам по шаблон: Дано темата ми е на правилното място. Преди бях пускала тема за същия човек, ако някой (съмнявам се) реши да се задълбочи, защото тук няма да съм особено подробна.

Проблемът е следният: Не мога да приема отхвърлянето, поведението и най-вече мнението на този човек за мен.

По принцип ходя на психолог, но следващата ми сесия е след 10 дни и имам нужда от насоки, отговори и от глъдка въздух по-скоро. Околните не ме разбират, а и не е редно да ги занимавам. Вас също не е, но предвид, че доброволно сте тук.. сигурно ви харесва да помагате на хората. Благодаря ви, че ви има - казано в прав текст.

Сега отначало и отгоре-отгоре. Става дума за връзка с жена.. колко сме жени и двете, на по 20 и малко, е друга тема. 2 години и половина бяхме заедно, разделени сме от около 4 месеца. Това е базата. Когато се разделихме - изпаднах в криза. Предишната ми тема е именно затова. Жестока криза. До известна степен ме е срам отново да си призная хилядите глупости, които надробих, но от сеансите с психоложката поне разбрах, че не е редно да ме е срам. Не е било търсен ефект, не е било нарочно - сринала съм се и съм излязла извън собствения си контрол.. на всеки се случвало и не е било редно да се обвинявам, само да си взема урок. Още се опитвам. Grinning Та.. наистина я тормозех. Търсех контакт с нея непрекъснато. Пишех като луда.. блокираше ме, пишех другаде. Не успях да стигна до писане в olx или киснене пред тях/работата й (само веднъж, но не беше с цел да я видя, а да си събера мислите.. и и признах после.. което допринесе за мнението и). Минах през всички стадии - заплахи за нея, заплахи с живота си и etc. Даже направих великата глупост да налея на майка й всичко (похвално.. нека всички да станем и да ръкопляскаме Grinning). Спрях за 2 месеца. Наскоро пак започнах да търся контакт с нея - не толкова напористо, даже изобщо, ама пак си отнесох блокиранията. Пак спрях. Сега идва големият ми проблем.. вярва, че съм едва ли не психопатка (не, че е далеч от истината, ама.. Grinning). Дори преди време, когато не я търсех изобщо и трябваше да пишем нормално по работа, и се държах адски класно - тя пак ми вметна от нищото, че съм луда. И това го казва човек, който в началото на връзката ни се режеше, заплашваше ме с живота си и че ще спи по пейките. Много ме боли, че мнението и е такова за мен, предвид, че съм си отдала всичко за нея - спрях да се надграждам, за да дърпам нея. Помогнах и да спре наркотиците, помогнах и да приеме майка си по друг начин, защото не я понасяше (сега са в прекрасни отношения), помогнах и да си поправи светогледа за материалната страна на живота (защото за нея не беше важно развитие, работа, образование и etc.), помогнах и да е самостоятелна тоест.. и накрая - "ти наистина си психо". УХУУУ! Винаги съм искала това в замяна! Психо съм, че изобщо те изтърпях, да ти се не знае! Grinning Всичките ми проблеми са свързани, така че продължавам. Поради факта, че съм лудата - явно вярва, че съм и в кърпа вързана (не бих се събрала с нея в близките 5 години - ако ще турско да стане) и изобщо не и липсвам. Проклетото ми его не е окей с идеята, че не и липсвам. Помощ?! Също така уж маловажната част с блокирането.. имам травма. Досега съм блокирана от 3-ма души перманентно. Страх ме е, че и тя няма да се сети никога да ме отблокира. Което познайте какво значи в моята глава.. да, точно - "ти си незначителна". Помощ отново?!

Знам, че ви звучат като незначителни проблеми. Аз самата допреди време бях "пф, тъпите хора с тъпите им любовни плоски драми", като човек, загубил майка си като малко дете и последващо рухване на цялото семейство. Но, истината е, че в един момент ти е толкова бъгната психиката, че най-малката капка и чашата прелива. Затова ви моля да не ми четете морал и да не ми казвате "стегни се, момиче, има хора с истински проблеми". ЗНАМ! Именно това се опитвам да направя, да се стегна!

