Въпрос за питка

  • 641
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте професионалистки,

Съвсем ново-регистрирана съм, въпреки, че винаги когато имам време преглеждам любимия си готварски форум просто като гост, щото не съм нещо много майсторка, а вие девойки ми давате страхотни идеи и съвети и действате ама много ентусиазиращо...
Та сега имам въпрос, надявам се на помощ от истински професионалистки като вас. В неделя ще правя кръщене на дъщеря си. Прегледах темите назад и си избрах "Сладката погача Розички" (да ме прости мама-та, която я е постнала, че не си спомням името й), но смятам да я нарежа като погачата "Слънце" - много ефектна ми изглежда (боже, надявам се че знаете за кои неща говоря, ако не ще ги копирам да ви покажа). Прочетох някъде, че питката трябва да е сладка, не знам така ли трябва да е наистина, или всеки си има предпочитания. Моля тези, които имат опит да ми кажат ще стане ли тая импровизация (не вярвам тестата да са много различни и да се нареже без пробелем). Абе, не съм много майстор, ама се уча Simple Smile).
Също да ви похваля, че ентусиазирана от вас, тази година за първи път правих козунак, стана супер, особено като за първи път. Благодаря ви за нахъсването!
Та пак на въпроса за питката - удачен ли е избора ми? И още нещо - дали мога да я направя от предния ден или ще изсъхне? То знам, че е по-добре да е пресничка, ама пусто дали ще ми остане време....
Благодаря ви предварително за съветите. Ако това е обсъждано вече, просто ме "светнете", че да не досаждам излишно.



# 1
  • Мнения: 25 401
Здравей, Бисквитке! 
Аз лично не бих те посъветвала сама да правиш погача за кръщене. Винаги съществува рискът да се обърка нещо (а проблем с брашното, я токът спрял) и защо да си разваляш този толкова важен празник? По-добре помоли някой друг да ти направи или си поръчай готова. А ти самата пак можеш да направиш, щом си го нарекла, но в друг ден. Peace
Весело изкарване на празника!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Добре дошла във форума  Hug

На въпросите ти....питката която си избрала е много хубава, малко по-сладка за моят вкус(мисля че беше с 3 суп.лъж. захар newsm78) но е много вкусна. Няма проблем както си харесаш да я направиш на слънце, на слънчоглед, на питки или на кифли...всичките съм ги правила важно е тестото, а оформлението е пожелание. Можеш да я направиш и от предишният ден, но ефекта на прясно изпечена още топла питка ще се загуби, а и казваш че кръщенето е в неделя....моят съвет е да си я направиш в деня а всичките салати и други мезета от предишният ден. Но не е болка за умиране и от предишният ден да ти е питката.
Айде успех   bouquet

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Първата си питка е правих миналата година и то на бързо.Стана що-годе хубава.Но за прещъпулника на детето нямаше от къде да я поръчам, а и традицията повелява майката да я замеси.И аз търсих много рецепти из форума и се спрях на питка "Слънчоглед" на Сладка Хапка.С нейна помощ чрез ЛС(за коео безкрайно и благодаря  bouquet) я направих и искам да ти кажа, че едва ли някога ще се реша да направя друг видпитка, тази и страхотна!
 Но преди самото празненство я бях правила два пъти за репетиция.Хубаво е да станеш по-рано сутринта и да я омесиш тогава за да е топла.Що се отнася дали да е сладка Thinking....ами аз сладка питка не харесвам.Нали на погача се топи в мед, тъй че както сама прецениш за вкуса.
Не знам дали разбра, но се опитах да ти бъда духовна подкрепа за това да направиш ТИ питката Simple SmileНе мисли, че досаждаш!Тук всички питат, нали за това е форум.Но пък и всички които могат помагат!
 Успех и да кажеш резултатите! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 49
Сега ще го потърся този "Слънчоглед" във форума. Абе и аз съм някак ентусиазирана да си направя сама питката. Не е въпроса само в похвалите, които ЕВЕНТУАЛНО:) ще получиш, а във вътрешното удовлетворение от един така истински и български ритуал, атмосферата, аромата на прясно изпечена питка, абе така мило да му стане на човек...

Общи условия

Активация на акаунт