Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 36

  • 66 252
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Старата тема

BG-Mamma :: Калкулатор
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.


Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 35 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Лунарни месеци:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

# 1
  • Мнения: 84
Цоп... в новата темичка
Благодарим за календара, ще ни е от полза!

# 2
  • Мнения: 256
Много готина темичка и много полезен календар. Благодаря

# 3
  • Мнения: 364
"sladka_torat_vkusna, на мен не са ми пускали, защото не е имало повод, а мисля, че такава се изследва само при лоши резултати от обикновено изследване и/или съмнение за някаква инфекция. В твоя случай ще трябва да си платиш изследването, доколкото разбирам."

 Aми   на практика имам изследвана  обикновнна урина  , която   + резултат за белтък .
 Гинеколога , при когото ходя на частно  ми обясни  , че  е възможно  наличието на микроорганизми    да бъде засечено и отчетено като    положителна проба за белтък  в обикновена урина  ,    заради това в такъв случаи е желателно  пускането на стерилна.

Както й да е - ок , разбрах ви.

# 4
  • Мнения: 256
sladka_torat_vkusna - А защо не говориш с личния си лекар да ти пусне направление за стерилна урина. По здравна каса ти се полага така че можеш да пробваш. Аз лично бих постъпила така.












# 5
  • Мнения: 55
Момичета,

вие как се справяте с пиенето на повече вода?

Аз въобще не мога да пия вода и киро-ляво по 2 чаши на ден...гледам да наблягам на течностите, като цяло, ама не знам дали се брои, ако не е вода..

Вие как се грижите за бебо?

# 6
  • Мнения: 969
По въпроса за стерилната урина. Аз си пускам обикновена, но си купувам контейнерче, вкъщи сутрин си правя тоалет, не се избърсвам и давам средна струя в контейнерчето. А те си я изследват на цена за нормална. Досега не съм имала гафове, нито завишени стойности! Дано така продължа до края на бременността!  Peace

# 7
  • София !
  • Мнения: 1 240
Момичета,

вие как се справяте с пиенето на повече вода?

Аз въобще не мога да пия вода и киро-ляво по 2 чаши на ден...гледам да наблягам на течностите, като цяло, ама не знам дали се брои, ако не е вода..

Вие как се грижите за бебо?

Аз съм на моменти. Хубаво е да пиеш повечко. То не само по време на бременност, ами и принципно  Peace

sladka_torat_vkusna, по въпроса с урината. Може да си вземеш направелние от ЛЛ за да не плащаш  Peace

# 8
  • Мнения: 110
Здравейте момичета! Можете ли да ми помогнете да разтълкувам резултатите от изследване на ЧХГ
Първото изследване е с резултат 20738 mU/ml
След 48 часа: 27130 mU/ml
Според вас нормално ли е това увеличение . В 6 г.с и 5 дни съм
Благодаря ви!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Нормално е да се увеличава.

Как разбирате кога имате контракции? За по-напредналите месеци е ясно, но вече влизам в 4-ти и не знам как да интерпретирам някои усещания. За момента ме наболява срамната кост и отстрани към сгъвките на краката, но доктора каза, че е нормално. Притеснявам се, че няма да мога да разбера, че получавам контракции и да реагирам на време.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 918
Нормално е да се увеличава.

Как разбирате кога имате контракции? За по-напредналите месеци е ясно, но вече влизам в 4-ти и не знам как да интерпретирам някои усещания. За момента ме наболява срамната кост и отстрани към сгъвките на краката, но доктора каза, че е нормално. Притеснявам се, че няма да мога да разбера, че получавам контракции и да реагирам на време.

Аз например за 1 път имах контракции,като ми вляха окситоцин преди раждането,не съм имала нито подготвителни,нито тези,които предвещават,че раждането започва, а си родих в 40 г.с Grinning Ако случайно съм имала е било нещо толкова леко,че не съм и разбрала,като пуснаха окситоцина вече ясно си ги усетих.

# 11
  • Мнения: 796
Светле, без да всявам паника, по принцип резултата би трябвало да се удвоява, поне в началото. Кое те накара в 6г.с. да правиш кръвни и беше ли на преглед за локализиране на сакче ?
 
July, корема се втвърдявал , като топка ставал, но средно за минута и отпускал. Аз си бях втълпила, че имам контракции, че следобед често усещам корема по - твърд и тежък, но за час например, не за минута. На мен казаха, че е от течностите дета се събират е тази тежест.
Ти спокойно,  ако има нещо нередно ще го усетиш, пожелавам да няма !

# 12
  • Мнения: 110
Jeran, предложиха ми,туй като имах кръвотечение и за кратко бях в болница. Иначе и плодно сакче и ембрион се вижда. Но ме притесни това,че пише че резултатите трябва да се удвоят. Sad

# 13
  • Мнения: 969
Аз знам, че резултатите се удвояват в началото! Но вече при тези стойности не се удвояват! Дори след май беше 3 месец спада, така че щом си има сакче и всичко изглежда ок, не се тревожи! Може би само да почиваш повечко! Peace

# 14
  • Мнения: 110
Аз знам, че резултатите се удвояват в началото! Но вече при тези стойности не се удвояват! Дори след май беше 3 месец спада, така че щом си има сакче и всичко изглежда ок, не се тревожи! Може би само да почиваш повечко! Peace
Благодаря ти Simple Smile малко се поуспокоих. Аз се притесних,защото четох именно,че резултатите трябва да се удвоят, пък мойте не са. Но дано всичко е наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт