Помогнете ми да намеря пътя!

  • 9 885
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
не те съветвам да оставаш с него. Кейси е права- бивши наркомани почти няма.

Знаеш ли, че от амфетамини се полудява? Преставяш ли си да изкрейзи някой път в опасна близост до детето ти?

# 16
  • Мнения: 6 167
Никава борба. Забрави теленовелите, на филми любовта винаги побеждава, но в живота - трудно. много трудно. познавах такава двойка - той на метадон, тя се грижи за него. но това е единица, а и двамата са бивши. също познавам и серопозитивен откачил се наркоман,  който си има много нормално семейство.
до тук говоря само за хероин.

Гледай си живота и детето. Отговорна си само за щастието на детето си!
Работила съм със зависими хора.
Ако е само амфетамини не е кой знае какво, но ако посяга към хероина - това е смърт.
за съжаление твръде късно ще усетиш, когато е минал на хероин.
Най-големите лъжци, които познавам., са наркомани.
докато се усетиш ще е измъкнал  и килима под краката ти.

Лечението от наркозависимост се мери с това колко време не си взимал, а не дали си спрял да взимаш. Сигурно има и хора спрели, но от там идва и мнението, че няма бивш наркоман. Има разбира се, но това са единици хора, които са преминали през ада в тоя живот.

Има Национален център по наркомании, на Пиротска се намира. Идете там, ако твоя приятел има желание да спре - направете консултация, може да помогне.

Лично аз никога не бих се заела с това да се боря, колкото и голяма да е любовта ми.
Извинявам се, ако не мога да те поощря да се бориш.
сигурно това очакваш да чуеш, но не и от мен.

гледай си детето.

успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 5 622
  #Crazy

Tи искаш да се бориш? С кауза пердута? Няма смисъл. Naughty Това е  истината

# 18
не те съветвам да оставаш с него. Кейси е права- бивши наркомани почти няма.

Знаеш ли, че от амфетамини се полудява? Преставяш ли си да изкрейзи някой път в опасна близост до детето ти?
Цял ден чета в нета за това до какво води приемането им, какви са последствията от тях...направо ми се гади...идея си нямам за какво става въпрос

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да му помогнеш, но да го измъкнеш сама не ми се вярва! Той трябва да се бори, а ти да помагаш, според мен.
Така е, знам. Ситуацията от последните дни ми даде ясно да го разбера. Той заяви,че е взел окончателно решение,че няма да си позволи да ме загуби заради това, на мен остава ли ми друго освен да чакам?
мислила ли си да започнеш живота си такъв какъвто го искаш за себе си и детето, а не го да подкрепяш без да сте семейство де факто.
Чакането от страни незнам колко ще помогне, но и живота с него може да е хазартно решение. За това си мисля за нещо по средата.
Права си за любовта и подкрепата, но мисля, че трябва да му даваш т.н. бащина любов /повече любов при повече заслуги най-грубо казано/, защото ако знае,  че си с него безусловно, наклонения ръб е на крачка..

# 20
  • Мнения: 5 183
Имаме 4 години разлика..аз съм по-голямата. Относно борбите ще издържа,но незнанието колко точно ще е нужно ме отчайва
... а и как ще се отрази вси4ко това на децата ти ...тези твои борби няма ли да те променят доста ...

# 21
  • Мнения: 3 405
Затова има толкова съсипани съдби, заради неразбирането на останалите и заради изоставените от близките си наркомани.

Много животи биха били спасени, ако повечето хора НЕ мислеха като вас. Peace

Но всеки решава за себе си...

# 22
  • Мнения: 1 492
Аз бих се замислила какъв пример ще дава на детето ти. А решението е твое. Успех.

# 23
  • Мнения: 6 167
ако все пак си реашила да се бориш ( не те пооощрявам), ето малко инфо ( нямам време да търся сайтовете сега), но на сайта на ЕМCDDA и
DEA  има информация.
ЕДДРА също имат сайт. виж и там.
също така има една книга много спорна, но много добра " Наркотиците, почти всичко за тях' , но не помня автора. Там има много инфо за всякакви видове дроги.

пиши ми на лични, мога да ти дам няколко имена на терапевти.

# 24
  • Мнения: 1 895
Мисли първо за себе си и детето! Ако трябва - спасявай се.
 Любовта е сляпа, но понякога борбата за нея е изгубена кауза.

