Олимпиади

  • 354 753
  • 2 020
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Има ли тук мами на деца които ще ходят на ученическите олимпиади, че да обменяме опит.
Моят син е девети клас и пак ще ходи на 6-7 олимпиади. Опитвам се да го разубедя,но немога. Ако има и други родители със деца "състезатели" нека да пишат.

Календар с датите на повеждане на повечето олимпиади можете да намерите на сайта: http://kamentk.ovo.bg/index/kalendar/0-31 (Все още не е напълно готов, но в най-кратко време ще бъде изпълнен със съдържание. Потдържа го приятел на сина ми.) Мисля че опцията е уникална за България. newsm78

Заповедта за провеждане на ученическите олимпиади и състезания можете да намерите тук:http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/olympiad/za … 011_olimpiadi.pdf

Задачите от първия кръг на олимпиадата по астрономия http://kamentk.ovo.bg/index/nacionalna_olimpiada_po_astronomija/0-24

Тук ще бъдат публикувани задачите от първия кръг на националната олимпиада по информатика.http://keleved.com/

# 1
# 2
  • Мнения: 71
Полезна възможност за олимпиадата по информатика (5 януари) в София - [...]

# 3
  • Мнения: 7
Имам препоръка към сайта- нека има и линкове към резултатите . Всичко да е събрано на едно място - след като си се явил, да знаеш и къде може да си провериш резултата. Ето например резултатите по астрономия не ги намирам никъде, по лингвистика и информатика от 1ви кръг на олимпиадата също.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 153
някой явявал ли се е миналата година на състезание по спелуване. на щерката са и казали вчера в училище че има такова състезание. много ще ни е интересно ако споделите опит

# 5
  • Мнения: 2 992
Здравейте,
Къде мога да намеря задачи от олимипиади по химия за втори и трети кръг от предходни години за 10-12 клас newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Здравейте,
Къде мога да намеря задачи от олимипиади по химия за втори и трети кръг от предходни години за 10-12 клас newsm78

www.regalia6.com/olimpiads/olimpiads_files/chemistry.html

# 7
  • Мнения: 2 992
Искрено благодаря!  bouquet

# 8
  • Мнения: 266
И аз се записвам - дъщеря ми е пети клас  Simple Smile

някой явявал ли се е миналата година на състезание по спелуване. на щерката са и казали вчера в училище че има такова състезание. много ще ни е интересно ако споделите опит


И нашата госпожа им е казала тези дни ,имало сайт с парола ,от който да се вземе информация  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 638
Къде мога да видя резултатите от състезанието "Знам и Мога"?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Къде мога да видя резултатите от състезанието "Знам и Мога"?

Все още няма официално класиране. Питай на място в училището. Тъй като както и при другите олимпиади работите на децата се проверяват от квестори в училището, трябва да имат вече резултати и да са опрделили явяващите се на следващия кръг.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 638


Все още няма официално класиране. Питай на място в училището. Тъй като както и при другите олимпиади работите на децата се проверяват от квестори в училището, трябва да имат вече резултати и да са опрделили явяващите се на следващия кръг.

[/quote]


Да, вчера класната съобщила на детето, че минава на следващ кръг. Не е ясно кога ще се проведе.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
Да, вчера класната съобщила на детето, че минава на следващ кръг. Не е ясно кога ще се проведе.

На 25.02.2012 г.

# 13
  • Мнения: 13
Има ли тук мами на деца които ще ходят на ученическите олимпиади, че да обменяме опит.
Моят син е девети клас и пак ще ходи на 6-7 олимпиади. Опитвам се да го разубедя,но немога. Ако има и други родители със деца "състезатели" нека да пишат.

Децата трябва да се насърчават да се състезават, не да се разубеждават. На неговата възраст аз също ходех на 4-5 олимпиади по какво ли не и често пъти се класирах добре. В един момент се оказа, че една от олимпиадите ми привлече вниманието повече и се фокусирах върху нея. И не сбърках, сдобих се с прекрасна професия, стабилна работа и огромно удовлетворение от професионалното си развитие. Мисля, че дължа голямата част от успехите точно на олимпиадите и на възможността да се занимавам с програмиране от ранна детска възраст (вж. малко история).

Не спирайте децата да ходят и да се състезават, да тренират, да се развиват, да творят. Нима искате да слушат чалга и да пращат SMS-и по чалга телевизиите вместо да решават задачи за олимпиади? Шампионите от олимпиадите стават най-будните и най-добре реализираните в живота хора. Те са лидерите на бъдещето, хората които ще градят България след 20-30 години.

Наясно съм, че трябва да има баланс между спорт, социално общуване, внимание към семейството, грижа за себе си, личностно развитие, развитие в посока олимпиади и всичко останало, но олимпиадите не пречат. Те мотивират децата и развиват борбения им дух, учат ги да се борят и да се справят в живота. Нека се състезават!

# 14
  • Мнения: 266
Сега ще се готвим за математическото състезание " Румен Грозданов "  Peace

Общи условия

Активация на акаунт