Разлика в големината на зародишите в 8 седмица

  • 2 213
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мами на близнаци!
Днес, в 8 седмица за пръв път видяхме двете тупкащи сърчица, но големината на едното бебе отговаряше на седмица по-малко от действителната възраст на зародишите, другото беше с размери, отговарящи на възрастта. Случвало ли се е на някоя от вас и каква беше развръзката? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 803
не zнам какви лекари имате та само се шашкате zа глупости
ми нормално е да има раzлика. може доктора лошо да го е премерил, едното да е станало 1 седмица по късно ....... все пак това са ехографа е машина, а доктора човек вероятността zа грешка е голяма не им се връzвай на такива дребни неща, а се наслаждавай на бременността си   bouquet

# 2
  • Мнения: 7
не zнам какви лекари имате та само се шашкате zа глупости
ми нормално е да има раzлика. може доктора лошо да го е премерил, едното да е станало 1 седмица по късно ....... все пак това са ехографа е машина, а доктора човек вероятността zа грешка е голяма не им се връzвай на такива дребни неща, а се наслаждавай на бременността си   bouquet

Какво пък са виновни лекарите? Просто се интересувам дали някоя мама е наблюдавала същото при бременността си с близнаци. Ясно ми е, че близнаците никога не са с еднакви рамери, та се чудех дали е 12-13% е нормално. Това е. При теб на такава възраст имаха ли разлика?

# 3
  • Мнения: 481
Моите още от самото начало се движеха с мноого малка разлика, но си я запазиха докрая (а и след като се родиха  Laughing ). При раждането им разликата беше 100 гр.
Спокойно! Радвай се на бременоста си! Нормалното е да имат някаква разлика, къде по-малка, къде по-голяма.....

# 4
  • Мнения: 4 965
Лекарите са виновни, че не са ти обяснили да не се шашкаш.
При мен от самото начало имаше разлика в размерите на девойките - едната отговаряше на + 1 седмица, другата на - 1 седмица (т.е. имаше 2 седмици разлика в мерките).
Родиха се с разлика 300 г. и 1 см., която постепенно се увеличи и сега разликата е 3 см. и 700 г. По принцип, разликата при разнояйчните близнаци е по-голяма, а при еднояйчните и по-малка, но почти винаги я има.
Все пак, ще цитирам една близнашка мама, "това не са копия под индиго", а различни същества.

# 5
  • Мнения: 7
Лекарите са виновни, че не са ти обяснили да не се шашкаш.
При мен от самото начало имаше разлика в размерите на девойките - едната отговаряше на + 1 седмица, другата на - 1 седмица (т.е. имаше 2 седмици разлика в мерките).
Родиха се с разлика 300 г. и 1 см., която постепенно се увеличи и сега разликата е 3 см. и 700 г. По принцип, разликата при разнояйчните близнаци е по-голяма, а при еднояйчните и по-малка, но почти винаги я има.
Все пак, ще цитирам една близнашка мама, "това не са копия под индиго", а различни същества.
Благодаря ви, момичета, за всичко отговори. Аз още не съм говорила с моята лекарка, пуснах постинга веднага след ултрасаунда.

# 6
  • Мнения: 134
didi а от мен честито! Това за мен беше един от най-вълнуващите моменти - когато видяхме, че не е едно, а две човевчета.
Напълно съм съгласна с останалите, че винаги има разлика и това е така, защото оплождането не става по едно и също време. Тъй че всичко е в рамките на нормалното. Не се притеснявай - лека бременост от тук нататък!

# 7
  • Мнения: 2 013
Честито и от мен! За мен също установяването на факта 2 бебета беше много вълнуващ момент, въпреки ужаса, че на едното не се чуват тоновете с нормален ехограф. Е, чуха ги с вагинален накрая... Бях 6-а или 7-а седмица, не помня вече. Отидох за първи път в болницата, защото прокървих.
Е, сега са на 6 и 5 месеца, диви за четирима.

# 8
  • Мнения: 7
Честито и от мен! За мен също установяването на факта 2 бебета беше много вълнуващ момент, въпреки ужаса, че на едното не се чуват тоновете с нормален ехограф. Е, чуха ги с вагинален накрая... Бях 6-а или 7-а седмица, не помня вече. Отидох за първи път в болницата, защото прокървих.
Е, сега са на 6 и 5 месеца, диви за четирима.
Благодаря ви, момичета, за хубавите думи и пожелания. Аз лично изключвам вероятността за отделно зачеване, защото бременността ми е след IVF. Също от реакциите разбирам,че в България ехографът не е by default вагинален и че се извършва при наблюдаващия лекар. Тук се прави от техник и се анализира от лекар, затова пуснах такъв скоростен и объркан постинг. Но Благодаря на всички за куража и успокоението, което ми донесохте.
Лек ден!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 580
          Фъобще не се притеснявай.  Моите през цялата бременност вървяха с разлика в килограмите. Родиха се с много голяма разлика 1400гр. Сега вече в 8 месец е само 500гр.
           Леко бременеене и раждане от нас.

Общи условия

Активация на акаунт