Имам нужда от насоки как да процедирам оттук насетне, как да приема нещата и как да се държа.
Благодаря ви предварително.. наистина!

# 1
  • Мнения: 9 991
Ти не тормозиш нея, а тормозиш себе си. Не я обсебваш нея, а ти си обсебената от нея. Човек пада и става. Отрязали са те, трябва да вървиш напред. Търгни си, после ще ти е по-добре, ще си по-щастлива и ще намериш хора които да те ценят, но затова и ти трябва да се цениш.

# 2
  • Мнения: X
Ами постави се на нейно място и си представи какво е да те преследва някой, с когото вече не искаш да бъдеш. Да те тормози онлайн, да не можеш да го отлепиш, да се налага да внимаваш какво споделяш из социалните медии, да те преследва и в истинския живот, да ти натяква какво е направил за теб, да не те пуска да продължиш живота си. Не, това не е незначителен проблем, това е ужасно.

Блокирана си от трима души перманентно - това не е някакъв временен проблем, нещо сгафено между вас двете, това е начинът ти на общуване, който притеснява другите дотолкова, че да те блокират.

И да, поведението ти е психо. Нормално е да те възприема като такава. Сори.

Нямаш никаква власт над това, какво си мислят хората за теб. Може да си мислят съвсем неверни работи - това е тяхно право. В случая поведението ти е довело до това мнение и то си е съвсем основателно. В правото си е да не те отблокира никога и най-правилно за нея ще е да си завинаги блокирана.

Никаква обич не виждам към това момиче, а комплекси и Аз, Аз, Аз.

Какво да правиш занапред? Никакъв контакт, никакво следене и продължаване на работата с психолога. Остави я на мира. Ти ѝ правиш травма, не си жертва.

# 3
  • Мнения: X
Не съм казала, че я обичам, а също така не съм си скрила комплексите - именно егото си съм споменала. За протокола. Simple Smile И не я преследвам в истинския живот, казала съм го. Някой е станал в лошо настроение май. И от останалите 3ма не съм блокирана поради същата причина.. изобщо не съм им се мяркала пък на тях. От единят ми бивш бях блокирана, защото го оставих. От другите двама души - просто от нищото.. даже не поддържах контакт с тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839


Имам нужда от насоки как да процедирам оттук насетне, как да приема нещата и как да се държа.
Благодаря ви предварително.. наистина!



Казала ти е психоложката- сгрешила си, прости си и гледай напред.
Не можеш да искаш всички да ти простят и всички да те обичат, въпреки че им си се изтропала на главите.

Остави жената на мира, знаеш че има причина да те блокира, приеми го и ако уважаваш и себе си, и нея поне малко, изчезни от погледа ѝ.

# 5
  • Мнения: 9 991
Какво искаш от нея? Да те цени и благодари? На тази възраст рядко цените нещо, света ви е длъжен, дори лошо си я научила друг да и поема отговорностите. Защо я преследваш? Когато се осовободиш от нея в съзнанието си, може тя да те потърси. Такъв е парадокса на тоя живот. Партноьра не е майка и баща. Мен лично ме отблъсква мъж, който иска да го дондуркат като дете и не може да носи отговорност. Не се грижи като родител за партньорите си. А да си я променила, явно не си я харесвала какво е. Непоискано добро си направила, още по-малко чакай да ти благодари. Не мога да разбера обсебването ти от някой, явно затова ходиш и на психолог.

# 6
  • Мнения: X
Именно това искам.. Аз също не си разбирам обсебването, за първи път ми се случва. И не си крия комплексите, болното его и милионите кусури - наясно съм, че съм ходеща развалина и поемам пълната отговорност затова. Боли ме, че тя като беше такава - я бутах. Не държа да ме бута също - искам да си мина през това сама, ама не и да ме изкарва луда, без да го разбира. Права си за непоисканото добро. И да, наясно съм, че спирам с търсенето на вниманието й.. въпросът е какво правя извън това.

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И да, наясно съм, че спирам с търсенето на вниманието й.. въпросът е какво правя извън това.
Намери си шиб@но хоби. Това, което описваш е тормоз и ти благодари, че си случила на хора, които просто да те блокират.

