вечерно хранене, къпане и сън

  • 4 077
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 089
май това е най-схематичното описание на темата, което успях да измисля.

към момента нашият вечерен ритуал е следният: къпане към 8.30-9, кърмене и сън. обаче, когато се заменя вечерното кърмене с храна (каша, пюре, каквото...), то пак ли е същата последователност. когато се храним, петра се омазва цялата. аз също. ако първо се къпем, а после храним, то къпането би било безпредметно. ако първо се храним, а после се къпем, то стомахчето ще е пълно. ако пък се изчаква час-два, детето пак ще огладнява. така мисля. не съм сигурна, обаче.
мами с поотраснали деца, кажете кое как правите.
не че ще спирам вечерното кърмене, но за да си знам. че много се чудя.

# 1
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
аз правя така:19.30-20.00 вечеря(супа или някаква манджа),20.30-21.00-къпане и след това давам млекче около 150мл.(не иска повече)за приспиване и ми изкарва сутрин до 8.30-9.00ч.Пробвай различни варианти и ще видиш кои допада най-много на детето.

# 2
  • Мнения: 1 037
Моят син е на една година и режима му е следния:
-към 19ч.-супа или ястие към 100гр.
-към 20-20,30ч.-къпане и след това АМ 210мл.(не мисля скоро да го спирам)

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз от скоро давам за вечеря различна храна от АМ.Но преди и сега системата е следната:вечеря към 20ч. някаква манджа, в 22ч. го къпем, ляга в леглото, пие АМ и заспива.

# 4
  • Мнения: 1 150
Моят син е на една година и режима му е следния:
-към 19ч.-супа или ястие към 100гр.
-към 20-20,30ч.-къпане и след това АМ 210мл.(не мисля скоро да го спирам)

И ние сме със тази последователност  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 220
Ами ние май сме най-ящните. Към 19:00 - супа около 200 мл (с 1 с.л. пшеничен зародиш); към 20:30 ч. - къпане и след тоалета преди лягане - 300 мл. АМ. Дори мисля, че иска още!

# 6
И ние сме така - папка с нас към 18.30-19 ч, а запсива с АМ /210/ към 21-21.30. Но много се опасявам, че вече е свикнала да заспива само с мляко... А докога така? В смисъл, не е ли време вече да отпада АМ. Мойта дъщеря по едно време категорично не искаше да пие млякото и реших, че само ще се откаже, но тогава трябваше чай да пие иначе няма заспиване! Много ме е страх да не се привърже силно към шишето и после как ще се отучваме? Завиждам на майките, които казват "лека нощ", гасят лампата и излизат. Евала!

# 7
  • Мнения: 107
А колко е голямо детенцето? Мисълта ми е, че лека-полека ще започне все по-малко и по-малко да се омазва, както и ти!
При нас процедурата е следната - 19.30-20.00 къпане, след което давам половин кофичка кисело мляко с 2 бисквити или супа с една срединка от филийка, или кус-кус да кажем, казвам лека нощ и гася лампата! И така до 8-8.30 сутринта!
Та като чета тук да попитам малко офф от темата - дали пък не яде малко моята госпожица?!

# 8
  • Мнения: 623
аз правя така:19.30-20.00 вечеря(супа или някаква манджа),20.30-21.00-къпане и след това давам млекче
210ml
Ние сме на година и 5 месеца, но все още му давам млякото в шше с биба. Чудех се при другите как е? newsm78
Съжалявам много, че измествам темата

# 9
  • Мнения: 135
Вечеря към 19,30,после към 20,00 къпане и преди лягане млекце,като през ноща се буди и изпива още едно шише с мляко.Това последното с нощното будене не можахме да се отучим и така до кога незнам  Cry

# 10
  • Мнения: 107
Искам да попитам - защо ако детето е вечеряло в 19.30-20 супа, манджа или там каквото си вечеря, трябва след час, час и половина да му се дава мляко?!

# 11
  • Мнения: 5 391
Искам да попитам - защо ако детето е вечеряло в 19.30-20 супа, манджа или там каквото си вечеря, трябва след час, час и половина да му се дава мляко?!
Peaceи аз питам

# 12
  • София
  • Мнения: 830
Ами за да му държи сито през нощта. Mr. Green  Аз лично давах цица, защото той не искаше да заспива по друг начин и така си пиеше млекце. Но си мисля, че и само с джвакане щеше да заспива.

# 13
  • Мнения: 107
Ами за да му държи сито през нощта. Mr. Green  Аз лично давах цица, защото той не искаше да заспива по друг начин и така си пиеше млекце. Но си мисля, че и само с джвакане щеше да заспива.

Не се заяждам, но да попитам пак - вечерята не е ли достатъчна?! Аз минавам само с вечеря към 20 часа и после закуска към 8.30 сутрин! И това е повече от половин година, няма да казвам повече, за да не се изхвърля, но не си спомням от кога Биляна е на 4ри хранения, знчи отдавна!
Но явно всяко дете е различно!
А на мамата пуснала темата, бих казала, че ако 2 часа след вечеря изкъпе бебето, то не би трябвало да е гладно!

Общи условия

Активация на акаунт