Дайте отзиви за пътищата през Източна Стара планина

  • 6 574
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 3 898
Компенсира се със заобикалянето и забавянето не е за повече от 20-30 мин.
Първия път мъжа ми реши да минем от там вместо през Котел, тогава пътя се удължаваше с около 1ч. После когато пътувах сама, знаех и участъците с дупките, а когато познаваш пътя е по -лесно, подготвен си за изненадите.
А за Републиката, нека друг да каже, че ако тръгна и от там да минавам, си обикалям половин Бг.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Хаинбоаз е добре настилката, но всички тежки камиони от Шипка са отишли там Mr. Green Та скоро и него ще го направят на решето.

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мога да кажа за пътя от Сливен до Котел - минах от там в началото на април. Изненада голяма.
Пътя чуден само малко преди Котел с много дупки, но Котленци тогава казаха че очакват да го направят всеки момент. И през Ичера и през петолъчката беше хубав. Тези 5-6 км лош път направо не ми направиха впечатление

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 704
от така изброените ето моята класация:

1. Пр. на републиката (Хаинбоаз)! - широк, на места с три ленти, хубава настилка, без завои.
За мен това е най-добрия проход на Стара планина.

2. тук три:
- Шипка - отново с хубава настилка,бърз. Недостатъци- има остри завои,натоварен,особено тирове
- Варна-Бургас - хубава настилка, широк, бърз. Недостатъци - натоварен,направо опасен (но това е най-вече лятото)
- Котел - нисък, прав и спокоен проход. Недостатъци - дълъг, след Котел посока Омуртаг е в дупки (вече,за съжаление)

Дюлински и Ришки - само,ако сте по екстремните спортове

# 19
  • Мнения: 120
Мерси за инфото blekuta  newsm10

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Чакай малко! Кой каза, че на Шипка е добре настилката?! Ако са го ремонтирали за двете седмици през които не съм минавала от там - ок. Обаче Шипка е ужасно зле. Северната страна е с добра настилка, обаче южната..... копка до копка и скорост над 20км/ч е невъзможна. Много народ почна да пътува през Бузлуджа за да избегне копките на южната страна на Шипка. Вече не е толкова натоварен - повечето големи камиони се изнесоха към Хаинбоаз (Прохода на републиката). Едно, че пътя там е добре, второ, че самия проход не е толкова висок и няма такива завои. През Шипка минавам почти всяка седмица, не се лъжете да минавате от там. Даже селския проход Троян-Кърнаре (Беклемето) е в пъти по-добре от Шипка.

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нова информация - Вчера минах през Омуртаг - Котел, Ичера Сливен е значително ама направо си е хубав пътя. Само 2-3 км преди Котел има лош участик ама са струпали техника и го правят . Мислех си само, че за нощно няма да е много удобен, защото още не са му поставили маркеровка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Simple Smile)))
точно затова влязох в темата Simple Smile
вчера приятел ми каза,че проходът е отличен след ремонт.
за съжаление на мен пак не ми върши работа, защото продължавам "нагоре" Шумен-Дулово, а там е все така ужасно Sad

# 23
  • Мнения: 120
Чух че са ремонтирали пътя на Ришкия проход - някой да има прясна информация?

# 24
  • Мнения: 1 448
Айтоския е с ЧИСТО НОВ асфалт, само покрай едно село не е много добра настилката, но целият път е правен съвсем наскоро, от-до  Peace Недостатък - малко е тесен  Laughing

# 25
  • Мнения: 120
Мерси baileys, в краен случай може и оттам да минем.
Чух че са ремонтирали и Ришкия и Котелския и се двоумях кой от двата да избера - Ри'кия като че ли ми е най-удобен

# 26
  • Мнения: 120
Чух че са ремонтирали пътя на Ришкия проход - някой да има прясна информация?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Ааа, Шипка сега е направо супер в сравнение с преди две години. Откъм Казанлък е горе -долу като прохода на републиката откъм В. Търново. За мен, лично, най-удачно е през прохода на републиката, защото поне откъм Стара загора е добре, а и е по-нисък. 

# 28
  • Мнения: 120
През прохода на републиката ми идва много обиколно - маршрута е Ст. Загора - Варна

Общи условия

Активация на акаунт