Лекарства превръщат сока от грейпфрут в смъртоносно питие

  • 13 201
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Абе за другите работи понякога съм се смяла на това, което пуска СИКРЕТ, но тук се замислих. Thinking
И знаете ли защо? Щото още от най-малка са ми мушили грейпфрут в устата при висока Т редом с други лекарства. А и я си представете, че сте от редовно пиещите фреш портокал-грейп......както правя през зимата....хм.....
Иначе аз млякото знам, че не се комбинираше с пеницилин......но пък дребният пи наскоро ОСПАМОКС и попитах изрично аптекарката с КАКВО НЕ ТРЯБВА да се комбинира....и май вече няма проблеми? newsm78

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не изчетох всичко, но дили и Цитросепт да има този ефект? Shocked

И аз същото се питам.......
А и по принцип давам много грейпфрут, когато усетя, че нещата отиват на към болест..........
Честно казано лекарствата от списъка не са ми познати...........но ще имам едно наум вече и ще гледам да не давам лекарство след грейпфрута   Rolling Eyes
Аз често при разболяване освен лекарства давам/пия и Цитросепт. Ама да не би да се тровим бавно? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 660
И аз за Цитросепта са замислих като видях темата, защото една позната приема Синтром плюс някаква комбинация от антихпертензивни, а от скоро започна и Циросепт - въпросът е съдържа ли се в него въпросното вещество фуранокумарол, или е филтрирано при обработката?

Синтром е аналог на американския Варфарин.

За Декстрометорфан открих в www.rxlist.com , че се среща като Benylin, Delsym и Tussi - не знам в България дали са разпространени тези препарати под това или друго име.

За другите да кажа каквото се сещам:

Кларитромицин педиатрите изписват много често, за Тролеандомицин  newsm78 незнам, но Олеандомицин беше в състава на някакви таблетки за кървящи венци.

Кетоконазолът е от същата група като Итраконазол - да разбирам ли, че за него не се отнася, щом не е изрично упоменат, или в Америка няма такова?

Анксиолитиците, които са изброени, са от рода на Диазепама - в България са разпространени Мидазолам (Дормикум) и Апразолам (Ксанакс)

С противозачатъчните да имаме едно наум /Прогестерон, Естрогени/, а и Прогестеронът по време на бременност - всъщност не разбрах в този черен списък са лекарствата, чиято концентрация се повишава или понижава при едновременен прием с грейпфрут? newsm78 Ако е първото, значи ефектът е добър за бременни  Rolling Eyes

А теофилинът, който се съдържа в чая и шоколада...

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 19:27 от biboshka

# 18
  • Мнения: 5 370
Бибошка, аз пак има въпросче Embarassed
Кажи, моля те, това, което едно време беше разпространено-да не се пие/яде мляко с антибиотици-така ли е? Или е било градска легенда? newsm78

# 19
  • Мнения: 660
Бибошка, аз пак има въпросче Embarassed
Кажи, моля те, това, което едно време беше разпространено-да не се пие/яде мляко с антибиотици-така ли е? Или е било градска легенда? newsm78

Честно казано, въобще нямам идея. Мен пък баба ми ме караше да взимам антибиотиците задължително с кисело мляко, че било "противоотрова"...

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От същата тема в Дира изскочи и това в едно от мненията:

При жълтия кантарион е обратното. Той индуцира ЦИП-450 (3А4) ензима и по този начин НАМАЛЯВА нивата на лекарствата в организма. Най-вече става дума за орални контрацептиви, циклоспорин, индинавир и кумаринови препарати. В общи линии не е интересно за простосмъртните, освен за тези жени, които използват хормонална контрацепция - може да се окажат внезапно бременни Simple Smile

Иначе има много взаимодействия между лекарства, ама за тях трябва да се грижи докторът ти...

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Скоро със АБ ми изписаха Лактубацилус булгарикус на капсули.
Неотрализира избиването на добрите балюктерии в резултат от пиенето на АБ.
Дано да е така, че го пих Simple Smile майтапа на страна, много е логично и за това мисля, ч едори се яде кисело мляко - заради бактериите, повечко в периодите с антибиотици.
А това с кантариона си го пише в листовките на контрацептивите и е хубажо и непиещите жени да го знаят за всеки случай. Една от причините да не пиете може да е, че го обичате на чай Simple Smile

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Честно казано, въобще нямам идея. Мен пък баба ми ме караше да взимам антибиотиците задължително с кисело мляко, че било "противоотрова"...
Правилно. Само, че киселото мляко трябва да е "живо", а хич не съм сигурна на пазара има ли такова. Най-добре е домашно квасено.

# 23
  • Мнения: 599
secretgarden, аз пък чета с интерес постингите ти   bouquet За сока от грейпфрут сме учили, обаче пълна листа с лекарствата не бях срещала. Знаех само за някои от тях. Много благодаря, копирах си я.

И не разчитайте на повечето лекари да го знаят, от опит го казвам, защото съм била свидетел на незнанието...

Общи условия

Активация на акаунт