Претеглила съм всичко, денонощно мисля от много дълго време и някак немога да се откажа и имам чувството,че се въртя в някакъв омагьосан кръг

Точно това е - омагьосан кръг. Ти го обичаш, той го знае, но дрогата е по-силна то него. Рано или късно пак ще поддаде, ти пак ще му простиш, ще го съжалиш - борбата ще продължи до следващият път.
Междувременно докато дебнеш дали не се е надрусал и дали няма нужда от теб - детето ти ще расте изнервено и непогалено, останало някак на втори план в тревогите ти.
Звучи грубо, но според мен точно това ще стане.
Спасявай себе си и детето. Господинът може да е прекрасен човек, но всъщност ти не го познаваш - това което показва пред теб и това, което е са съвсем различни неща. Наркоманите са способни на "чудеса", за да задържат хората от които имат нужда около себе си и да ги направят и тях "зависими" от техните проблеми.

Затова има толкова съсипани съдби, заради неразбирането на останалите и заради изоставените от близките си наркомани.
Много животи биха били спасени, ако повечето хора НЕ мислеха като вас. Peace
Но всеки решава за себе си...

Ако (не дай си Боже), детето ми изпадне в такава ситуация ще се боря до последно - но тук става дума за различно нещо! Този човек е с нея от много време, лъжейки я. Да не говорим,че детето и ще расте с него. Според мен риска е твърде голям. Благородството също трябва да има граници - не бих рискувала детето си заради мъж...пък нека да не съм права...

# 25
Някак си успях да съчетая това да бъда добра и грижовна майка със ролята си на негова " спасителка ". Ако е имало момент или такъв предстои, в който да ощетя детето си заради него нямало е и няма да се поколебая да жертвам любовта си в името на детето. Сега се чудя, този шанс...последния който му дадох...дали,възможно ли е да го оправдае?

А ако знаете за какъв човек и за каква любов говоря...никога не съм била по-щастлива

# 26
  • Мнения: 3 405
Незвисимо за кого става дума, съпруг, приятел, дете, брат или сестра, на нас самите, на всеки може да се случи / не го пожелавам никому / Peace
Ако няма подкрепа от най-близките хора зависимият няма да се бори.
Не става въпрос да се даде последен шанс /който няма да бъде оценен/, а да се хване за ръката или насила, ако трябва, и да се започне лечение на зависимостта.

# 27
  • Мнения: 6 167
[[/quote]
Ако (не дай си Боже), детето ми изпадне в такава ситуация ще се боря до последно - но тук става дума за различно нещо! Този човек е с нея от много време, лъжейки я. Да не говорим,че детето и ще расте с него. Според мен риска е твърде голям. Благородството също трябва да има граници - не бих рискувала детето си заради мъж...пък нека да не съм права...
[/quote]

за мен си напълно права.
 Peace

Иморена, мен ако са ме лъгали дълго, че не се друсат,а свъщност се друсат наистина ще се замисля кой кого обича и колко е щастлив.
  bouquet

до колкото разбрах ще се развеждаш в името на тази любов също така. това убягна някак си по трасето. как детето преживява развода и бъдещото съжителство с бивш зависим. незнам , не искам да те нападам, дано не се сърдиш - твое право е да бъдеш щаслива, но колко хора има замесени в това  и те какво мислят...

дяволина, никой не е заведен насила на терапия.
просто ако човека не е наясно със себе си и че иска да спре - и да го вържеш в стая без прозорци - ще намери! имаше един случай на едно момче, вързано в полицията.
е как го намериха, влязоха и дрогираха и досега не е ясно!

# 28
  • Мнения: 3 405
Lennie, така е, но ако не сме се опитали поне, къде е човешкото в нас?
Аз съм склонна да търся добро във всеки, понякога с много на ум, но си мисля, че има шанс за човечеството изобщо.

# 29
Развода предстои, да-заради този мъж взех решението, познават се с детето ми( на което все още съм спестила истината за взаимоотношенията ми с него), между тях двамата има как да кажа..някаква взаимна любов и това може само да ме радва. По принцип съм борбена натура,нищо и никой не са ме спирали по пътя към целите ми и сега някак отказвам вътрешно да се предам...може би е глупаво, може би такава обич човек среща веднъж в живота си и нищо и никой немогат да го накарат да се откаже доброволно от нея...Разбирам думите на всички Ви, оценям факта, че не ми спестявате истината (която самата аз признавам денонощно пред себе си),но съм решила да дам още една възможност, ако толкова много ме обича,колкото твърди ще намери сили да се пребори, а аз ще помагам

Общи условия

Активация на акаунт