30 лева за пулпит при 6-год. дете

  • 1 431
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
  #Crazy
 
Не е ли малко множко newsm78? Вие как мислите? Възможно ли е да иска да ме изпързаля нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 814
И на мен ми се струва много!Доколкото знам децата имат право на 2процедури     безплатни на година.

# 2
  • Мнения: 1 399
Ако зъболекаря работи със Здравна каса - да, пързаля те, определено. Около 3-4 лв е доплащането само /толкова съм доплащала аз за пулпит при детето. всъщност дори не знам за какво точно се се наложило доплащане  Rolling Eyes/.
Ако няма договор с касата - не мога да преценя точно. Но знаейки им цените  Money, не ми се струва чак толкова странна цената.  newsm78  Една пломба струва горе долу толкова...

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 18:10 от stella

# 3
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Децата имат право на 4 манипулации и 1 преглед от касата.Лечението на пулпит на плечен зъб е безплатно,а за постоянен се плаща 12,30.и за прегледа 1,80.За преглед се плаща еднократно.Ако искате повече информация-питайте

# 4
  • Мнения: 104
Зъболекарката работи със здравната каса.От началото на годината оправихме 3 кариеса.Ходихме горе долу 10-ина пъти и всеки път плащах по 3.5-до 7 лева/уж с отстъпка/.Тогава не ми се видяха толкова много/може би, защото не ми казваше колко ще ми излезне на зъб, пък и аз не съм я питала/.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 723
Дияна я водя цяла седмица на зъболекар. В понеделник пак имаме час. Д-ра лекува пулпит. Каза, че ще ми струва 20лв. Не знам дали работи с касата, не съм го и питала.

# 6
  • Мнения: 104
Благодаря на всички!  bouquet  bouquet  bouquet
При нея кракът ми няма да стъпи повече

# 7
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Едно нещо не мога да разбера,как е възможно грамотни хора като вас,влизайки в един кабинет,как няма да се огледате  и да потърсите ценоразпис.Във всеки кабинет на видно място трябва да стои ценоразписа и ако го няма ,трябва да го искате.зА КАРИЕСИ НА ДЕЦА ДО18 ГОДИНИ НЕ СЕ ЗАПЛАЩА.Единственото заплащане е за постоянните пулпити и за изваждане на постоянен зъб и то е доплащане.Така че си отваряйте очите,за да не се оплаквате после.Възрастните-над 18 године имат право на 2 манипулации-кариеси и вадене на зъб и се доплаща 4,80.

# 8
  • Мнения: 5 525
Миналата година направихме на Мария 8 зъба, като сме платили общо 70 лева за изграждането на преден зъб(беше почти изцяло разрушен) и за две бели пломби на предни зъби.Останалите пломби и лечението на зъбите ни бяха безплатни.Като платихме толкова пари защото ни бяха свършили безплатните манипулации по здравната каса.

# 9
  • Мнения: 1 404
Едно нещо не мога да разбера,как е възможно грамотни хора като вас,влизайки в един кабинет,как няма да се огледате  и да потърсите ценоразпис.Във всеки кабинет на видно място трябва да стои ценоразписа и ако го няма ,трябва да го искате.зА КАРИЕСИ НА ДЕЦА ДО18 ГОДИНИ НЕ СЕ ЗАПЛАЩА.Единственото заплащане е за постоянните пулпити и за изваждане на постоянен зъб и то е доплащане.Така че си отваряйте очите,за да не се оплаквате после.Възрастните-над 18 године имат право на 2 манипулации-кариеси и вадене на зъб и се доплаща 4,80.
А къде остава доплащането от 1.80 за прегледа и потребителската такса Wink

Общи условия

Активация на акаунт