# 8
  • Мнения: 9 991
Ами ти толкова си обсебена от нея, че като я няма и не знаеш какво да правиш. Такива майчински чувства с партньори не съм имала, но за приятелки съм правела същото почти и насреща и грам благодарност. Имайла съм най-добра приятелка, който изведнъж спря да иска да сме приятелки и до някаква степен те разбирам. Навика си казва думата и крехката възраст. Живота не е свършил с някаква си там. Давай напред и това е. Предполагам е срещнала и някой друг в живота си от там промяната.

# 9
  • Мнения: X
Това е тормоз. А това, че тя ме заплашваше 1 година с живота си, спане по пейките, взимаше ножове и се режеше или блъскаше по стените до кръв, когато исках да си тръгна - не е, така ли? Много обичам двойните стандарти. Simple Smile От цялото уравнение сега някой ще каже: ми, ти си тъпата, че си и се връзвала. И така да е, резултатът си струваше, защото сега този човек в пълноценен.

adelinada - да, срещнала е. Благодаря ти.

# 10
  • София
  • Мнения: 24 839
Именно това искам.. Аз също не си разбирам обсебването, за първи път ми се случва. И не си крия комплексите, болното его и милионите кусури - наясно съм, че съм ходеща развалина и поемам пълната отговорност затова. Боли ме, че тя като беше такава - я бутах. Не държа да ме бута също - искам да си мина през това сама, ама не и да ме изкарва луда, без да го разбира. Права си за непоисканото добро. И да, наясно съм, че спирам с търсенето на вниманието й.. въпросът е какво правя извън това.

Не виждам защо те боли, че те мисли за луда, като си се постарала да я убедиш в лудостта си.
Освен това, ти самата писа, че и нея лудичка си я правила, та учудва ли те, че не иска да те види?

Освен това, най- вредното за теб е като си направила добро, да очакваш благодарност до гроб, независимо от последващите ти изцепки.

Цитат
спирам с търсенето на вниманието й.. въпросът е какво правя извън това.

Ами, представи си, че никога не си я познавала, какво би правила?
Би живяла собствения си живот по начина по който на теб ти харесва, без да го подчиняваш на когото и да било.
Нарича се свобода. Peace

# 11
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Дрън дрън, пълноценен. Да, ти си искала и си живяла в тази ситуация. Тя не иска и не живее в тази ситуация.
Лапешка работа е тази драма. Травмирала те с игнор. Всеки има право да бъде, с когото поиска и начина по който иска, или да не бъде.
Подобни изисквания!? Ти сериозно ли?

# 12
  • Мнения: X
Отговорих си на въпросите. Благодаря ви. Темата може да бъде изтрита.

# 13
  • Мнения: 78
Нямаме власт над чувствата и мислите на другите хора. Ситуацията която описваш с наркотиците ми е позната, с разликата че аз не пожелах да му бъда майка и психолог и се разделихме. Когато са на дъното, хората със зависимости са склонни да се хванат за теб като удавник за сламка, а когато изплуват да те забравят. Нито е първата нито ще е последната такава ситуация. Ти си и била нужна и тя е намирала упора в теб, сега се чувства силна и не чувства нужда от теб. Самата ти имаш потребност да бъдеш нужна на някой и да бъдеш в помощ на някой и затова не можеш да приемеш случилото се.
Добрата новина е, че има човек на когото си нужна и на когото можеш да помогнеш тук и сега и това си самата ти. Помогни си първо сама на себе си и тогава се опитвай да помагаш на друг. Но не и ако самия човек не иска помощта ти, тогава по-скоро се превръща в тормоз и обсебване.
Приеми, че си прекалила и не се наказвай или вълнувай за мнението на бившата ти. Продължавай с психолога и се опитай да забравиш случката и да не се самонаказваш заради нея.
Научи се да живееш сама със себе си, без да търсиш одобрението на другите и без да се интересиваш от мнението им. Това си е твоя живот и имаш право да го изживееш както искаш.
Какво да правиш, ако не мислиш за нея - ами помисли какво ти носи удоволствие и се заеми с него. Било то спорт, шопинг, hand made .... Пробвай и ще намериш нещо, което ще ти носи удоволствие Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
Благодаря ти _Just_@_Me_..

Общи условия

Активация на акаунт